Aktualności Artykuły Linki Kategorie Newsów
Kwietnia 26 2024 23:24:13   
Nawigacja

Rok szkolny 2023/2024

  Aktualności
  Plan lekcji
  Wykaz podręczników na rok szkolny 2023/2024
  Dzienny rozkład dzwonków
  Rozkład jazdy autobusów
  Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
  Harmonogram zebrań z rodzicami
  Ogólna klauzula informacyjna
  Klauzula dotycząca monitoringu
  ePUAP

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
  Informacja nt . ochrony dzieci przed krzywdzeniem
  Standardy Ochrony Małoletnich

REKRUTACJA 2024/2025

  Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I
  Zgłoszenie dziecka do klasy I
  Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego 2024/2025
  Oświadczenie o miejscu zamieszkania

O SZKOLE

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

ORGANY SZKOŁY

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

SZKOLNE ORGANIZACJE

  Spółdzielnia Uczniowska
  Szkolne Koło Wolontariatu
  Samorząd Uczniowski

BIBLIOTEKA

  Godziny otwarcia biblioteki szkolnej
  Regulamin biblioteki

ŚWIETLICA SZKOLNA

  Regulamin świetlicy
  Reżim sanitarny w świetlicy szkolnej
  Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

PEDAGOG SZKOLNY

  Godziny pracy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

DOKUMENTY SZKOŁY

  Statut szkoły
  Program Wychowawczo - Profilaktyczny

FACEBOOK

  Odwiedź nas na Facebooku

KONTAKT

  Dane kontaktowe

ARCHIWUM

  Archiwum 2021/2022
  Archiwum 2020/2021
  Archiwum 2019/2020
  Archiwum 2018/2019
  Archiwum 2017/2018
  Archiwum 2016/2017
  Archiwum 2015/2016
  Archiwum 2012/2013

RÓŻNOŚCI

  Sponsorzy

Archiwum wiadomości 2018/2019
Informacja dla rodziców
22 sierpnia (tj. środa) o godz. 15.00 w budynku szkoły odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w roku szkolnym 2018/2019 będą uczęszczały do Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie.
Spotkanie organizacyjne

Spotkanie organizacyjne rodziców uczniów klasy I odbędzie się 30 sierpnia (czwartek) 2018r.

Serdecznie zapraszamy :):):)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w poniedziałek 3 września 2018r. wg następującego harmonogramu:
  • godzina 9:00 - szkoła podstawowa oraz oddziały gimnazjalne
  • godzina 10:00 - oddziały przedszkolne (w tym również grupa "0")
Rozkład jazdy autobusów poza tym, że nie będzie przystanku w Jeżewie, pozostaje taki sam jak w ubiegłym roku (również 3 września).

Archiwum roku szkolnego 2017/2018

Uprzejmie informujemy, że wszystkie posty z roku szkolnego 2017/2018 zostały przeniesione do archiwum.
Przydział sal lekcyjnych w roku szkolnym 2018/2019
Grupa 0 - sala nr 8 Klasa I - sala nr 11 Klasa II - sala nr 10 Klasa III - sala nr 7 Klasa IVa - sala nr 3 Klasa IVb - sala nr 5 Klasa Va - sala nr 13 Klasa Vb - sala nr 4 Klasa VI - sala nr 14 Klasa VII - sala nr 21 Klasa VIII - sala nr 15 Klasa IIIa (gim.) - sala nr 16 Klasa IIIb (gim.) - sala nr 18
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 3 września 2018 roku uroczyście pożegnaliśmy wakacje, a przywitaliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczysta inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się o godzinie 9:00. Na początku wprowadzony został sztandar i odśpiewany hymn państwowy. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, Maria Roguska, która serdecznie powitała Wójta Gminy Naruszewo, Panią Beatę Pierścińską, Proboszcza Parafii Naruszewo, księdza Sławomira Stefańskiego, wszystkich uczniów – w szczególności tych, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole, rodziców oraz grono pedagogiczne i pracowników. Następnie Pani Dyrektor zapoznała zgromadzonych z najważniejszymi informacjami dotyczącymi organizacji pracy szkoły. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami w klasach.
Z okazji nowego roku szkolnego życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil pędzonych w naszej szkole!
Ogłoszenie
Uwaga! Zapraszamy rodziców uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych oraz rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych (w tym również grupa \'0\') na pierwsze w tym roku zebranie, które odbędzie się w najbliższy czwartek 13 września 2018r. o godz. 16:30. Porządek zebrania: 1. Zebranie ogólne na hali sportowej. 2. Spotkanie z wychowawcami w klasach. Bardzo prosimy wszystkich o przybycie!
Z życia przedszkolaka
Pracowite Pszczółki radośnie spędziły pierwsze dni w przedszkolu. Dzieci korzystały z pięknej pogody spędzając czas na placu zabaw. Bawiły się także w sali, na dywanie i przy stolikach. Zawiązały się już nawet pierwsze przyjaźnie. Pani Ania przygotowała zbiór zasad obowiązujących w grupie, które omówiła z dziećmi. Pszczółki zobowiązały się ich przestrzegać i przypieczętowały to odciskiem swoich paluszków. Przed dziećmi kolejne pełne wrażeń tygodnie, bo to dopiero początek przygody😊
Piknik sportowy „Z pasją po zdrowie‟
W piątek 14 września dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w pikniku sportowym „Z pasją po zdrowie‟ promującym zdrowy tryb życia pod patronatem Glinka Academy, który odbył się w Płońsku przy Zespole Szkół nr 2 na Rutkach. Na pikniku było bardzo dużo atrakcji, ale przede wszystkim odbył się turniej siatkówki, w którym udział wzięło 20 drużyn, w tym 3 składy z naszej szkoły. Dziewczęta miały okazję powalczyć ze swoimi rówieśniczkami z innych klubów. Swoją obecnością zaszczyciła nas również największa gwiazda polskiej siatkówki, a jednocześnie patronka całej akcji pani Małgorzata Glinka. Dziękujemy za zaproszenie i za możliwość fajnej zabawy w świetnym towarzystwie.
Informacja

Uwaga!
W celu zatwierdzenia programu profilaktyczno - wychowawczego szkoły zapraszamy trójki klasowe rodziców na spotkanie, które odbędzie się 25.09.2018r. (wtorek) o godz. 14:30.

