Nowe wiadomości Artykuły Pliki do pobrania Linki Kategorie Newsów
Czerwiec 24 2017 08:47:59   
Nawigacja

Zespół Szkół

  Nowe wiadomości
  Pliki do pobrania
  Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
  Kalendarz roku szkolnego 2016/2017

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

Kontakt

  Napisz do nas

Szkolny Klub Sportowy

  Szkolny Klub Sportowy

Dokumenty szkoły

  STATUT/SP
  STATUT/PG
  PROGRAM PROFILAKTYKI
  PROGRAM WYCHOWAWCZY/Szkoła podstawowa
  PROGRAM WYCHOWAWCZY/Publiczne gimnazjum

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Pedagog szkolny

  Pedagog szkolny
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Świetlica szkolna

  Regulamin świetlicy
  Kwestionariusz

Plan lekcji

  PLAN LEKCJI

Archiwum wiadomości

  Archiwum wiadomości 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Witamy

Witaj na stronie Zespołu Szkół w Naruszewie

W skład Zespółu Szkół w Naruszewie wchodzą:

- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

- Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
Lekcja historii inaczej...
Wakacje za pasem, oceny (prawie) wystawione a materiał z historii omówiony... Ale na nudę nie narzekają uczniowie klasy IIIb gimnazjum. Obiady Czwartkowe ( w towarzystwie króla i ze smacznym jedzeniem), historia miłosna Napoleona i Józefiny (okraszona przepysznymi napoleonkami) czy sąd nad Powstaniem Listopadowym (pojedynek na rękawice nie rozwiązał sporu) to tematy projektów jakie opracowują i przygotowują trzecioklasiści.
Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Naruszewo
9 czerwca 2017 w naszym gimnazjum odbył się ostatni już w tym roku szkolnym Międzyszkolny Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Naruszewo. Naszą szkołę reprezentowały dwa składy: pierwszy składający się z uczennic 2 i 3 klas gimnazjum, a w drugim zagrały uczennice z klas 1. Udział w tych zawodach brały również: Gimnazjum w Szczytnie, ZSZ nr. 1 w Płońsku i ZSZ nr. 2 w Płońsku. Nasze dziewczęta dzielnie walczyły ze swoimi rówieśniczkami ze Szczytna, jak i z kilka lat starszymi zawodniczkami. Pierwszy skład z Naruszewa nie tracąc żadnego seta uplasował się na miejscu pierwszym, natomiast młodsze dziewczyny na czwartym. ZSZ nr. 2 po zaciekłym meczu z Naruszewem zajęły miejsce drugie, ZSZ nr. 1 trzecie, a Szczytno piąte. Z każdej drużyny wybierano najlepszą zawodniczkę. Z Naruszewa statuetkę otrzymała Weronika Szymańska (skład I) i Ilona Grzelińska (skład II). Dziewczęta z 3 gimnazjum zakończyły ten turniej w pięknym stylu i tego dnia okazały się niepokonane. Młodsze koleżanki jak i sam trener p. Konrad Nowak dziękują za te kilka lat współpracy i super zabawy jaką jest siatkówka.
Skład:
Agata Bartołowicz (kapitan I)
Weronika Szymańska
Angelika Szcześniak
Wioleta Jeznach
Gabrysia Obojska
Natalia Krysiak
Joanna Czerniakowska
Małgorzata Tomaszewska
Milena Witczak
Ilona Grzelińska (kapitan II)
Magdalena Gmurczyk
Weronika Rukuszewicz
Wiktoria Kruszewska
Sara Ziemińska
Aleksandra Biernacka
Aleksandra Idzikowska
Katarzyna Lemanowicz
Daria Gościcka
Katarzyna Fusińska
Julia Popławska
DINOPARK- Kołacinek
8 czerwca 2017 uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Parku Jurajsko - Botanicznego w Kołacinku. Na początku wycieczki dzieci spacerowały po ścieżce ery mezozoicznej z przewodnikiem, który opowiadał o różnych gatunkach dinozaurów, następnie zwiedziły wystawę geologiczno-paleontologiczną, w której mogły obejrzeć autentyczne skamieniałości sprzed wielu milionów lat. Po obejrzeniu kości dinozaurów oraz amonitów dzieci przeszły do piaskownicy, w której był ukryty szkielet dinozaura i za pomocą łopatek i wiaderek odkopywały kolejne części szkieletu. Po udanych wykopach udały się na wspaniały i duży plac zabaw na zewnątrz a później wewnątrz, na których można było do woli poszaleć. Pogoda dopisała, dzieci wróciły zmęczone , ale bardzo zadowolone smiley
Turniej BRD- etap wojewódzki
6 czerwca 2017 uczniowie szkoły podstawowej: Oliwia Czerniakowska, Natalia Draganiak, Jakub Górnicki oraz Przemysław Anowski wybrali się z panią Anną Raczkowską do Warszawy, gdzie wzięli udział w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Po zaciętej walce - test ogólny + jazda po miasteczku rowerowym - nasi reprezentanci zajęli 7 miejsce (w turnieju udział brało 12 drużyn). Chcielibyśmy serdecznie podziękować Oliwce, Natalce, Przemkowi Kubie a także pani Ani za zaangażowanie i wysiłek jakie włożyli w przygotowanie do turnieju smiley
Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Naruszewie
1 czerwca 2017 był radosnym dniem dla wszystkich dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie. W tym dniu uczniowie klas I - III uczestniczyli w warsztatach plastyczno - technicznych ,,Odlewy gipsowe". Podczas zajęć poznali proces powstania odlewów: od momentu przygotowania masy gipsowej, aż do otrzymania suchych odlewów i samodzielnie przygotowali 4 gipsowe ozdoby, które po wyschnięciu zabiorą do domu.
Po warsztatach uczniowie klasy IIa wraz ze swoją wychowawczynią wybrali się do Gminnej Biblioteki w Naruszewie. Spotkali się z dyrektor biblioteki - panią Anna Jarosiewicz, która czytała im śmieszne i wesołe wierszyki - zagadki. Dzieci z entuzjazmem odgadywały rymowanki. Na koniec pobytu wypożyczyły swoje ulubione książki. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dzieci obiecały pani bibliotekarce, że niedługo znów ją odwiedzą. Do szkoły wróciły zadowolone, bogatsze o nowe czytelnicze doświadczenia.
Tego dnia Urząd Gminy i Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedziły też dzieci z oddziału przedszkolnego SP w Naruszewie. Najmłodsi spotkali się również ze strażakami z OSP Radzymin, uczestniczyli w pokazie reanimacji, a także mogły same wcielić się w rolę ratownika. Dzieciaki zobaczyły jak wygląda prawdziwy wóz strażacki, miały również okazję zrobić sobie w nim pamiątkowe zdjęcie.
W szkole na wszystkich czekała kolejna niespodzianka - pyszne lody i pamiątkowe medale, ufundowane przez Radę Rodziców dla uczniów szkoły.
To był bardzo sympatyczny, pełen wrażeń dzień.
Comic Con 2017
1 czerwca 2017 grupa uczniów naszej szkoły - 46 osób - miała ogromną przyjemność wzięcia udziału w pierwszym Comic Con w Polsce. W halach PTAK Warsaw EXPO odbywała się równocześnie II edycja największych w kraju targów gamingowych "Good Gamer". Zarówno uczniowie jaki i opiekunowie spędzili kilka godzin w fantastycznym, magicznym, kolorowym, pełnym światła (ale i mroku), dźwięków świecie gier - planszowych i komputerowych, filmów i seriali ("Gra o tron", "Władca Pierścieni", "Wikingowier", "Gwiezdne Wojny" oraz komiksów. Fani anime i mangi również znaleźli dla siebie wiele atrakcji. Mogliśmy zasiąść na Żelaznym Tronie, z bliska przyjrzeć się Gwieździe Śmierci, powalczyć mieczami świetlnymi, czy spotkać się oko w oko z żywym trupem. Nie sposób wyliczyć wszystkiego co przygotowano dla nas w Nadarzynie. Za rok, (jeśli będzie taka możliwość) jedziemy znów, aby przenieść się na chwilę w cudowny świat fantasy. (red. U. Żochowska)
Wycieczka do stadniny koni Szinuk w Strzembowie
W Dzień Dziecka uczniowie klasy IIIa odwiedzili stadninę koni SZINUK w Strzembowie. Uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji dotyczących hodowli koni, opieki nad nimi oraz tresury tych zwierząt. Duża atrakcją dla dzieci były zabawy: skoki w workach, rzut podkową i przenoszenie siodła na czas. Szczególne wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobił pokaz tresury koni przygotowany przez właścicielkę stadniny Panią Małgorzatę Maciejewską. Na zakończenie pobytu było tradycyjne ognisko, a każdy uczestnik wycieczki otrzymał podkowę na szczęście. Dla dzieci była to niezapomniana przygoda.
Przedszkolaki w Muzeum Afrykańskim
31 maja 2017 dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Załęską oraz p. Małgorzatą Skibińską wybrały się na wycieczkę do Muzeum Afrykańskiego w Sobanicach. Od zeszłego roku MUZEUM Afrykańskie jest na stronach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To nietypowe muzeum, gdzie dzieci mogły poczuć różne rzeczy, zobaczyć i dotknąć np. piasku z pustyni, kamiennych jaj, róży pustyni, instrumentów muzycznych, masek, figur itp. oraz posłuchać opowieści osoby, która sama podróżowała po wielu krajach tego kontynentu. Najmłodsi uczestniczyli również w zajęciach gry na bębnach prowadzonych przez sympatycznego Afrykańczyka, poszukiwaniu ukrytych "skarbów" przy pomocy mapy, strzelaniu z łuku, a także ognisku z pieczeniem kiełbasek.
