Aktualności Artykuły Pliki do pobrania Linki Kategorie Newsów
Października 05 2022 20:49:31   
Nawigacja

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Naruszewie

  Aktualności
  Pliki do pobrania
  Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
  Harmonogram zebrań z rodzicami
  Ogólna klauzula informacyjna
  Klauzula dotycząca monitoringu
  Wykaz podręczników na rok szkolny 2021/2022
  List intencyjny
  Informacja GIS dla dyrektorów

Nauczanie zdalne

  Harmonogram konsultacji
  Godziny lekcyjne podczas konsultacji
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół - konsultacje z nauczycielami w szkole
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych - edukacja wczesnoszkolna

Rekrutacja 2022/2023

  Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego 2022/2023

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

Facebook

  Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

  Napisz do nas

Biblioteka

  Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Dokumenty szkoły

  STATUT SZKOŁY
  PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY 2021/2022

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Pedagog szkolny

  Godziny pracy
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Świetlica szkolna

  Regulamin świetlicy
  Zasady przyprowadzania i odbierania dzieci ze świetlicy szkolnej
  Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

Plan lekcji


Archiwum wiadomości

  Archiwum 2021/2022
  Archiwum 2020/2021
  Archiwum 2019/2020
  Archiwum 2018/2019
  Archiwum 2017/2018
  Archiwum 2016/2017
  Archiwum 2015/2016
  Archiwum 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Dzień Dziecka
Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach lekcji nie ma, ale jest zabawa, konkursy i wiele innych przyjemności. W naszej szkole również ten dzień obfitował w liczne atrakcje. Jedną z nich był piknik szkolny „Nasz mała ojczyzna”, który przygotowali uczniowie klasy V i VI. Z pomocą rodziców przygotowali przepyszne smakołyki – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wszyscy uczniowie mogli również sprawdzić swoją kondycję w szkolnych zawodach sportowych. Na najmłodszych uczniów czekał tor przeszkód a starsi uczniowie rozegrali mecze piłki nożnej i siatkowej. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale z rąk dyrektora Pana Roberta Krysiaka. Mimo, że aura tego dnia nie była zbyt łaskawa dla uczestników, przygotowane atrakcje, zapewniły udaną zabawę. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Pan Konrad Nowak i Pani Ewa Anowska-Rosiakk, nad przebiegiem pikniku czuwał Pan Paweł Ryglewicz.
Wycieczka do Płocka
W dniu 27 maja 2022 roku dzieci z klasy II i III wraz z wychowawcami, pojechały na wycieczkę do Płocka. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie ZOO. Świat zwierząt przybliżyła dzieciom Pani przewodniczka. Mieli okazję poznać zwyczaje i zobaczyć z bliska zwierzaki, które znali z fotografii i opowiadań.Dzieci zapoznały się z warunkami życia zwierząt mieszkających w zoo. Duże wrażenie zrobiły na nich słonie, gady, a także kozy, które mogli karmić oraz wąż, którego każdy mógł nie tylko dotknąć, ale też potrzymać na własnej szyi. Kolejną atrakcją był rejs statkiem po Wiśle. Na koniec dzieci miały przyjemność bawić się w parku rozrywki Happy Park w Stróżewku, w którym czekało na nie wiele atrakcji. Wyjazd był bardzo udany. Dzieci pełne wrażeń wróciły bezpiecznie do domu.
Egzamin Ósmoklasisty
Uczniowie klas ósmych naszej szkoły - podobnie jak reszta ich rówieśników w całej Polsce - przystąpiła do Egzaminu Ósmoklasisty. W dniach 24 - 26 maja 2022 roku będą sprawdzać swoją wiedzę z poszczególnych przedmiotów. Na początku - z języka polskiego. Jutro czekają ich zmagania z matematyką, a w czwartek z języka obcego.
Przypominamy: Egzaminu Ósmoklasisty nie można nie zdać, ponieważ nie ma żadnego ustalonego progu punktowego, który należy osiągnąć podczas testu. Przystąpienie do niego jest jednak warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. A im więcej punktów, tym większe szanse, by dostać się do wymarzonej szkoły średniej.

Drodzy Ósmoklasiści !