Dzielne Przedszkolaki
„Pierwsze koty za płotyˮ - najmłodsze dzieci w naszej szkolnej społeczności czyli 3-latki z grupy Tygryski Urwiski powoli odnajdują się w nowej roli dzielnego Przedszkolaka. Jest coraz mniej łez podczas pożegnania z rodzicami, a coraz więcej radości i uśmiechu na buziach na widok kolegów, koleżanek i Pani Kasi. Powstały także pierwsze kolorowe prace plastyczne i powoli zawiązują się pierwsze przyjaźnie. Niesamowitych wrażeń dostarczył dzieciom cyrk, który zawitał do naszej szkoły. A to dopiero początek!:)
Lekcja muzealna „Z wizytą u królaˮ
25 września 2018r. uczniowie klas Va i VI wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Najpierw odwiedzili Wilanów, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej „Z wizytą u królaˮ, w czasie której nie tylko dowiedzieli się wielu ciekawostek o codziennym życiu króla Jana III Sobieskiego i jego żony Marysieńki, ale również zwiedzili pałac. Druga lekcja dotyczyła (nie) zapomnianej sztuki kaligrafii, podczas której dzieci miały okazję zapoznania się z historią piśmiennictwa w ogóle oraz mogli, w części warsztatowej zajęć, sami spróbować, jak ich przodkowie pisali za pomocą stalówki. Jednego byli pewni na koniec warsztatów - nie była to sztuka łatwa. Wytwory swojej pracy mogli zabrać do domu, aby pochwalić się rodzicom. Po zjedzeniu posiłku, obejrzeli film według powieści Arkadego Fiedlera pt. "Dywizjon 303". Wywarł on na wszystkich ogromne wrażenie, dzięki niemu poznali fragment wspaniałej polskiej historii oraz losy ludzi, którzy ją tworzyli. Wszyscy we wspaniałych nastrojach wrócili do domów.
Pomocne przedszkolaki
Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w akcji charytatywnej „PoCoMiTo tworzy dla bezdomniakow”. Każda z grup wykonała ozdobę o dowolnej tematyce, którą następnie przekazaliśmy organizatorom akcji w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku. Powstałe prace zostaną przekazane na rzecz fundacji ratującej bezdomne zwierzęta. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków, że wspierają tak szczytny cel!
Wizyta wolontariuszy z AIESEC
W czwartek 27 września gośćmi naszej szkoły byli studenci z Egiptu i Meksyku, którzy przyjechali do Polski w ramach projektu Cross Cultural Understanding zorganizowanego przez międzynarodową organizację AIESEC. Była to pierwsza wizyta wolontariuszy w naszej szkole w dodatku gościnna, ponieważ na codzień prowadzą oni zajęcia w Ciechanowie. Mahmoud i Andres poprowadzili zajęcia z uczniami klas: VI, VII i IIIa i IIIb oddziału gimnazjalnego. Podczas anglojęzycznych zajęć przybliżyli nam kulturę, historię, tradycje i zwyczaje swoich ojczystych krajów, wykorzystując prezentacje multimedialne i ciekawe filmiki. Wolontariusze podzielili się z nami również wieloma ciekawymi informacjami na temat meksykańskich i egipskich potraw. Odważniejsi uczniowie mogli nawet spróbować meksykańskich słodyczy... Wszyscy poznaliśmy też kilka podstawowych zwrotów w ojczystych językach gości. Było bardzo miło i chwilami zabawnie. Kto wie, może w przyszłym roku zjawią się kolejni goście z innego kraju lub kontynentu...
Wycieczka do Płońska
28 września uczniowie klas I-III wyjechali na wycieczkę do Płońska. Najpierw odwiedzili Akademię Nauki , gdzie przeprowadzali eksperymenty przyrodnicze i uczestniczyli w zajęciach z robotyki. Następnie dzieci obejrzały piękne przedstawienie „Czarodziejskie słowa” w wykonaniu aktorów Teatru „Artenes” z Wrocławia. Główni bohaterowie przypomnieli dzieciom, że słowa: proszę, przepraszam, dziękuję powinny nam towarzyszyć na co dzień, a nie tylko od święta. Piękna scenografia, barwne stroje i doskonała gra aktorów dostarczyły uczniom wielu wrażeń i silnych emocji.
Dzień Chłopaka
Dziewczęta z klasy IVa oraz VII nie zapomniały o święcie swoich kolegów i z tej okazji 2 października przygotowały dla nich prezenty. Siódmoklasiści delektowali się smaczną pizzą natomiast dzieci z klasy IVa świętowały na słodko. Po rozpakowaniu prezentów nadszedł czas na pojedynek dziewczyny z IVa kontra chłopaki z IVa...Walka była zacięta, dziewczęta pomimo tego, że ten dzień należał do chłopców nie poddały się tak łatwo. Końcowy wynik po kilku konkurencjach to remis. Może w przyszłym roku dojdzie do rozstrzygnięcia...Ale najważniejsze, że zabawa była przednia!
Mistrzostwa powiatowe w biegach przełajowych
3 października 2018 roku odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe SZS. Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny w swoich kategoriach wiekowych: dziewczynki rocznik 2003-2005; chłopcy rocznik 2006 i młodsi; chłopcy rocznik 2003-2005. Wszystkie nasze drużyny osiągnęły sukces zdobywając miejsca na podium. Chłopcy młodsi zajęli 1 miejsce, dziewczynki 2 miejsce, chłopcy starsi 3 miejsce. Tym samym nasi sportowcy uzyskali awans na mistrzostwa rejonu w Ciechanowie. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za niesamowitą walkę z trudnymi przeciwnikami. Jesteśmy z was dumni!
Wycieczka do Warszawy
Dnia 4 października 2018r. odbyła się wycieczka uczniów z klas IVa, Va i Vb wraz z wychowawcami do Warszawy. Wycieczkę rozpoczęli od wizyty w Parku Trampolin Hangar 646, gdzie po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora korzystali z szeregu atrakcji. Było bombowo i wyskokowo. Wszyscy bawili się znakomicie. Po wyczerpującej lekcji wychowania fizycznego udali się do McDonald\'s, aby odpocząć i uzupełnić spalone kalorie. Apetyty dopisywały wszystkim uczniom. Ostatnim punktem wycieczki było obejrzenie animowanej ekranizacji powieści Jacka Londona „Biały Kieł” - pełnej mądrości, przygód i wzruszeń niesamowitej opowieści o sympatycznym czworonogu, w którego żyłach płynie krew domowego psa i dzikiego wilka. Po seansie wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili do domu.
Koncert muzyczny „Z perkusją dookoła świata”
Dnia 11 października odwiedzili nas muzycy z Łódzkiego Biura Koncertowego „Witruoz” z koncertem „Z perkusją dookoła świata”. Podczas tej niezwykle ciekawej podróży muzycznej uczniowie wysłuchali nowoczesnych interpretacji klasycznych utworów oraz znanych przebojów filmowych. Goście zaprezentowali bardziej i mniej znane instrumenty perkusyjne. Niektórzy uczniowie mogli się również sprawdzić jako instrumentaliści. Bezpośredni kontakt z artystami dostarczył wszystkim uczniom niesamowitych wrażeń muzycznych.
Warsztaty profilaktyczne „Kolorowy talerz. Jak zdrowo i ekologicznie żyć''
15 października przedszkolaki wzięły udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Kolorowy talerz. Jak zdrowo i ekologicznie żyć\'\'. Dzieci obejrzały także spektakl, który wprowadził je w zdrowy i ekologiczny świat, pokazując jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw, a także jakie konsekwencje niesie za sobą brak umiaru w jedzeniu słodyczy. Wspaniałym podsumowaniem i dopełnieniem przedstawienia były zajęcia praktyczne podczas, których dzieci tworzyły sałatki owocowe i warzywne w postaci prac plastycznych. Przedszkolaki chętnie brały udział we wszystkich proponowanych przez prowadzących zabawach.
Warsztaty profilaktyczne
W dniach 15-16 października uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w warsztatach profilaktycznych, które poprowadzili specjaliści z krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki „Edu - Artis”. Podczas swoich zajęć ósmoklasiści i siódmoklasiści poznali sposoby radzenia sobie ze stresem, niską motywacją do nauki, a także dowiedzieli się jak rozpoznawać i wzmacniać swoje mocne strony. Profesjonalni trenerzy poprzez edukację o prawach człowieka przekazali uczniom klasy piątej i szóstej wiedzę, która pozwoli im spędzać czas wolny bez przemocy słownej np. mowy nienawiści w sieci. Najmłodsi uczniowie z klasy czwartej poznali zasady bezpiecznego kontaktu z nieznajomymi.
Ślubowanie klasy pierwszej
18 października uczniowie klasy I oficjalnie dołączyli do grona naszej szkolnej rodziny. W tej uroczystej chwili towarzyszyli im: Wójt Gminy Naruszewo Pani Beata Pierścińska, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, rodzeństwo, koleżanki i koledzy z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy II i III. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej zaprezentowali krótki program artystyczny a także musieli wykonać zadania przygotowane dla nich przez koleżanki z klasy IV. Następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę a Pani Dyrektor dokonała Pasowania na Ucznia, po którym dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy. Pierwszoklasiści otrzymali także drobne upominki przygotowane przez starszych i młodszych kolegów. Cieszymy się, że uczniowie klasy pierwszej dołączyli do naszej szkoły i życzymy im sukcesów w nauce oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów i koleżanek.
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Dnia 19 października 2018r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie nazywanego Dniem Nauczyciela, którą przygotowały: Pani Urszula Żochowska oraz Pani Agnieszka Karpińska wraz ze swoimi wychowankami. Głównym celem uroczystości było uczczenie nauczycieli w dniu ich święta oraz podziękowanie im za trud włożony w edukację i wychowanie. Oczywiście nie zabrakło elementów humorystycznych. Na koniec razem z życzeniami nauczyciele otrzymali słodki upominek.
Projekt unijny „Uczyć inaczej to uczyć ciekawiej”
W czwartek - 24 października 2018 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy biorą udział w zajęciach w ramach projektu unijnego „Uczyć inaczej to uczyć ciekawiej” wybrali się z opiekunem na wycieczkę do Torunia. Pierwszym miejscem jakie odwiedzili był Wydział Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, gdzie wysłuchali wykładu, odwiedzili Muzeum Wydziału Chemii oraz wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych, podczas których przeprowadzali różne eksperymenty. Po warsztatach trzecioklasiści udali się na seans „Meteoplanet” w toruńskim Planetarium czyli opowieść o niezwykłych i ekstremalnych warunkach panujących w Układzie Słonecznym. Na koniec wszyscy zakupili pierniczki dla najbliższych, zjedli obiad w Czarnej Oberży po czym ruszyli w drogę powrotną do domu.
Sukces naszych piłkarzy

W piątek 26 października chłopcy z naszej szkoły (rocznik 2006 i młodsi) rozegrali półfinały piłki halowej w Sochocinie. Nasi reprezentanci pokonali wszystkich przeciwników i zajęli 1 miejsce w grupie. Mamy finał mistrzostw Szkół Podstawowych. Gratulujemy!
Ogłoszenie

Uwaga!
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach plastycznych:
1. Portret Józefa Piłsudskiego 2. „Z czym kojarzy mi się Polska” Prace konkursowe składamy do 7 listopada (środa) do Pani Zielonki lub Pani Ulickiej. Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej akademii z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w piątek 9 listopada.


Ogłoszenie

Szanowni Rodzice!
Zapraszamy na zebranie rodziców, które odbędzie się 5 listopada 2018 roku o godz. 16.30.
Porządek zebrania: 1. Spotkanie z wychowawcami w klasach.
Serdecznie zapraszamy!!!

Ogłoszenie

Uwaga!
12 listopada 2018 (poniedziałek) - dzień wolny od zajęć szkolnych. Zgodnie z podpisaną przez Prezydenta Polski w dniu 7.11.2018 roku - Ustawą o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej - dzień 12 listopada 2018 roku (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć szkolnych.


Wyniki konkursów
W związku z 100 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole ogłoszone zostały konkursy plastyczne: „Portret Józefa Piłsudskiego”, „Z czym kojarzy Ci się Polska” oraz konkurs poetycki „Polska - moja Ojczyzna”. Poniżej przedstawiamy listy nagrodzonych: „Portret Józefa Piłsudskiego” : 1 miejsce - Klaudia Pierścieniak (Va) 2 miejsce - Patrycja Kochańska (IIIb gim.) 3 miejsce - Wiktoria Wronka (VIII) Wyróżnienie - Alicja Pierścińska (I) „Z czym kojarzy Ci się Polska”: 1 miejsce - Zofia Gizińska (II) 2 miejsce - Zuzanna Brzezińska (II) 3 miejsce - Julia Koniec (II) Wyróżnienie: Natalia Kozłowska (II) „Polska - moja Ojczyzna”: Klasy VII-VIII i III gim.: 1 miejsce - Julia Popławska (IIIa) wyróżnienie: Kinga Józwiak (VIII) Klasy IV - VI: 1 miejsce - Maria Malińska(Va) 1 miejsce - Klaudia Pierścieniak(Va) 2 miejsce - Aleksandra Skrzyńska (Vb ) 3 miejsce - Bartłomiej Cieplak (IVb ) Wyróżnienia: Amelia Tomaszewska (VI), Julia Piegat (VI), Natalia Piegat (IVa), Jakub Mikołajczyk (IVa), Marta Gmurczyk (IVa)

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane ze środków szkoły i Rady Rodziców.

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości
9 listopada w naszej szkole uroczyście i radośnie obchodziliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11:11 wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły odśpiewali hymn państwowy, tym samym włączając się w ogólnopolską akcję „Razem dla Niepodległej”. Uczniowie klasy siódmej, ósmej i trzeciej gimnazjum zaprezentowali program artystyczny, w którym nie zabrakło wzruszających pieśni patriotycznych, wierszy oraz tańca - „Polkę warszawską” zatańczyły dzieci z klas czwartych. Podczas piątkowych uroczystości odbył się również quiz muzyczny „Jaka to melodia”, wypełniony piosenkami patriotycznymi, nie zabrakło również współczesnych hitów muzyki rozrywkowej. Na koniec wręczono nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursach: poetyckim, dwóch konkursach plastycznych oraz w konkursie na najciekawszy strój. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane ze środków szkolnych i Rady Rodziców. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Wycieczka do Warszawy - projekt unijny „Uczyć inaczej to uczyć ciekawiej”
Uczestnicy projektu „Uczyć inaczej to uczyć ciekawiej” 14 listopada wyjechali wraz z opiekunami na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem podróży było Centrum Nauki „Kopernik”. Uczniowie przez dwie godziny zwiedzali obiekt, oglądali ekspozycje i sprawdzali, jak działają prawa fizyki. Następnie uczestniczyli w profesjonalnych zajęciach chemicznych prowadzonych przez specjalistyczną placówkę „Mały Inżynier” mieszczącej się na warszawskim Ursynowie. W czasie pokazu i warsztatów uczniowie dowiedzieli się m.in. jak niewielkim kosztem wyprodukować dużą ilość pasty do ciosów dla słoni w warszawskim zoo. Oczywiście jak to zwykle bywa podczas eksperymentowania bywało gorąco, ale zawsze bezpiecznie. Była to niezwykle interesująca wyprawa, dzięki której uczniowie mieli okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i jednocześnie bawić się przy niej.
Szkolenie nauczycieli
Dnia 14 listopada w naszej szkole odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym wzięli udział wszyscy nauczyciele i pracownicy tej placówki. Celem szkolenia było zdobycie i utrwalenie podstawowej wiedzy i umiejętności praktycznych, zachowania się w najczęściej spotykanych stanach zagrożenia życia i zdrowia. Kurs składał się z dwóch części - części teoretycznej, podczas której omówione zostały objawy i sposób postępowania w przypadku: złamań, zranień, oparzeń, odmrożeń, krwotoków, omdleń, udaru słonecznego, epilepsji, zakrztuszeń czy zachłyśnięć oraz z części praktycznej, która polegała miedzy innymi na ćwiczeniu układania poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Uczestnicy kursu uczyli się również postępowania w przypadku zatrzymania oddechu i akcji serca, wykonywali sztuczne oddychanie i masaż serca. Kurs prowadzili doświadczeni ratownicy medyczni.
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
20 listopada grupa Pszczółki obchodziła Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji, dzieci dowiedziały się, że mają min. prawo do wychowania w rodzinie, do opieki, szacunku do swojej odmienności, zabawy i wyboru przyjaciół, czy nauki i rozwijania swoich zainteresowań. Dowiedziały się również, że mimo swojego młodego wieku, mają także obowiązki, takie jak szanowanie własności innych, dbanie o higienę, opieka nad swoimi zwierzętami, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.Aby pamiętać to czego się tego dnia dowiedziały, dzieci wraz z panią Anią stworzyły gazetkę tematyczną w swojej sali.
Ogłoszenie

UWAGA!
Dnia 29 listopada w naszej szkole odbędzie się kiermasz ciast. Osoby chętne do upieczenia ciast, babeczek i innych słodkości proszone są o zgłaszanie się do wychowawcy (do czwartku). Cel jest szczytny, ponieważ cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Pana Mirosława Zielenieckiego - nauczyciela z Płońska. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę akcję.
Samorząd Uczniowski
Informacja

Informujemy, że w dniach 22 - 23 listopada 2018 r. w naszej szkole będziemy gościć fotografa. 22.11.2018 - oddziały przedszkolne, oddziały gimnazjalne, klasa VIII SP
23.11.2018 - grupa "0", klasy I - VII SP Fotograf wykona zdjęcia grupowe klas, legitymacyjne, towarzyskie i inne. Każde chętne dziecko będzie mogło zrobić wybrane przez siebie zdjęcie.
Sukcesy naszych uczniów
W środę, 21 listopada w Szkole Podstawowej w Zaborowie odbył się konkurs piosenki żołnierskiej i patriotycznej, który miał na celu uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć naszych uczniów - tego dnia naszą szkołę „śpiewająco” reprezentowali: Wiktoria Bartkowska (kl. VII) z piosenką „Taki kraj” oraz Mateusz Biernacki (kl. VI), który wykonał pieśń „Rozszumiały się wierzby płaczące”. Mateuszowi przyznano wyróżnienie w kategorii klas IV-VI, natomiast Wiktoria zajęła II miejsce w kategorii klas VII-VIII. Gratulujemy naszym reprezentantom i dziękujemy Pani Dorocie Łukasiewicz za przygotowanie uczniów.
Wycieczka przedszkolaków do Płońska
21 listopada dzieci z grupy Mądre Sówki oraz Pracowite Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Płońska, gdzie w Miejskim Centrum Kultury obejrzały przedstawienie pt. „Śnieżkaˮ. Po przedstawieniu przedszkolaki odwiedziły salę zabaw Kulkolandia 😊 Wszyscy bawili się świetnie, co widać było na twarzach roześmianych i szczęśliwych dzieci.
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu
25 listopada swoje święto obchodzi, najmilszy i najlepszy przyjaciel dzieci Pluszowy Miś. Pracowite Pszczółki z tej okazji, 26 listopada przyniosły do przedszkola swoją ukochaną przytulankę. I tak nasze przedszkole odwiedziły misie duże, małe, białe, różowe i brązowe ... a wszystkie były wyjątkowe. Zabawa rozpoczęła się od przedstawienia gości. Przedszkolaki z radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach. Poznały również historię święta. Dzieci zapoznały się z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi. Na koniec wykonały tematyczną pracę plastyczną.
Sukcesy naszych uczniów
Uczennice klasy drugiej Zofia Gizińska i Patrycja Koniec otrzymały wyróżnienia w powiatowym konkursie plastycznym „Zdrowe zęby – ładny uśmiech” zorganizowanym przez oddział rejonowy PCK w Płońsku. Podsumowanie konkursu odbyło się 29 listopada w sali kina MCK w Płońsku. Serdecznie gratulujemy talentu plastycznego i wyróżnień!
Andrzejkowe wróżby w przedszkolu
Choć Andrzejki przypadają 30 listopada, to wróżby andrzejkowe organizowane są w wigilię świętego Andrzeja, czyli zawsze w nocy z 29 na 30 listopada. Zgodnie z tą tradycją grupa popołudniowa wraz z Panią Patrycją 29 listopada obchodziła wigilię andrzejkową. Dzieci na początku zapoznały się z obchodami tego dnia. Na początku zajęć stworzyły kreatywne prace plastyczne, następnie przenieśli się w świat magicznych wróżb - lanie wosku, ustawianie butów, serce i szpilka czy kubeczki.
Podsumowanie kiermaszu



29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował doroczny „Kiermasz ciast”. Dzięki hojności kupujących i przygotowujących słodkości udało się uzbierać 1450 zł. W tym roku Samorząd postanowił całą zebraną kwotą zasilić konto i wspomóc w walce z chorobą Pana Mirosława Zielenieckiego - nauczyciela wychowania fizycznego jednej z płońskich szkół. Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz pracownikom Urzędu Gminy w Naruszewie za wsparcie, pomoc i włączenie się w tą szlachetną akcję. Panu Mirkowi życzymy dużo, dużo zdrowia i trzymamy kciuki!!!

Ogłoszenie

Szanowni Rodzice!
Zapraszamy na zebranie rodziców, które odbędzie się 12 grudnia 2018 roku o godz. 16.30.
Porządek zebrania: 1. Spotkanie z wychowawcami w klasach.
Serdecznie zapraszamy!!!

VIII Spotkanie Mikołajkowe
6 grudnia przedszkolaki i uczniowie klas I-III uczestniczyli w VIII Spotkaniu Mikołajkowym zorganizowanym przez Wójta Gminy Naruszewo panią Beatę Pierścińską i Gminną Bibliotekę Publiczną. Tematykę świąteczną przybliżył dzieciom spektakl pt. „Spotkanie z Mikołajem”, w którym wystąpili artyści z krakowskiego teatru Edu-Artis. Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć Mikołaja z workiem pełnym prezentów, którymi obdarował wszystkie dzieci.
Konkurs „Bombka bożonarodzeniowa”
6 grudnia odbyło się rozdanie nagród w przedszkolnym konkursie - „Bombka bożonarodzeniowa” zorganizowanym przez panią Patrycję Kołakowską. Dzieci otrzymały nagrody za najciekawszą bombkę w każdej z czterech kategorii wiekowych. Pani dyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pocieszenia. Na sam koniec choinka na przedszkolnym korytarzu została ozdobiona pracami konkursowymi.
Przedszkolne Jasełka
W środę 19 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych pod opieką wychowawczyń przygotowały Jasełka bożonarodzeniowe. Dla maluszków z grupy 3-latków był to pierwszy tak poważny występ w życiu. Jak się okazało poradziły sobie z nim świetnie. W świąteczny nastrój, tłumnie przybyłych na tę uroczystość gości, wprowadziły piękne kolędy i pastorałki, wyśpiewane przez najmłodszych, a także inscenizacja szopki świątecznej, przygotowana przez uczniów oddziału "0". Wzruszeni rodzice z radością obserwowali występy swoich pociech. Po części artystycznej przyszedł czas na wspólny poczęstunek, przygotowany przez rodziców.
Egzaminy próbne
Grudzień niewątpliwie był dla najstarszych uczniów miesiącem, w którym mogli poczuć przedegzaminacyjną gorączkę. Uczniowie klas trzecich oddziałów gimnazjalnych przystąpili w dniach 4-6 grudnia do próbnych egzaminów z wydawnictwem Operon, natomiast uczniowie klasy ósmej w dniach 18-20 grudnia przystąpili do próbnego egzaminu ósmoklasisty przygotowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Egzamin ósmoklasisty, który pierwszy raz zostanie przeprowadzony w kwietniu 2019 r., będzie obejmował trzy przedmioty: język polski, matematykę i język obcy. Egzaminy próbne oswajają uczniów z egzaminacyjnym stresem, a także pokazują, nad czym jeszcze muszą popracować. Jest to więc świetny test przed prawdziwym egzaminem, który odbędzie się w kwietniu. Wszystkim oczywiście życzymy jak największej liczby punktów!!!
Koncert bożonarodzeniowy
Klimat nadchodzących świąt na dobre zagościł w naszej szkole 20 grudnia wraz z koncertem bożonarodzeniowym, podczas którego wystąpili uczniowie klas I-III. Pod opieką swoich wychowawczyń dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowały świąteczny montaż słowno-muzyczny. Klasy zaprezentowały kolędy, pastorałki oraz piosenki i wierszyki świąteczne. Zgromadzona publiczność, głównie rodzice naszych młodych artystów byli zachwyceni występami swoich pociech o czym świadczyły gromkie brawa.
Spotkania wigilijne
Ostatni dzień przed świąteczną przerwą - 21 grudnia - pełen był kolęd, życzeń i radości w naszej szkole. Uczniowie klas IV - VIII i oddziałów gimnazjalnych spotkali się w swoich klasach przy wigilijnych stołach. Dzieląc się opłatkiem wszyscy złożyli sobie życzenia, by następnie raczyć się potrawami wigilijnymi przygotowanymi przez nich samych lub rodziców. Po życzeniach i posiłku przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd. To były magiczne i niezapomniane chwile.
Życzenia świąteczne



Mistrzostwa powiatu w mini-siatkówce

W czwartek 3 stycznia dziewczęta z naszej szkoły (rocznik 2006 i 2007) zostały mistrzyniami powiatu w mini-siatkówce. Nasze reprezentantki czeka teraz walka o tytuł mistrza rejonu. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!

Dziewczęta zagrały w składzie: Zuzanna Górska (kapitan), Amelia Tomaszewska, Oliwia Czerniakowska, Amelia Grzelak, Julia Mroczkowska, Maja Cichocka, Klaudia Racka, Amelia Pustoła, Magdalena Żurańska i Maja Materka.
Spotkanie w ramach kampanii „Hazard? Nie, dziękuję”
Dnia 8 stycznia 2019 roku uczniowie klas trzecich oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w zajęciach w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej pod nazwą „Hazard? Nie, dziękuję”. Zajęcia poprowadzili pracownicy i funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Zwrócili oni uwagę uczniów na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych wśród ich rówieśników, na problemy, które wynikają z ich uprawiania oraz na konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem nielegalnych gier hazardowych. Młodzież dowiedziała się, że uzależnienie od hazardu to choroba, a jej skutki dotykają nie tylko osób grających, ale także ich bliskich. Poczucie anonimowości w Internecie i powszechny do niego dostęp to czynniki sprzyjające urządzaniu gier hazardowych z udziałem młodocianych w sieci.
Mistrzostwa powiatu w siatkówce

W piątek 18 stycznia dziewczęta z naszej szkoły (rocznik 2003 i 2005) zostały mistrzyniami powiatu w siatkówce. Nasze reprezentantki czeka teraz walka o tytuł mistrza rejonu. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!

Dziewczęta zagrały w składzie: Daria Gościcka (kapitan), Ilona Grzelińska, Wiktoria Kruszewska, Aleksandra Biernacka, Aleksandra Idzikowska, Magdalena Gmurczyk, Sara Ziemińska, Weronika Rukuszewicz, Katarzyna Fusińska, Katarzyna Lemanowicz i Karolina Wolska.
Dzień Babci i Dziadka
Dnia 22 stycznia w oddziale przedszkolnym sześciolatków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli zaproszeni dziadkowie. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Dzieci wierszem i piosenką dziękowały za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło oraz życzyły im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości.
Wystawa „Młode talenty z powiatu płońskiego”
Dnia 23 stycznia 2019 roku w Urzędzie Gminy w Naruszewie została otwarta wystawa prac malarskich i rysunkowych „Młode talenty z powiatu płońskiego” zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Naruszewie. Uroczystego otwarcia wystawy dokonała Wójt Gminy Naruszewo Beata Pierścińska. Na wystawę, swoje prace dostarczyło również pięć uczennic z naszych oddziałów gimnazjalnych: Sandra Biegalewska, Maja Eliza Dylewska, Dominika Jaroszewicz, Patrycja Kochańska oraz Weronika Rukuszewicz. Zdolnym gimnazjalistkom w tak ważnej dla nich chwili towarzyszyła Pani Dorota Łukasiewicz. Wystawę można zobaczyć w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Naruszewie.
Choinka szkolna (oddziały przedszkolne i klasy I-III)
Dnia 23 stycznia w naszej szkole odbyła się choinka szkolna, podczas której bawili się uczniowie klas I-III i dzieci z oddziałów przedszkolnych razem z nauczycielami i rodzicami. Zabawa rozpoczęła się od pokazu tanecznego dzieci, które uczęszczają na zajęcia taneczne. Następnie uczniowie klas I - III zaprezentowali krótkie programy artystyczne. Po występach nadszedł czas na zabawę taneczną. Wspólne tańce urozmaicały gry i zabawy prowadzone przez animatorów z Agnes-Art. Najbardziej wyczekiwanym momentem choinki było oczywiście pojawienie się Mikołaja. Każde dziecko zostało obdarowane wspaniałą paczką i obietnicą Mikołaja, że za rok do nich powróci. Uśmiechów i radości było co niemiara!
Choinka szkolna (klasy IV-VIII i oddziały gimnazjalne)
Karnawał to czas radości i rozrywki dlatego też tradycyjnie tuż przed feriami uczniowie klas IV-VIII i oddziałów gimnazjalnych bawili się na choince szkolnej. Ta długo wyczekiwana przez wszystkich impreza szkolna odbyła się 24 stycznia i zgromadziła dużą liczbę uczniów gotowych do karnawałowego szaleństwa. Zanim jednak zabawę taneczną poprowadził DJ, uczniowie, zaproszeni goście - Wójt Gminy Naruszewo Pani Beata Pierścińska i Sekretarz Gminy Pan Tomasz Konczewski oraz obecni rodzice obejrzeli pokaz tańca, a następnie program artystyczny, w którym wystąpiły znane gwiazdy muzyki polskiej i zagranicznej ;-) Uczniowie otrzymali paczki przygotowane przez Radę Rodziców natomiast Urząd Gminy w Naruszewie ufundował pamiątkowe medale dla uczniów, których prace konkursowe znalazły się w finale gminnego konkursu „Czary Mary - bożonarodzeniowe ozdoby”. Uczestnicy zabawy mogli również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Tańcom i zabawom nie było końca!
Zebranie z rodzicami

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na zebranie podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się 12 lutego 2019 roku o godz. 16.30.

Porządek zebrania:
1. Zebranie ogólne na hali sportowej. 2. Spotkanie z wychowawcami w klasach. Zapraszamy!!!

Ferie w przedszkolu
Ferie zimowe w oddziałach przedszkolnych, wypełnione były zabawą na śniegu, zajęciami sportowymi oraz plastyczną odsłoną zimy. Dzieci sprawdziły również co słychać u naszych przyjaciół ptaków i uzupełniły dla nich karmę by pomóc im podczas minusowej temperatury. Papierowe bałwanki oraz inne arcydzieła umilały wspólnie spędzony czas. Dla poprawy kondycji oraz koordynacji, przedszkolaki wykonywały proste ćwiczenia gimnastyczne. Zabawa interaktywnym robotem rozbudziła wyobraźnię dzieci, które w jednej chwili stworzyły mu tor przeszkód. Chociaż nie był łatwy, to nawet nasze najmłodsze przedszkolaki radziły sobie świetnie. Dziękujemy za wspólnie spędzone ferie.
Walentynki w oddziaach przedszkolnych
Walentynki to święto zakochanych, ale nie tylko. Dla przedszkolaków 14 lutego stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło jest im razem. Dzieci z grupy Tygryski, Pszczółki i Sówki brały udział we wspólnych tańcach i zabawach. Czerpały radość ze wspólnej zabawy i swojego pobytu w przedszkolu, budowały atmosferę przyjaźni i współdziałały w grupie. Przedszkolaki otrzymały walentynki z poczty walentynkowej a także drobne upominki od rodziców. Potwierdziły się nie tylko dotychczasowe przyjaźnie ale i ujawniły te nowe. Dzieci Ten dzień z pewnością można zaliczyć do udanych!
Walentynki

Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową💌. Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynia, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka💝, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie wysłanniczki św. Walentego odpowiednio posegregowały pocztę💞 i rozdały wszystkim adresatom.

Spacer przedszkolaków
Przedszkolaki wraz z paniami postanowiły skorzystać z pięknej, słonecznej pogody i 18 lutego wybrały się na dłuższy spacer po najbliższej okolicy. Dzieci obserwowały przyrodę, podziwiały słoneczną aurę, miały możliwość wspólnej zabawy na szkolnym boisku, a także korzystając z okazji wyjścia z przedszkola, zawiesiły na drzewach kulki z pokarmem dla ptaszków. Wiosno, przybywaj! Wtedy na spacer wyjdziemy jeszcze nie raz!
Rekrutacja 2019

UWAGA !!!
Przypominamy, że 7 marca (czwartek) upływa termin składania wniosków o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Rodzice, którzy nie dopełnili formalności proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły

Wycieczka do Warszawy
W czwartek 7 marca uczniowie klas IVa i IVb wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Na początku zwiedzali Plan Filmowy, który składa się z dwóch części, scenograficznej i kostiumowej. W części scenograficznej uczniowie mogli zobaczyć dekoracje wykreowane przez twórców filmowych - prawdziwie królewską ucztę, salę tronową oraz królewską sypialnię. Dzieci poznały etapy powstawania filmu a także dowiedziały się jakie osoby pracują na planie filmowym. Podczas projekcji na goglach VR każdy mógł się przenieść w plener na plan, by z bliska przyjrzeć się pracy ekipy filmowej i nagrywaniu kolejnych ujęć. W części dotyczącej kostiumów zobaczyli pracownię kostiumografa. Sprawdzili się w zadaniach z filmowej garderoby i przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi aktorzy przymierzając kostiumy historyczne. Kolejnym punktem wyjazdu był seans w Kinie 6D. Tutaj podzieleni na grupy nie tylko oglądali niesamowite seanse filmowe, ale mogli jednocześnie doświadczyć przy tym dodatkowych efektów, takich jak ruchome fotele, wiatr, padający deszcz, bańki mydlane, dym i mgła. W trakcie trwania seansów było słychać okrzyki dzieci, które były pod wielkim wrażeniem efektów. Końcowym etapem wycieczki był wspólny posiłek w McDonald’s czyli najbardziej wyczekiwany moment wycieczki ;) Po wspólnym posiłku, zmęczeni, zadowoleni, napełnieni emocjami wrócili do stęsknionych rodziców.
Ogłoszenie

Zapraszamy do udziału w gminnym konkursie „Pisanki, kraszanki, jajka malowane”. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach:
1. ozdoba wielkanocna 2. stroik świąteczny
Termin składania prac do 28 marca 2019r.
Wystawa i sprzedaż prac odbędzie się na zebraniu rodziców.

Koncert Celtic Trio
13 marca w naszej szkole odbył się koncert w wykonaniu zespołu muzycznego Celtic Trio, zorganizowany przez Łódzkie Biuro Koncertowe WIRTUOZ. Na scenie wystąpiły trzy niezwykle utalentowane osoby, które połączyło zamiłowanie do tradycyjnej, skocznej muzyki celtyckiej. Energiczne melodie bawiły i zachęcały do tańca. W repertuarze znalazły się utwory z Bretanii, Galicji Hiszpańskiej, Irlandii, a także Szkocji. Muzycy poprowadzili uczniów przez celtyckie krainy, prezentując muzykę oraz instrumenty charakterystyczne dla danego regionu m. in. dudy hiszpańskie, dudy szkockie, bretońską bombardę i irlandzki bodhran. Uczniowie mogli także zobaczyć tradycyjne stroje celtyckie. Koncert wywarł na słuchaczach pozytywne wrażenie i został nagrodzony gorącymi brawami
Niećpa 2019
15 marca uczniowie klas VII, VIII i III oddziałów gimnazjalnych wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Zaczęli od udziału w zajęciach w warszawskim zoo, podczas których prowadzący przedstawili im charakterystykę małp człekokształtnych. Następnie obejrzeli film pt. „Kurier”, który jest inspirowany historią Jana Nowaka-Jeziorańskiego, o którym na pewno usłyszą na lekcji historii. Jednak głównym celem wyjazdu był udział w Ogólnopolskiej Kampanii NIEĆPA poświęconej profilaktyce uzależnień. Jej organizatorzy działają na rzecz przeciwdziałaniu narkomanii, uzależnieniom od alkoholu, nikotyny oraz dopalaczy. W akcję tę co roku włączają się gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W tym roku uczniowie z naszej szkoły bawili się przy muzyce Ani Wyszkoni i zespołu 100%. Udział w tym spotkaniu był bardzo pouczający, a zabawa podczas występów – wspaniała. Bilety ufundował Urząd Gminy w Naruszewie, za co serdecznie dziękujemy.
Próbna ewakuacja przeciwpożarowa w przedszkolu
„Ewakuacja maluch” - pod takim kryptonimem odbyła się 21 marca próbna ewakuacja przeciwpożarowa w naszym przedszkolu. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z jednostek OSP Naruszewo i Radzymin. Na sygnał o zagrożeniu wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Przed budynkiem przedszkola czekała na dzieci miła niespodzianka - samochód ratowniczy Straży Pożarnej, który wzbudził ogromny zachwyt. Po zakończeniu akcji przedszkolaki mogły obejrzeć pokaz sprzętu strażackiego a także policyjny radiowóz z Czerwińska.
Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca odbyło się w naszej szkole powitanie najpiękniejszej pory roku czyli wiosny. Zaczęliśmy od włączenia się w akcję „Sprzątanie świataˮ i posprzątaliśmy teren wokół szkoły i nie tylko. Następnie jak co roku Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich na Wiosenny Pchli Targ, podczas którego uczniowie mogli nabywać używane, ale niezniszczone bibeloty i wszelkiego rodzaju drobiazgi np. książki, biżuterię oraz maskotki. Po intensywnych zakupach przyszedł czas na poczęstunek. Każda klasa organizowała go we własnym zakresie. Drugie śniadanie w klasie IVb przygotowane przez rodziców wyglądało niezwykle apetycznie! Wzmocnieni posiłkiem uczniowie przystąpili do zmagań umysłowych, gdzie przedstawiciele poszczególnych klas (IV - VII) spróbowali swoich sił w quizie o wiośnie. Najwięcej punktów w tej wyrównanej walce uzbierały dziewczęta z klasy VII i do nich powędrowała główna nagroda. Na koniec dnia odbył się konkurs plastyczny „Wiosna”. Każda z klas miała za zadanie wykonać pracę przedstawiającą wiosnę lub plakat o wiośnie. Miło było obserwować bardzo duże zaangażowanie wszystkich uczniów oraz powstające piękne, kolorowe, niebanalne prace. W kategorii klas IV-V zwyciężyła klasa Vb natomiast w kategorii klas starszych wygrała klasa IIIb. Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom.
Ogłoszenie

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na zebranie rodziców, które odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku
o godz. 16.30.

Porządek zebrania:
1. Spotkanie z wychowawcami w klasach. Zapraszamy!!!


Podczas zebrania będzie można zakupić ozdoby świąteczne - prace konkursowe dzieci, które wzięły udział w konkursie „Pisanki, kraszanki, jajka malowane. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne.

