Strona Główna Artykuły Pobieralnia plików Linki Kategorie Newsów
Październik 24 2014 16:37:30   
Nawigacja

Zespół Szkół

  Strona Główna
  Pobieralnia plików
  Kalendarz na rok szkolny 2014/2015

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Dokumenty szkoły

  Statut szkoły
  Program profilaktyki

Plan lekcji

  szkoła podstawowa
  gimnazjum

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

  Zestaw podręczników

Pedagog szkolny

  Pedagog szkolny
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Projekty edukacyjne

  Kronika szkolna
  Pierwsza pomoc
  WOS

Projekt unijny

  "Bądź twórczy - obserwuj, odkrywaj i działaj"

Archiwum wiadomości

  Archiwum wiadomości 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Kontakt

  Napisz do nas

Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~gosia
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 0
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~wercia2020201 (0 pkt.)
3) ~kuba039 (0 pkt.)
4) ~prosiaczek (0 pkt.)
5) ~chonza (0 pkt.)
6) ~toneypan (0 pkt.)

Witamy

Witaj na stronie Zespołu Szkół w Naruszewie

W skład Zespółu Szkół w Naruszewie wchodzą:

- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

- Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
Tygodniowy plan zajęć
Informujemy, że na naszej platformie dostępny jest tygodniowy plan zajęć dla szkoły podstawowej jak i dla gimnazjum. Możliwość pobrania planu następuje poprzez wybranie z menu głównego opcji "Plan lekcji" i wybranie jednej z dwóch kategorii. Uwaga!. Plik jest zapisany jako .zip, więc w celu zapisania dokumentu potrzebny będzie dowolny program rozpakowujący dla formatów tego typu.
Spotkanie z policjantami
3 października 2014 na zaproszenie do naszej szkoły przybyli panowie policjanci. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i dotyczyło przede wszystkim bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze policji przybliżyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.
Największym zainteresowaniem cieszyły się wśród uczniów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Następnie uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które panowie policjanci chętnie i wyczerpująco odpowiadali.
Spotkanie z pisarzem- Arkadiuszem Niemirskim
1 października 2014 o godz. 11.00 w Zespole Szkół w Naruszewie odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Arkadiuszem Niemirskim, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Naruszewie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV- VI oraz gimnazjum. Znaczną część spotkania z uczniami stanowiło wystąpienie pisarza, który w ciekawy i zabawny sposób opowiadał o sobie, swoich młodych latach, doświadczeniach w "kabarecie i...", niedokończonych studiach oraz inspiracjach i pomysłach na nowe książki. Swoje opowieści pisarz dopełnił przygotowaną prezentacją multimedialną, na której pokazywał zdjęcia z różnych etapów życia. Niemirski przygotował także krótkie quizy ze znajomości znanych z filmów i książek detektywów oraz autorów powieści detektywistycznych.
Spotkanie z pisarzem przypadło młodym słuchaczom do gustu, ponieważ gość z dużym poczuciem humoru opowiadał o swoich zmaganiach z pisaniem oraz tworzeniem tekstów kabaretowych, a dowcipny język pisarza co chwila wzbudzał śmiech wśród uczniów. W trakcie spotkania autor zachęcał młodych do czytania książek, rozwijania swoich pasji oraz realizacji marzeń. Na zakończenie spotkania autor otrzymał podziękowania oraz podpisywał książki swojego autorstwa.
Spotkanie ze strażakami
30 września 2014 uczniów szkoły podstawowej odwiedzili strażacy z OSP w Naruszewie. Podczas spotkania panowie strażacy zaprezentowali uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomie, opowiadali o pracy w swoim zawodzie, a także ciekawostkach związanych z ich pracą, konieczności przestrzegania zakazów i zachowania bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia: w czasie pożaru, burzy, wypadku, zagrożenia ze strony bezpańskich zwierząt. Strażacy zapoznali dzieci z numerami alarmowymi, a także przypomnieli zasady wzywania straży pożarnej. W czasie spotkania uczniowie obejrzeli również filmik o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię i poruszaniu się po drogach, a także konieczności noszenia odblasków. Goście zademonstrowali uczniom strój strażaka oraz niektóre sprzety i ich przeznaczenie.
Jesteśmy bardzo wdzięczni strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Naruszewie za poświęcony czas, cenne rady oraz pouczającą lekcję związaną z bezpieczeństwem.
Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata
19 września 2014 uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Zaopatrzeni w worki foliowe oraz jednorazowe rękawiczki, przemierzając Naruszewo zbierali nieczystości, które następnie pracownicy Urzędu Gminy przewieźli na wysypisko.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Cyrk "Szok" w naszej szkole
19 września 2014 zawitał do naszej szkoły Cyrk "Szok". Jak się okazało nazwa odpowiadała rzeczywistości, gdyż artyści wprawili w zachwyt zebraną publiczność - przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Dzieci bawiły się świetnie, oglądając żonglujących klaunów, magiczne sztuczki, pokazy w gołębiami, występy tresowanego pudelka oraz popisy akrobatyczne na małym rowerku i z obręczami. Dużo atrakcji, ale i trochę strachu dostarczył dzieciom ogromny wąż boa, którego uczniowie mieli okazję poznać z bliska. Dzieciaki były nie tylko widzami, ale i próbowały swych talentów cyrkowych, włączając się czynnie do zabawy.
Witaj Szkoło!
W poniedziałek 1 września 2014 znów zadźwięczał szkolny dzwonek. Po słonecznych wakacjach nadszedł czas powrotu "w szkolne mury". Stawili się dzisiaj wszyscy: nauczyciele, uczniowie i rodzice. W gronie uczniów powitaliśmy najmłodsze grupy, czyli 5 - latki, 6 - latki oraz pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W roku szkolnym 2014/ 2015 w Zespole Szkół w Naruszewie uczyć się będzie 345 uczniów. W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w naszej placówce wzięła udział Pani Wójt - Beata Pierścińska. Po uroczystej inauguracji dyrektor szkoły Pani Maria Roguska przedstawiła założenia pracy szkoły na rok szkolny 2014/2015 oraz bieżące informacje dla uczniów i rodziców.
Obóz językowy w Łebie
Osiemnastu uczniów Zespołu Szkół w Naruszewie (11 z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II i 7 ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej) uczestniczyło w obozie językowym zorganizowanym w ramach projektu unijnego "Bądź twórczy - obserwuj, odkrywaj i działaj". Obóz trwał od 30 lipca do 5 sierpnia 2014 roku. Obozowicze zatrzymali się w ośrodku kolonijnym Ania. Opiekunami podczas tego wyjazdu były: pani Anna Wieczorek oraz pani Marlena Zmysłowska.
Zajęcia z języka angielskiego odbywały się codziennie. W czasie ich trwania uczniowie z naszej szkoły poszerzali swoje umiejętności językowe, poznając miedzy innymi nowe słownictwo związane z miejscem ich pobytu - ukształtowanie terenu, flora i fauna, pogoda, jedzenie, środki transportu, sporty wodne). Poza tym ćwiczyli oni swoje umiejętności związane z komunikowaniem się w języku obcym w praktyce - zamawiając jedzenia, pytajac o drogę, opisując pogodę, robiąc zakupy. Zajęcia odbywały się nie tylko w ośrodku, ale również poza nim np. w czasie pieszych wędrówek bądź relaksu na plaży, co sprzyjało efektywniejszemu przyswajaniu wiedzy. Podczas zajęć na świeżym powietrzu wszyscy uczestnicy obozu byli bardziej swobodni, a miła atmosfera przyczyniła się do tego, że nie byli oni zestresowani i chętnie podejmowali próby wypowiedzenia się.
Aby umilić czas między zajęciami, uczestnicy obozu mieli również okazję poznać bliżej okolice Łeby płynąc statkiem po jeziorze Łebsko, udając się na jedyne w Europie ruchome wydmy czy zwiedzając latarnię morską w Stilo. W drodze powrotnej grupa odwiedziła Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie miała okazję między innymi wysłuchać kaszubskiego alfabetu i zmierzyć się z grawitacją w domu postawionym na głowie.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Zakończenie roku szkolnego
27 czerwca 2013 w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Wszyscy spotkali się dzisiaj na hali sportowej, gdzie po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała Dyrektor Szkoły- Pani Maria Roguska. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny, podziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom za pracę, naukę i współpracę w minionym roku szkolnym oraz życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Uczniowie otrzymali także nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową frekwencję, czytelnictwo, a także nagrody za osiągnięcia sportowe.
Wycieczka do pizzerii
23 czerwca 2014 w nagrodę za zebranie największej ilości plastikowych nakrętek w ramach uczestnictwa w "Zakręconej Akcji" w roku szkolnym 2013/ 2014 dzieci z oddziału "0" sześciolatków wraz z wychowawcą i opiekunami udały się na wycieczkę do pizzerii Verona Ristorante w Płońsku. Przedszkolaki uczestniczyły w praktycznych zajęciach, podczas których miały okazję własnoręcznie zrobić prawdziwą, włoską pizzę. Ta "smaczna" wycieczka zdecydowanie wszystkim przypadła do gustu.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Góry Świętokrzyskie
W dniach 16- 18 czerwca 2014 uczniowie klas IV- VI odwiedzili "Krainę Świętokrzyską". Opiekę nad nimi sprawowali: p. