Strona Główna Artykuły Pobieralnia plików Linki Kategorie Newsów
Październik 01 2014 22:16:55   
Nawigacja

Zespół Szkół

  Strona Główna
  Pobieralnia plików

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Dokumenty szkoły

  Statut szkoły
  Program profilaktyki

Plan lekcji

  szkoła podstawowa
  gimnazjum

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

  Zestaw podręczników

Pedagog szkolny

  Pedagog szkolny
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Projekty edukacyjne

  Kronika szkolna
  Pierwsza pomoc
  WOS

Projekt unijny

  "Bądź twórczy - obserwuj, odkrywaj i działaj"

Archiwum wiadomości

  Archiwum wiadomości 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Kontakt

  Napisz do nas

Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~gosia
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 0
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~wercia2020201 (0 pkt.)
3) ~kuba039 (0 pkt.)
4) ~prosiaczek (0 pkt.)
5) ~chonza (0 pkt.)

Witamy

Witaj na stronie Zespołu Szkół w Naruszewie

W skład Zespółu Szkół w Naruszewie wchodzą:

- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

- Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
Tygodniowy plan zajęć
Informujemy, że na naszej platformie dostępny jest tygodniowy plan zajęć dla szkoły podstawowej jak i dla gimnazjum. Możliwość pobrania planu następuje poprzez wybranie z menu głównego opcji "Plan lekcji" i wybranie jednej z dwóch kategorii. Uwaga!. Plik jest zapisany jako .zip, więc w celu zapisania dokumentu potrzebny będzie dowolny program rozpakowujący dla formatów tego typu.
Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata
19 września 2014 uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Zaopatrzeni w worki foliowe oraz jednorazowe rękawiczki, przemierzając Naruszewo zbierali nieczystości, które następnie pracownicy Urzędu Gminy przewieźli na wysypisko.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Cyrk "Szok" w naszej szkole
19 września 2014 zawitał do naszej szkoły Cyrk "Szok". Jak się okazało nazwa odpowiadała rzeczywistości, gdyż artyści wprawili w zachwyt zebraną publiczność - przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Dzieci bawiły się świetnie, oglądając żonglujących klaunów, magiczne sztuczki, pokazy w gołębiami, występy tresowanego pudelka oraz popisy akrobatyczne na małym rowerku i z obręczami. Dużo atrakcji, ale i trochę strachu dostarczył dzieciom ogromny wąż boa, którego uczniowie mieli okazję poznać z bliska. Dzieciaki były nie tylko widzami, ale i próbowały swych talentów cyrkowych, włączając się czynnie do zabawy.
Witaj Szkoło!
W poniedziałek 1 września 2014 znów zadźwięczał szkolny dzwonek. Po słonecznych wakacjach nadszedł czas powrotu "w szkolne mury". Stawili się dzisiaj wszyscy: nauczyciele, uczniowie i rodzice. W gronie uczniów powitaliśmy najmłodsze grupy, czyli 5 - latki, 6 - latki oraz pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W roku szkolnym 2014/ 2015 w Zespole Szkół w Naruszewie uczyć się będzie 345 uczniów. W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w naszej placówce wzięła udział Pani Wójt - Beata Pierścińska. Po uroczystej inauguracji dyrektor szkoły Pani Maria Roguska przedstawiła założenia pracy szkoły na rok szkolny 2014/2015 oraz bieżące informacje dla uczniów i rodziców.
Obóz językowy w Łebie
Osiemnastu uczniów Zespołu Szkół w Naruszewie (11 z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II i 7 ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej) uczestniczyło w obozie językowym zorganizowanym w ramach projektu unijnego "Bądź twórczy - obserwuj, odkrywaj i działaj". Obóz trwał od 30 lipca do 5 sierpnia 2014 roku. Obozowicze zatrzymali się w ośrodku kolonijnym Ania. Opiekunami podczas tego wyjazdu były: pani Anna Wieczorek oraz pani Marlena Zmysłowska.