Przedszkolaki na wycieczce
W środę 27 marca dzieci z grupy Tygryski Urwiski, a także kilkoro kolegów i koleżanek z grup starszych, wraz z paniami, wybrały się na wycieczkę do Krainy Zabaw Happy Park w Stróżewku k/Płocka. Maluszki z grupy Tygryski Urwiski już od rana były bardzo przejęte, ponieważ była to dla nich pierwsza wycieczka w życiu. W Happy Parku każdy znalazł coś dla siebie: były zjeżdżalnie, tunele do przechodzenia, baseny z kolorowymi kulkami, tory przeszkód, dmuchany zamek, gry, samochodziki, zabawy z Panią Żabką i wiele innych atrakcji. Dzieci były bardzo dzielne i grzeczne, bawiły się świetnie i w radosnych nastrojach wróciły do Naruszewa. Niektóre, wyczerpane zabawą, w drodze powrotnej smacznie spały.
Rozstrzygnięcie konkursu „Pisanki, kraszanki jajka malowane”
4 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Pisanki, kraszanki jajka malowane”, którego organizatorem była nasza szkoła. Na konkurs zgłoszono wiele prac ze wszystkich szkół z naszej gminy. Wśród nich były kolorowe pisanki, zajączki, kurczaki oraz ozdoby świąteczne, wszystkie bardzo pomysłowe, kolorowe, estetycznie i misternie wykonane. Komisja konkursowa miała naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie komisja zdecydowała o następującym podziale nagród w dwóch kategoriach: ozdoba świąteczna i stroik świąteczny [wyniki]. Na zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne nagrody, które ufundował Urząd Gminy w Naruszewie i Samorząd Uczniowski. Każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek - czekoladowego zajączka. Atmosferę świąteczną uzupełniła pantomima o charakterze religijnym, którą przedstawili uczniowie z klas VI-VIII i oddziałów gimnazjalnych pod kierunkiem Pani Doroty Łukasiewicz. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Czerwińsku
Przed uczniami klasy ósmej i trzecioklasistami z oddziałów gimnazjalnych trudna decyzja dotycząca wyboru szkoły średniej. Pomocne w tej sytuacji mogą być wyjazdy na dni otwarte do różnych szkół. W związku z tym uczniowie klasy VIII oraz IIIa i IIIb oddziałów gimnazjalnych 5 kwietnia wybrali się wraz z wychowawcami na Dzień Otwarty do Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku. Na miejscu zapoznali się z ofertą edukacyjną placówki podczas prezentacji poszczególnych kierunków oraz zwiedzili budynek szkoły. Na przyszłych kandydatów czekały liczne atrakcje, pokazy sztuk walk, konkursy (m.in. Koło Fortuny) i zwiedzanie parku maszynowego. Największą atrakcją była możliwość przejażdżki ciągnikiem (oczywiście pod bacznym okiem instruktora). Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi ugościli wszystkich również posiłkiem prosto z grilla. Nasi uczniowie dziękują za tak miłe przyjęcie. Było naprawdę super - wszystkim uczniom się u Was podobało.
Informacja

⚠️Szanowni Rodzice⚠️
Informujemy, że w przeprowadzonym na terenie naszej szkoły referendum pracownicy opowiedzieli się za strajkiem. W związku z tym od 8 kwietnia 2019 roku do odwołania rozpocznie się w naszej szkole strajk nauczycieli i pracowników administracyjnych. Uczniom, którzy w tym czasie zjawią się w naszej szkole, w miarę możliwości zostanie zapewniona opieka. Wszelkie informacje na temat strajku i organizacji pracy naszej szkoły będą na bieżąco przekazywane poprzez naszą stronę internetową oraz Facebook.

[List do Rodziców od Mazowieckiego Kuratora Oświaty]

Egzamin Gimnazjalny
PRZYPOMINAMY, ŻE EGZAMIN GIMNAZJALNY W 2019 r. ODBĘDZIE SIĘ W TERMINACH 10-12 KWIETNIA 2019 R.
1. część humanistyczna - 10 kwietnia 2019 r. (środa) 2. część matematyczno-przyrodnicza - 11 kwietnia 2019 r. (czwartek) 3. język obcy nowożytny - 12 kwietnia 2019 r. (piątek)
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA.
Egzamin ósmoklasisty w 2019 r.
PRZYPOMINAMY, ŻE EGZAMIN ÓSMOKLASISTY w 2019 roku ODBĘDZIE SIĘ w dniach: 15, 16 i 17 kwietnia 2019 R. 1. język polski - 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) - godz. 9:00 2. matematyka - 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) - godz. 9:00 3. język obcy nowożytny - 17 kwietnia 2019 r. (środa) - godz. 9:00 OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA.
Informacja

Strajk nauczycieli w naszej szkole dobiegł końca w dniu dzisiejszym. W związku z powyższym zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze rozpoczną się od 24.04.2019r. zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć

Kącik ogrodniczy

Dzieci z grupy Pracowite Pszczółki, 24 kwietnia zamieniły się w ogrodników. Zupełnie same, najpierw napełniły pojemniki ziemią, zasiały nasiona warzyw, a na koniec podlały swoje uprawy. Każde z dzieci narysowało na kartce warzywo, które zasiało. W ten właśnie sposób, dzieci stworzyły w sali mały kącik ogrodniczy. To był pracowity dzień dla naszych przedszkolaków.
Obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dnia 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej konstytucji w Europie. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania w całości hymnu państwowego. Następnie Pan Paweł Ryglewicz wraz z Konradem Kłosińskim, uczniem klasy IIIb przypomnieli najważniejsze informacje dotyczące Konstytucji 3 Maja. Przygotowali również konkursy dla uczniów, podczas których mogli nie tylko wykazać się wiedzą ale również sprawnością fizyczną. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Poza tym na „scenie” wystąpiły również niezwykłe duety, nauczycielsko-uczniowskie. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Ta lekcja historii i patriotyzmu przypomniała wszystkim zgromadzonym jakże ważne wydarzenie z historii naszego kraju, które wszyscy powinniśmy znać. Nad przebiegiem uroczystości czuwał główny organizator Pan Paweł Ryglewicz
Święto Flagi w przedszkolu

2 maja w naszym przedszkolu obchodzono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jako, że wszystkie dzieci, doskonale wiedzą jakie są nasze barwy narodowe, to przygotowały biało-czerwony deser i zrobiły własne flagi. Nasi mali patrioci obejrzeli również zabawny teatrzyk, przygotowany przez kolegów i koleżanki. Przedszkolaki nie mogły narzekać na nudę... A po obiedzie pozostało tylko sprawdzić, czy deser się udał.
Wycieczka do Warszawy
6 maja uczniowie klas I-IV wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Nasza piękna stolica powitała ich słoneczną pogodą. Pierwszym punktem wycieczki był Stadion Narodowy, na którym uczniowie podziwiali trybuny i płytę boiska. Zwiedzali także miejsca na co dzień niedostępne dla kibiców, na przykład szatnię, w której zawodnicy przygotowują się do meczu i regenerują po jego zakończeniu. Stadion zrobił na wszystkich, zwłaszcza kibicach piłki nożnej niesamowite wrażenie. Po emocjach sportowych grupa pojechała na warszawską starówkę, gdzie wycieczkowicze zobaczyli Kolumnę Zygmunta, Pomnik Syrenki, Pomnik Małego Powstańca i wiele innych. Następnie dzieci obejrzały film pt. ,,Manu, bądź sobą" - przedstawiający piękną i zabawną opowieść o tym, że warto jest być prawdziwym sobą, różnice nie mają znaczenia a wiara we własne siły może czynić cuda. Po zakończonym seansie uczniowie wraz z opiekunkami udali się do autobusu, który zawiózł wszystkich do restauracji McDonald\'s. Tam wszyscy najedli się do syta po czym ruszyli w drogę powrotną. O godzinie 17.30 grupa powróciła do Naruszewa. Każdy z głową pełną niezapomnianych wrażeń, o których na pewno opowie swoim rodzicom.
Uwaga konkurs!


Zapraszamy uczniów klas IV-VIII oraz oddziałów gimnazjalnych do udziału w konkursie: „Birthday card for Queen Elizabeth II”.

Należy wykonać własnoręcznie składaną kartkę urodzinową dla królowej Elżbiety II dowolną techniką plastyczną w formacie A5 + życzenia w języku angielskim napisane na osobnej, białej kartce wklejonej w środku.

Prace składamy u swojego nauczyciela jęz. angielskiego w terminie do
24 maja 2019 roku .

Dwie najlepsze prace zostaną przesłane do Pałacu Buckingham.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Spotkanie z doradcą zawodowym
We wtorek 7 maja uczniów klas III oddziałów gimnazjalnych odwiedzili doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Ciechanowie. Podczas spotkania trzecioklasiści dowiedzieli się m.in. jakie są główne czynniki wyboru szkoły i zawodu, a także poznali branże i zawody przyszłości. Poza rozmową ze specjalistami uczniowie rozwiązywali testy do samobadania zainteresowań zawodowych oraz pracowali metodą warsztatową. Takie spotkania na pewno pomogą naszym przyszłym absolwentom w podjęciu najbardziej trafnych decyzji dotyczących kolejnego etapu kształcenia.
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - eliminacje powiatowe
Podczas finału eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się 7 maja nasze dwie drużyny rowerowe zajęły I miejsca w swoich grupach rywalizacyjnych. Gratulujemy naszym niezawodnym rowerzystom: drużyna I - Michał Kalbarczyk (kl.Va), Klaudia Pierścieniak(kl.Va), Kacper Pustoła (kl.IV ), Magdalena Żurańska (kl.Va). Klaudia Pierścieniak została wybrana najlepszym zawodnikiem w swojej grupie rywalizacyjnej ; drużyna II - Oliwia Czerniakowska (kl.VII), Natalia Draganiak (kl.VII), Jakub Górnicki (kl.VII). Do turnieju uczniów przygotowuje Pani Anna Raczkowska, której również gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą pracę. Życzymy również obu drużynom dalszych sukcesów w etapie rejonowym.
Informacja

W najbliższy wtorek - 14 maja 2019r. o godz. 15:30 odbędzie się zebranie rodziców uczniów klasy VIII oraz klas IIIa i IIIb oddziałów gimnazjalnych z wychowawcami klas w związku z rekrutacją do szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych.

Zapraszamy!

Mistrzostwa rejonu w siatkówce dziewcząt
7 maja odbyły się mistrzostwa rejonu ciechanowskiego w siatkówce dziewcząt w dwóch kategoriach: rocznik 2003-2005 oraz 2006 i młodsze. Z uwagi na bardzo napięty obecnie kalendarz imprez sportowych zawody odbywały się jednocześnie w dwóch miejscach. Najlepsze drużyny rejonu w kategorii dziewcząt starszych zagrały w Mławie, natomiast ich młodsze koleżanki w Ciechanowie. Oba nasze składy zdobyły w tych zmaganiach 3 miejsca🏆 Dziewczynki miały szansę nawet na zdobycie mistrzostwa rejonu, zabrakło niewiele, ale i tak cieszymy się, że siatkówka w naszej szkole jest na bardzo wysokim poziomie. Skład drużyny 2003-5: Madalena Gmurczyk (kapitan), Weronika Rukuszewicz, Ilona Grzelińska, Aleksandra Idzikowska, Aleksandra Biernacka, Daria Gościcka, Wiktoria Kruszewska, Sara Ziemińska, Katarzyna Fusińska i Karolina Wolska. Skład drużyny 2006: Zuza Górska (kapitan), Amelka Tomaszewska, Amelka Grzelak, Zuza Żurańska, Maria Malińska, Klaudia Racka, Oliwka Łątka, Julka Mroczkowska, Ania Mikołajczyk, Amelka Pustoła, Maja Materka, Julka Piegat.
Zajęcia techniczne
W ramach zajęć technicznych dzieci z klasy IVa 9 maja wykonały pyszne kanapki. W wyniku ciężkiej pracy powstały pomysłowe i kolorowe arcydzieła kulinarne. Najważniejsze jednak jest to, że zrobione kanapki były zdrowe i bardzo, bardzo smaczne. Klasowym MasterChefem została Maja, której kanapki zrobiły wrażenie na wszystkich. Sama Magda Gessler by się im nie oparła.... Efekty pracy wszystkich uczniów można było zobaczyć, a nawet spróbować. To była zabawna i smaczna lekcja.
Dzień Patrona
10 maja 2019 roku był wyjątkowym dniem dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Tego dnia cała społeczność szkolna uroczyście obchodziła Dzień Patrona - Marii Konopnickiej - autorki wielu wierszy, które uczniowie dobrze znają, zaś nauczycielom kojarzą się one z ich dzieciństwem. Z tej okazji uczniowie zjawili się w szkole w strojach galowych oraz odbył się uroczysty apel, przygotowany przez uczniów klasy VI oraz nauczycieli: p. Urszulę Żochowską, p. Agnieszkę Karpińską oraz p. Dorotę Łukasiewicz. Tegoroczne występy uczniów były bardzo wesołe. Zabawne inscenizacje wierszy poetki udowodniły, że Patronka naszej szkoły potrafi być bardzo współczesna, aktualna, a dla nas ciągle żywa. Tego dnia dyrektor szkoły Maria Roguska również wręczyła nagrody uczniom klas I-III, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym „Ilustracja do wiersza Marii Konopnickiej”.
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - eliminacje rejonowe
Dwa dni po eliminacjach powiatowych nasze drużyny odniosły kolejny sukces podczas rejonowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się 10 maja 2019 roku w Dzierżeninie. Nasze drużyny zajęły I i III miejsce w klasyfikacji drużynowej, natomiast Magdalena Żurańska zajęła I miejsce w klasyfikacji indywidaulnej tym samym zostając najlepszą zawodniczką turnieju.
I miejsce - Michał Kalbarczyk
Klaudia Pierścieniak
Kacper Pustoła
Magdalena Żurańska
III miejsce - Oliwia Czerniakowska
Natalia Draganiak
Jakub Górnicki.
Opiekunem uczniów jest Pani Anna Raczkowska. Brawo! Jesteśmy z Was dumni !
Wiosenny spacer
W piątek 10 maja 2019 roku dzieci z grupy Mądre Sówki mimo pochmurnej pogody, wybrały się na spacer w pobliżu przedszkola. Dzieci spotkały na swojej drodze ślimaki, obserwowały zmiany w przyrodzie, słuchały śpiewu ptaków, znalazły również opuszczone gniazdo, które musiało spaść podczas wiatru. Po drodze obserwowały też konie i małego źrebaka. Wrażeń nie brakowało.
Rekonstrukcja „Droga do wolności”
16 maja 2019 roku w naszej szkole gościła grupa rekonstrukcyjna z tematem „Droga do wolności”. Goście przedstawili zmagania naszych przodków w walce o wolność wykorzystując autentyczne umundurowanie i broń. Uczniowie byli przebierani za kosynierów, legionistów, mogli zapoznać się z bronią, a nawet zmierzyć się w walce. Żywa lekcja historii wzbudziła zainteresowanie zwłaszcza uczniów klas młodszych.
Wycieczka na Suwalszczyznę
W tym roku starsza grupa uczniów wyjechała na pięciodniową wycieczkę (13-17 maja) wraz z opiekunami na północny wschód Polski czyli Suwalszczyznę. W drodze do pensjonatu wybrali się szlakiem tatarskim do Bohoników, gdzie zwiedzili meczet i mizar. Następnie odwiedzili Sanktuarium Cudu Eucharsytycznego w Sokółce, w którym chwilę pomodlili się o ładną pogodę i nie tylko. Kolejny dzień rozpoczęli spacerem po słynnych wiaduktach w Stańczykach, następnie wspięli się na „Suwalską Fudżijamę” czyli Górę Cisową. Stamtąd udali się (autokarem) na punkt widokowy „U Pana Tadeusza”. Na koniec dnia odbyli pieszą wędrówkę Doliną Czarnej Hańczy. Trzeci dzień to zwiedzanie Wilna stolicy Litwy, oraz dawnej litewskiej stolicy - miasta Troki. W czwartek zaskoczeni deszczową pogodą zamienili kajaki na rejs statkiem po augustowskich jeziorach, podczas którego podziwiali florę i faunę Kanału Augustowskiego. Pomimo odczuwanego zmęczenia, na zakończenie dnia, uczestnicy wycieczki znaleźli siły, aby pobawić się na wspólnej dyskotece. Piątek to dzień powrotu do Naruszewa. Po drodze jeszcze jeden przystanek na zwiedzanie - Tykocin, miasta, gdzie w tutejszym zamku w dawnych czasach przebywali wielokrotnie królowie oraz książęta polscy. W piątkowy wieczór wszyscy szczęśliwie dotarli do Naruszewa, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice.
Próbna ewakuacja
20 maja 2019 roku w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że w godzinach porannych jedna z uczennic, idąc do klasy zobaczyła na korytarzu pozostawioną torbę. Powiadomiła dyrektora szkoły - wiadomo było, że torba nie należała do żadnego z uczniów. Z uwagi na podejrzenie, że w torbie może być ładunek wybuchowy, zarządzono ewakuację uczniów - zagrożonych było około 280 osób. Na miejsce przyjechały służby, w tym pirotechnik policyjny oraz specjalistyczna jednostka z Nowego Dworu i Modlina z wyszkolonymi do tych celów psami i podjęto czynności sprawdzające. Ładunek został zabezpieczony. Kilkanaście minut później pracownik szkoły zauważył dym unoszący się na piętrze budynku hali sportowej, byli tam uczniowie, którym dym mógł utrudnić opuszczenie budynku. Po ewakuacji szkoły okazało się, że brakuje trzech uczniów, dwóch odnaleźli strażacy, trzeciego poszukiwano z udziałem psa. Ćwiczenie zakończyło się pełnym sukcesem.
Sukcesy naszych uczniów
21 maja 2019 roku w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnych etapach osiągając wysokie wyniki: Amelia Tomaszewska z klasy szóstej i Magda Gmurczyk z trzeciej klasy gimnazjum zostały finalistkami, a Konrad Kłosiński uzyskał tytuł laureata oraz zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Zmagania finałowe odbędą się 6- 8 czerwca w Warszawie.
Informacja

Szanowni Rodzice!
Zapraszamy na zebranie rodziców, które odbędzie się 30 maja 2019 roku (tj.czwartek) o godz. 16:00.
Porządek zebrania:
1. Szkolenie dla rodziców „Bezpieczeństwo w szkole”. 2. Spotkanie z wychowawcami w klasach. Zapraszamy!!!