Życzymy Wam dużo optymizmu, aby lata nauki zaowocowały dobrymi wynikami na egzaminie. Niech towarzyszy Wam spokój, skupienie oraz wiara we własne siły i wiedzę. Niech spełnią się Wasze oczekiwania i każdy z Was dostanie się do wymarzonej szkoły.
Powodzenia! 🙂


Obchody stulecia szkoły i nadanie sztandaru
Na ten dzień cała społeczność naszej szkoły długo czekała. W piątek 20 maja 2022 roku z rocznym opóźnieniem spowodowanym pandemią, odbyły się uroczystości nadania sztandaru oraz jubileusz 100-lecia naszej szkoły. Obchody rozpoczął wspólny przemarsz ulicami Naruszewa przy akompaniamencie orkiestry dętej do kościoła parafialnego w Naruszewie, w którym podczas mszy świętej poświęcony został sztandar i przekazany przez przedstawicieli Rady Rodziców w ręce pocztu sztandarowego składającego się z naszych uczniów. Po powrocie do szkoły nastąpiła część oficjalna, którą rozpoczęło przemówienie dyrektor szkoły Pani Marii Roguskiej. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar oraz nastąpiło symboliczne wbicie pamiątkowych gwoździ w drzewce sztandaru. Obchody Jubileuszu 100 – lecia szkoły zaszczycili swoją obecnością znamienici goście m.in.: Starosta Powiatu Płońskiego - Pani Elżbieta Wiśniewska, Dyrektor Delegatury w Ciechanowie Kuratorium Oświaty w Warszawie - Pan Jacek Zawiśliński, Wójt Gminy Naruszewo - Pani Beata Pierścińska, Dyrektor Oddziału MBS Banku w Naruszewie - Pani Liza Jończyk i wielu innych. Nie zabrakło emerytowanych pracowników, absolwentów naszej szkoły i rodziców. Zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia i przekazali na ręce Pani Dyrektor listy gratulacyjne z wyrazami najwyższego uznania i pamiątki. Dalszą część spotkania uświetnił występ naszych uczniów, przedstawiający m.in. historię szkoły oraz postać i twórczość naszej patronki - Marii Konopnickiej. A po części oficjalnej wszyscy mogli wziąć udział w festynie, zorganizowanym na terenie szkoły.
Śmiało możemy powiedzieć, że 20 maja 2022 roku - to wielki i niepowtarzalny dzień dla całej społeczności szkolnej. Nawet słońce w tym dniu mocniej świeciło, tak jakby razem z nami przeżywało tę ważną uroczystość.
Sukces naszych siatkarek
19 maja 2022 roku dziewczęta reprezentujące SP Naruszewo wzięły udział w mistrzostwach rejonu ciechanowskiego w siatkówce. Drużyna zdobyła po zaciętych meczach wicemistrzostwo rejonu. Dla większości dziewczynek były to ostatnie zawody w barwach naszej szkoły, dlatego też dziękuję Wam za wysiłek jaki na przestrzeni tych kilku lat wkładałyście w treningi oraz walkę na zawodach, godnie reprezentując barwy naszej szkoły. Wierzymy, że zdobyte umiejętności będziecie dalej rozwijać w szkołach średnich. Dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Skład naszej drużyny:
Zuzanna Żurańska (kapitan), Magdalena Żurańska, Amelia Pustoła, Anna Mikołajczyk, Maja Cichocka, Amelia Witkowska, Kinga Jasińska, Marta Wolska, Roksana Łapińska, Małgorzata Krzemińska (brała udział w eliminacjach).
Trener: Konrad Nowak


GRATULUJEMY!!!

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kapelusz dla Marii Konopnickiej”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny
„Kapelusz dla Marii Konopnickiej”
został rozstrzygnięty!
Oto lista zwycięzców:

KL.I – IV


I miejsce: Wojciech Jakubowski, kl. I
SP Zaborowo

II miejsce: Jakub Kubak, kl. II
SP Naruszewo

III miejsce: Dominik Koćmierowski, kl. I
SP RadzyminekWyróżnienia:

1.Patrycja Orlińska, kl. I
SP Zaborowo

2.Laura Szczepańska, kl. III
SP Zaborowo

3.Filip Tomaszewski, kl. IV
SP Radzyminek

4.Gabriela Guz, kl. III
SP Naruszewo

5.Daniel Figurski, kl. III
SP NacpolskKL. V – VIII

I miejsce: Stanisław Bartkowski, kl. VI
SP Radzyminek

II miejsce: Kornelia Banasiak, kl. VI
SP Naruszewo

III miejsce: Krystian Witkowski, kl. V
SP Nacpolsk


Wyróżnienia:

1.Patryk Koćmierowski, kl. VII
SP Radzyminek

2.Lena Banasiak, kl. V
SP Naruszewo

3.Maria Piechowska, kl. V
SP Radzyminek


Gratulujemy!!!

Wycieczka w Bieszczady
W poniedziałek 9 maja 2022 roku uczniowie klas V-VII wybrali się z opiekunami - p. Anetą Ulicką, p. Robertem Krysiakiem i p. Marleną Maluszczak - na długo wyczekiwaną wycieczkę w Bieszczady. W drodze do miejsca zakwaterowania podziwiali ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Drugiego dnia odbyła się piesza wycieczka po okolicy. Kolejny dzień to kolejna porcja aktywności fizycznej - spacer Połoniną Caryńską. Bywało ciężko,ale przepiękne malownicze krajobrazy zrobiły na wszystkich wrażenie i wynagrodziły trud wspinaczki. Podróżując autokarem Wielką Pętlą Bieszczadzką poznali z ust przewodnika wiele ciekawych historii miejscowości, przez które przejeżdżali. Były to m.in. Cisna, Baligród, Czarna czy słynne Ustrzyki Dolne. Niestety nie udało się zwiedzić korony zapory w Solinie z powodu prac, które były prowadzone na miejscu. Niedostatek ten zrekompensował wszystkim rejs statkiem po Jeziorze Solińskim i malownicze, zielone wzgórza nad Soliną. Czwartego dnia uczestnicy wzięli udział w quizie wiedzy o regionie na podstawie wiadomości przekazywanych przez przewodnika i Pana pilota. Uciechy dopełniło wieczorne ognisko oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. W drodze powrotnej - 13 maja - nasi podróżnicy zwiedzili Sandomierz - wzięli udział w humorystycznej lekcji w Zbrojowni, weszli na punkt widokowy na Bramie Opatowskiej, spacerowali Rynkiem (niestety nie udało się spotkać Ojca Mateusza na miejscu). Dużym plusem i mocną stroną wycieczki była piękna pogoda, która towarzyszyła uczniom i ich opiekunom każdego dnia.
Kampania „HAZARD? Nie, dziękuję”
W ramach ogólnopolskiej kampanii Krajowej Administracji Skarbowej pt. „HAZARD? Nie, dziękuję” w czwartek 12 maja 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjno - edukacyjne dla uczniów klas ósmych na temat zagrożenia uzależnieniem od hazardu. Akcja ma również zwrócić uwagę, jakie konsekwencje prawne wiążą się z udziałem w procederze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Spotkania profilaktyczne poprowadzone przez pracownika Urzędu Skarbowego w Ostrołęce i funkcjonariuszkę Służby Celno - Skarbowej w Ciechanowie z pewnością podniosły świadomość młodych osób na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą granie w gry online, a w konsekwencji uzależnienie od nich. Wierzymy, że dzięki takim akcjom uchronimy niejednego z naszych uczniów od „jednorękich bandytów”.
Spotkanie z Dobromirem
5 maja 2022 roku w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie profilaktyczne - po raz trzeci naszą szkołę odwiedził Dobromir Makowski, pomysłodawca projektu RapPedagogia, autor książek i twórca muzyki hip-hop. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas VI-VIII. Na początku Pan Dobromir przedstawił swoją drogę życia i wybory, jakich dokonywał. Podczas spotkania poruszył wiele istotnych zagadnień, między innymi: odpowiedzialność za siebie i innych, nie uleganie presji grupy rówieśniczej, szacunek do rodziców i nauczycieli. Prowadzący zachęcał do samodzielnego poszukiwania własnej drogi życiowej, odkrywania swoich pasji i zainteresowań. Na koniec spotkania Pan Dobromir wspólnie z uczniami ułożył freestyle. Było to dla wszystkich interesujące doświadczenie.
Konkurs „Kapelusz dla Marii Konopnickiej”
Z okazji 100 – lecia Szkoły Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Naruszewie
Dyrektor szkoły ogłasza gminny konkurs
„KAPELUSZ DLA MARII KONOPNICKIEJ”.
Zapraszamy do zapoznania się
z regulaminem konkursu i do udziału w nim.

[REGULAMIN KONKURSU]


[ZGODA RODZICÓW]Majowy Piknik Patriotyczny
W tym roku będziemy obchodzić 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w naszej szkole 29 kwietnia 2022 roku odbył się Majowy Piknik Patriotyczny, nad którego organizacją i przebiegiem czuwali: Pan Paweł Ryglewicz i Pan Konrad Nowak. Uczniowie klasy VIIa przygotowali stragany ze słodkim (i nie tylko) prowiantem (gofry, szarlotka, lody, frytki, smoothie i wiele innych). Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne. Nie zabrakło również treści merytorycznej - montażu słowno -muzycznego o patriotycznej wymowie. Zaprezentowano historię Konstytucji 3 Maja, ale również przypomniano uczniom kilka ważnych faktów z historii Polski. Kolejnym punktem dnia było rozstrzygnięcie konkursów na strój patriotyczny i dzień bez plecaka. Po krótkiej prezentacji strojów i „plecaków” przed jury wręczono nagrody. Szczegóły dotyczące zwycięzców znajdą się w kolejnym poście. Gratulujemy wszystkim pomysłowości i poczucia humoru 🙂 Niektóre pomysły były dla nas wielkim zaskoczeniem. Brawa należą się również uczniom klasy VIIa za ich zaangażowanie w przygotowany poczęstunek i ich Rodzicom za pomoc w organizacji.
Strona 2 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Kartka
Kalendarz szkolny 2022/2023
kalendarz
Dziennik elektroniczny
Losowa Fotka


Dzień Rodziny 24.05.2016
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej 2022