Zajęcia z języka angielskiego odbywały się codziennie. W czasie ich trwania uczniowie z naszej szkoły poszerzali swoje umiejętności językowe, poznając miedzy innymi nowe słownictwo związane z miejscem ich pobytu - ukształtowanie terenu, flora i fauna, pogoda, jedzenie, środki transportu, sporty wodne). Poza tym ćwiczyli oni swoje umiejętności związane z komunikowaniem się w języku obcym w praktyce - zamawiając jedzenia, pytajac o drogę, opisując pogodę, robiąc zakupy. Zajęcia odbywały się nie tylko w ośrodku, ale również poza nim np. w czasie pieszych wędrówek bądź relaksu na plaży, co sprzyjało efektywniejszemu przyswajaniu wiedzy. Podczas zajęć na świeżym powietrzu wszyscy uczestnicy obozu byli bardziej swobodni, a miła atmosfera przyczyniła się do tego, że nie byli oni zestresowani i chętnie podejmowali próby wypowiedzenia się.
Aby umilić czas między zajęciami, uczestnicy obozu mieli również okazję poznać bliżej okolice Łeby płynąc statkiem po jeziorze Łebsko, udając się na jedyne w Europie ruchome wydmy czy zwiedzając latarnię morską w Stilo. W drodze powrotnej grupa odwiedziła Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie miała okazję między innymi wysłuchać kaszubskiego alfabetu i zmierzyć się z grawitacją w domu postawionym na głowie.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Zakończenie roku szkolnego
27 czerwca 2013 w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Wszyscy spotkali się dzisiaj na hali sportowej, gdzie po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała Dyrektor Szkoły- Pani Maria Roguska. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny, podziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom za pracę, naukę i współpracę w minionym roku szkolnym oraz życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Uczniowie otrzymali także nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową frekwencję, czytelnictwo, a także nagrody za osiągnięcia sportowe.
Wycieczka do pizzerii
23 czerwca 2014 w nagrodę za zebranie największej ilości plastikowych nakrętek w ramach uczestnictwa w "Zakręconej Akcji" w roku szkolnym 2013/ 2014 dzieci z oddziału "0" sześciolatków wraz z wychowawcą i opiekunami udały się na wycieczkę do pizzerii Verona Ristorante w Płońsku. Przedszkolaki uczestniczyły w praktycznych zajęciach, podczas których miały okazję własnoręcznie zrobić prawdziwą, włoską pizzę. Ta "smaczna" wycieczka zdecydowanie wszystkim przypadła do gustu.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Góry Świętokrzyskie
W dniach 16- 18 czerwca 2014 uczniowie klas IV- VI odwiedzili "Krainę Świętokrzyską". Opiekę nad nimi sprawowali: p. Wioletta Zielonka, p. Anna Raczkowska, p. Urszula Żochowska i p. Arkadiusz Sadowski. Uczniowie poddali próbie swoją aktywność fizyczną wchodząc na " Św. Katarzynę" (było różnie, nie wszystkim się to udało ). Kolejną górą był Św. Krzyż, ale zdobyliśmy go wjeżdżając kolejką. Drugiego dnia bawiliśmy się w Bałtawie. Ogromny kompleks turystyczny dostarczył mnóstwa emocji. Ponadto zwiedziliśmy Muzeum Zabawek, odwiedziliśmy najstarszy dąb "Bartek" oraz oglądaliśmy jaskinię "Raj". Pogoda dopisała, zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do Naruszewa.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Wyniki "Zakręconej Akcji"
W dniu 11 czerwca 2014 w Zespole Szkół w Naruszewie została zakończona akcja zbierania plastikowych nakrętek. Uczniom i pracownikom naszej szkoły udało się zebrać 557,1 kg plastikowych nakrętek. W związku z zakończeniem akcji pedagog szkolny p. Arkadiusz Sadowski w imieniu podopiecznych Fundacji Żoliborskie Stowarzyszenie "Dom- Rodzina- Człowiek" chce serdecznie podziękować nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły, a w szczególności uczniom, którzy z dużym zaangażowaniem zbierali plastikowe nakrętki, czasami angażując nawet całe rodziny. Należy pamiętać, że akcja zbierania plastikowych nakrętek rusza na nowo od września.

WYNIKI WAŻENIA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK

Szkoła Podstawowa:
Grupa "0"5 - 42,9kg Miejsce 5
Grupa "0"6 – 75,7kg Miejsce 1
Klasa I – 37,3,6kg Miejsce 8
Klasa II - 41,1kg Miejsce 7
Klasa III - 42,3kg Miejsce 6
Klasa IV - 65,4kg Miejsce 2
Klasa V - 56,3kg Miejsce 4
Klasa VI - 60,6kg Miejsce 3
Razem: 421,6kg

Gimnazjum:

Klasa IA – 8,3kg Miejsce 5
Klasa IB – 8,3kg Miejsce 5
Klasa IIA – 16,6kg Miejsce 3
Klasa IIB - 17,7 kg Miejsce 2
Klasa IIIA – 27,3kg Miejsce 1
Klasa IIIB – 16,1kg Miejsce 4

Razem: 94,3kg

Panie woźne: 41,2kg
Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
11 czerwca 2014 uczniowie klas: II i III i 11 osobowa grupa dzieci z oddziału przedszkolnego pięciolatków wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Podczas wyjazdu mieliśmy okazję podziwiać teren pięknie położonego skansenu, w którym zwiedziliśmy 10 zagród chłopskich, kościół, wiatrak i kuźnię. Dużą atrakcją dla wszystkich dzieci była przejażdżka wozem konnym, podczas której podziwialiśmy malowniczą panoramę skansenowskiej wsi oraz park dworski. Uczestniczyliśmy także w zajęciach praktycznych wyrabiania masła, podczas których dzieci dowiedziały się, że masło, to obok chleba najpowszechniejszy produkt ściśle związany z polską tradycją kulinarną. Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać, w jaki sposób na przestrzeni wieków przechowywano mleko i masło oraz narzędzia używane przy wyrobie masła. Każdy uczestnik pokazu nauczył się samodzielnie wyrabiać masło w tradycyjnych maselnicach. Na zakończenie pokazu uczniowie i opiekunowie mieli niepowtarzalną okazję skosztować kromki chleba ze świeżym, własnoręcznie zrobionym masłem. Następnie uczniowie klasy II i III w izbie szkolnej, stylizowanej na lata 50-te ubiegłego wieku, uczestniczyli w lekcji kaligrafii, pt. "Rózgi, kleksy, fajerki. Dziecko w rodzinie wiejskiej na początku XX wieku". Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem. Pogoda i humory dopisały. Pełni pozytywnych wrażeń, choć trochę zmęczeni wróciliśmy do Naruszewa.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Wycieczka- Zamek Książąt Mazowieckich, Opinogóra
10 czerwca 2014 trzydzieścioro uczniów klas pierwszych gimnazjum wraz z wychowawcami- p. U. Żochowską, p. P. Ryglewiczem oraz p. B. Marianek udali się na jednodniową wycieczkę. Ponieważ na ogół wszyscy wyjeżdżają jak najdalej od domu, tym razem postanowiono, że zwiedzimy najbliższą okolicę. Uczniowie w czasie lekcji muzealnej na Zamku Książąt Mazowieckich mogli poznać burzliwą historię tego XIV wiecznego gmachu. W nowocześnie urządzonych wnętrzach zobaczyli skarby zebrane w czasie wykopalisk prowadzonych na zamku oraz wokół niego. Następnie drogą prowadzącą wśród mazowieckich pól wszyscy przejechali do Opinogóry. Tam uczniowie mogli przenieść się w czasy Napoleona Bonaparte, poprzez kolekcję pamiątek zgromadzonych w neoklasycznym pałacyku Krasińskich oraz dzięki malarstwu batalistycznemu i rodzajowemu Wojciecha i Jerzego Kossaków, których obrazy zostały zgromadzone w oficynie pałacowej. Część uczniów została w Opinogórze i obejrzała obrazy i wyposażenie wnętrz dworskich, zgromadzone w dworku przy pałacu Krasińskich. Udali się także do kościoła parafialnego, gdzie między innymi w katakumbach mogli przeżyć niewielki horror spotykając się z doczesnymi szczątkami członków rodu Krasińskich. Dwunastoosobowa grupa uczniów udała się w tym czasie do pracowni uznanego na rynku artystycznym malarza, rzeźbiarza i grafika- pana Adama Kołakowskiego. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie i jedząc świeże truskawki z ogrodu gospodarza, słuchaliśmy jego opowieści o sztuce, tworzeniu i życiu w ogóle. Obejrzeliśmy jego obrazy i rzeźby zgromadzone w niewielkiej galerii, urządzonej na strychu starego budynku gospodarczego. Z żalem rozstawaliśmy się z przemiłym panem Adamem, ale musieliśmy wyruszyć w dalszą podróż do Gołotczyzny. Tam zwiedziliśmy dwa muzea ulokowane w dwóch dworkach, znajdujących się po przeciwnych stronach pięknego parku. Jedno z muzeów poświęcone jest postaci Aleksandra Świętochowskiego- pozytywisty, społecznika, pisarza, poety- człowieka wielkiego duchem i sercem ( a także ciałem, jak się okazało). W drugim dworku obejrzeliśmy ekspozycję poświęconą Aleksandrze Bąkowskiej- wieloletniej przyjaciółce Świętochowskiego, głoszącej te same, co on ideały; założycielce szkoły dla dziewcząt w Gołotczyźnie. W obydwu muzeach panowała niezwykła atmosfera, na którą w całą pewnością miało wpływ oryginalne wyposażenie wnętrz XIX wieku. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu, nie zapominając oczywiście o odwiedzeniu Colonela Sandersa w KFC smiley
Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka


Wycieczka do Płocka 27.05.2014
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Reklama

MBS Łomianki

eXtreme-fusion

ZSNaruszewo; 2005