Koncert dla Rodziny
27 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole uroczysty „Koncert dla Rodziny”. Uczniowie klas I-III wierszykami, piosenkami i tańcem uczcili najważniejsze osoby w rodzinie: mamusie, tatusiów, babcie i dziadziusiów. Dzieci złożyły swoim bliskim najserdeczniejsze życzenia, odśpiewały gromkie „100 lat” i rozdały wszystkim słodkie cukierki.Koncert wywołał wiele radości i wzruszeń wśród zaproszonych gości.
Szkolenie dla rodziców
W czwartek 30 maja 2019 roku, podczas ostatniego w tym roku zebraniu z rodzicami, odbyło się krótkie szkolenie rodziców, podczas którego przedstawiono im procedury bezpieczeństwa obowiązujące w naszej szkole oraz osoby i instytucje, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej. Prowadząca szkolenie zwróciła również uwagę na cyberprzemoc i inne zagrożenia wynikające z nierozważnego korzystania z Internetu.
Wycieczka do Płocka
W dniu 3 czerwca 2019 roku grupa 0 i klasy I, II i III wraz z wychowawcami byli na wycieczce w Płocku. Ładna pogoda sprzyjała rejsowi statkiem po Wiśle. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość obejrzenia panoramy miasta i podziwiania pięknych widoków zarówno na statku jak i na spacerze po płockim molo, które od niedawna jest otwarte dla turystów. Dużo atrakcji i niespodzianek czekało na dzieci w zoo - słonie, żyrafy, lwy foki i wiele innych egzotycznych zwierząt i roślin. Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w pewnej znanej restauracji, gdzie strudzeni podróżnicy posilili się a nabrali sił na powrót do domu.
Sukcesy naszych uczniów
Uczeń naszej szkoły Konrad Kłosiński w dniach 6-8 czerwca 2019 roku brał udział w etapie ogólnopolskim konkursu historycznego „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę”. Finał składał się z 5 konkurencji: barwa i broń, eksponat, geografia militarna, obiekty historyczne i wojna w kulturze. W wielkim finale znalazło się 33 gimnazjalistów z całej Polski, walka była bardzo zacięta. Konrad uplasował się na początku drugiej dziesiątki - zajął 11 miejsce. Warto przypomnieć, że Konrad jest również finalistą wojewódzkim kuratoryjnego konkursu historycznego. Finalistkami tegorocznego etapu wojewódzkiego konkursu Losy żołnierza zostały również: Magdalena Gmurczyk z klasy IIIb i Amelia Tomaszewska z klasy VI. Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunowi - Pau Pawłowi Ryglewiczowi, którego podopieczni od wielu lat osiągają tak wspaniałe sukcesy w tym ogólnopolskim konkursie. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Wycieczka na Warmię i Mazury - projekt unijny „Uczyć inaczej to uczyć ciekawiej”
W poniedziałek 10 czerwca 2019 roku uczniowie oddziałów gimnazjalnych, którzy biorą udział w zajęciach w ramach projektu unijnego „Uczyć inaczej to uczyć ciekawiej” wybrali się z opiekunami do stolicy województwa warmińsko - mazurskiego czyli Olsztyna oraz położonego niedaleko Olsztynka. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Planetarium w Olsztynie - drugim co do wielkości planetarium w Polsce. Na miejscu uczniowie obejrzeli seans, dzięki któremu zdobyli wiele informacji o gwiazdozbiorach widocznych nad naszą półkulą w różnych porach roku. Następnie z przewodniczką Panią Stefanią udali się na zwiedzenie zabytków znajdujących się na tutejszym Starym Mieście: Zamek Kapituły Warmińskiej, Wysoką Bramę, pomnik Mikołaja Kopernika. W drodze powrotnej grupa zatrzymała się w skansenie w Olsztynku, czyli w Muzeum Budownictwa Ludowego. Na miejscu można było zobaczyć zabudowania wiejskie Warmii i Mazur oraz innych terenów dawnych Prus Wschodnich takie jak karczmę, kościółek, szkołę, młyny i chałupy wiejskie oraz zagrody. Na koniec wszyscy zjedli obiad po czym ruszyli w drogę powrotną do domu.
Ogłoszenie

Uwaga! W związku z wysoką temperaturą powietrza na zewnątrz i w środku w budynku szkoły lekcje i przerwy śródlekcyjne zostają skrócone do odwołania (lekcja będzie trwała 30 min.).

Harmonogram zajęć i przerw: 1. 8:15-8:45 (5 min. przerwa) 2. 8:50-9:20 (10 min. przerwa) 3. 9:30-10:00 (15 min. przerwa) 4. 10:15-10:45 (10 min. przerwa) 5. 10:55-11:25 (10 min. przerwa) 6. 11:35-12:05 (10 min. przerwa) 7. 12:10-12:45 (5 min. przerwa) 8. 12:50-13:20

Wycieczka do Płońska
11 czerwca 2019 roku uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Płońska. Odwiedzili piekarnię Popiołek, gdzie poznali pracę piekarza od kuchni i degustowali smaczne wypieki. Następnie grupa udała się do nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku. Na miejscu dzieci dowiedziały się jak wygląda praca strażaka i zobaczyły sprzęt strażacki z bliska, siłownię, salę ćwiczeń i wiele innych ciekawych miejsc. Na koniec strażacy przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas wakacji i numery alarmowe.
Wycieczka do Warszawy - Łazienki Królewskie
13 czerwca 2019 roku klasa VI z wychowawczynią Panią Urszulą Żochowską wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Wizytę w stolicy rozpoczęli od Łazienek Królewskich, które notabene niewiele mają wspólnego z dzisiejszym znaczeniem słowa „łazienka”. Odbyli lekcję na terenie parku poznając małą architekturę, faunę i florę oraz historię królewskiej siedziby. Przy okazji pogryzły ich „królewskie” komary. Później zwiedzili Pałac Myślewicki na terenie parku. Z ulgą po „wściekłym” upale na zewnątrz ukryli się w CH Arkadia, gdzie zjedli posiłek i obejrzeli wzruszający film „Trzy kroki od siebie”.
Pożegnanie klasy ósmej i oddziałów gimnazjalnych
W tym roku przeżywaliśmy historyczne chwile – mury naszej szkoły opuszczały dwa roczniki – uczniowie klasy ósmej oraz ostatni rocznik gimnazjalistów. Uroczystość pożegnalna odbyła się 17 czerwca 2019 roku na hali sportowej. W uroczystości udział wzięli tegoroczni absolwenci, uczniowie naszej szkoły, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz rodzice. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Wójt Gminy Naruszewo Pani Beata Pierścińska, Sekretarz Gminy Pan Tomasz Konczewski oraz Proboszcz Parafii Naruszewo ks. Sławomir Stefański. W części oficjalnej po raz ostatni wprowadzono sztandar Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Następnie absolwenci ciepłymi słowami wierszy i piosenek pożegnali swoich kolegów i koleżanki z młodszych klas i dziękowali swoim nauczycielom, rodzicom za trud nauczania i wychowania. Dopełnieniem podziękowań stały się kwiaty. Program artystyczny urozmaicały przygotowane przez uczniów pokazy slajdów ze zdjęciami oraz występ kabaretowy Wojtka i Kuby. Dyrektor szkoły Pani Maria Roguska dokonała krótkiego podsumowania osiągnięć uczniów kończących szkołę wspominając o wynikach konkursów przedmiotowych, sportowych oraz artystycznych. Następnie głos zabrała Wójt Gminy Naruszewo Pani Beata Pierścińska, która życzyła absolwentom powodzenia w nowych szkołach. Na koniec wręczono listy gratulacyjne i podziękowania rodzicom a ósmoklasistom i gimnazjalistom wręczono dyplomy absolwenta. Życzymy wszystkim naszym absolwentom, aby mogli poświęcić swoje życie pasjom, robić tylko to, co będzie im sprawiało przyjemność oraz aby zawsze myśleli pozytywnie.Powodzenia!
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019
19 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, które zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Naruszewo Pani Beata Pierścińska oraz Sekretarz Gminy Pan Tomasz Konczewski. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce, 100% frekwencją oraz zwycięzcy klasowego konkursu czytelniczego otrzymali nagrody książkowe. Zostały również wręczone nagrody finalistom i laureatom konkursów przedmiotowych a także pamiątkowe medale sportowcom. Zarówno ze strony dyrekcji, jak i ze strony gości płynęły do uczniów gratulacje i pochwały. Po części ogólnej wychowawcy w klasach wręczyli świadectwa i życzyli swoim wychowankom bezpiecznych i słonecznych wakacji.
Wakacje! Czas start!

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy wesołych i radosnych wakacji spędzonych w sposób bezpieczny i rozważny.

Do zobaczenia we wrześniu!



Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020
Zapraszamy do zapoznania się z wykazem podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole.

Wszystkie podręczniki, poza religią i zestawem dla przedszkolaka są zakupione w ramach dotacji ministerialnej. Podręczniki do religii i pakiet dla przedszkolaka kupują rodzice.

Pożegnanie

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci

Pani Agnieszki Karpińskiej

- nauczyciela, wychowawcy, koleżanki, przyjaciela. Zapamiętamy Agnieszkę jako osobę ciepłą, serdeczną, zawsze uśmiechniętą, która z pasją przekazywała uczniom swoją wiedzę. Była otwarta na potrzeby drugiego człowieka i tolerancyjna, zaangażowana w rozwiązywanie problemów swoich uczniów. Wszyscy zawsze mogli liczyć na jej pomoc, wsparcie i życzliwe słowo. Kochaliśmy Ją, my - koledzy i koleżanki z pracy, uczniowie, wychowankowie, wszyscy znajomi...

Dziś nasze współczucie okazujemy wszystkim, których ta śmierć dotknęła, łącząc się w smutku, żalu i modlitwie. Pogrzeb odbędzie się 8 lipca 2019 r. o godz. 12:00 w kościele w Naruszewie.

Kartka
Kalendarz szkolny 2022/2023
kalendarz
Dziennik elektroniczny
Losowa Fotka


Wycieczka do Niepokalanowa 15.09.2016
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej 2022