Święto Patronki szkoły podstawowej
30 maja 2017 świętowaliśmy Dzień Patronki szkoły podstawowej - Marii Konopnickiej. Z tej okazji uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią p. Urszulą Żochowską przygotowali przedstawienie w oparciu o utwór patronki-poetki pt. ,,O JANKU WĘDROWNICZKU".
Tego dnia uczniów szkoły podstawowej obowiązywał strój galowy.
Wycieczka nad morze 29.05-02.06.2017
W poniedziałek, 29 maja 2017 uczniowie Zespołu Szkół w Naruszewie wybrali się w poszukiwaniu przygód na polskie wybrzeże. W drodze nad Bałtyk odwiedzili jedyne na świecie Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, gdzie samodzielnie wykonali pachnące kostki mydła, zwiedzili niezwykłe ekspozycje poznając historię mydła, "pachnącego" Wersalu, prysznica, a także mieli okazję przekonać się, co znaczy prać na tarze i w słynnej "Frani". Następnie ruszyli w dalszą drogę do pensjonatu "Sonatar" w Grzybowie, który był bazą noclegową przez 4 noce. Na miejscu powitała wszystkich ładna pogoda, czyste i nowoczesne pokoje, a na stołówce czekało smaczne jedzenie. Oczywiście nie obyło się bez wieczornego powitania z morzem. Następnego dnia wycieczkowicze podziwiali piękny Kołobrzeg i jego okolice: latarnię morską, molo, Muzeum Oręża Polskiego, stary rynek w Kołobrzegu oraz latarnię morską w Gąskach i lotnisko Bagicz. W drodze powrotnej odbyli przyjemny spacer do jednego z najstarszych dębów w Polsce "Boleslawa". Kolejny dzień to wypad na wyspy Wolin i Uznam, na których położne są Świnoujście i Międzyzdroje. Niewątpliwą atrakcją była przeprawa promowa do Świnoujścia i Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach, gdzie uczniowie rprzybili piątkęr1; znanym artystom polskim. W Forcie Anioła (Świnoujście) zamienili się w poszukiwaczy bursztynów. Następnie wraz ze swymi łupami odwiedzili żubry w zagrodzie Wolińskiego Parku Narodowego, punkt widokowy na klifie Gosań oraz resztki kościoła w Trzęsaczu. Czwartek był dniem czynnego wypoczynku nad morzem. Najpierw spacer plażą (około 8 km), a po obiedzie błogie plażowanie. Opiekunowie nie zapomnieli o święcie swoich podopiecznych i zabrali ich na lody. W pensjonacie czekała na nich dyskoteka, którą świetnie poprowadził pan pilot. Ostatniego dnia wszyscy wybrali się w drogę powrotną do domu, w trakcie której odbył się konkurs wiedzy, jaką uczniowie zdobyli podczas wycieczki. Na zwycięzców czekały nagrody niespodzianki. W piątkowy wieczór wszyscy szczęśliwie dotarli do Naruszewa, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice.
O bezpieczeństwo i spokojny wypoczynek uczniów dbali opiekunowie: p.A.Ulicka, p.R.Krysiak, p.A.Sadowski oraz p.M.Maluszczak.
Diecezjalna Parafiada 2017
W piątek 26 maja 2017 uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w XIII Diecezjalnej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w Płońsku. W zawodach startowały drużyny z całej Diecezji Płockiej. Z naszej szkoły udział wzięło 5 damskich składów (2 składy ze szkoły podstawowej i 3 składy z gimnazjum) i 1 męski. W piłce siatkowej zdobyliśmy łącznie 3 miejsca na podium. W szkole podstawowej Naruszewo I (skład: Józwiak Kinga, Marciniak Patrycja, Smutek Martyna) zajęło 3 miejsce.Natomiast w gimnazjum 2 miejsce zajęło Naruszewo II (skład: Jeznach Wiola, Tomaszewska Gosia, Czerniakowska Asia). I miejsce w kategorii gimnazjum podobnie jak w roku ubiegłym zajęło Naruszewo I w składzie: Bartołowicz Agata, Szymańska Weronika, Krysiak Natalia. Dziewczęta okazały się niepokonane, nie przegrały żadnego meczu i pewnie uplasowały się na najwyższym miejscu podium. Nasi chłopcy natomiast zagrali 3 mecze. Pierwszy rozegraliśmy z Maczetą Płońsk, wygrywając 2:0. Kolejny mecz zagraliśmy z Gimnazjum nr. 2 w Płońsku, który zakończył się bezbramkowo. W ostatniej rozgrywce rywalizowaliśmy z Dzierzążnią, strzelając 3 bramki i tym samym wynikiem kończąc mecz. Niestety naszym chłopcom nie udało się wyjść z grupy. Mimo wszystko każdy z naszych uczestników zagrał na wysokim poziome, a walka między drużynami była bardzo zacięta. (red. Natalia Krysiak)
Strona 1 z 15 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka


Przedszkolaki w pizzerii 24.04.2014
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
ZSNaruszewo; 2005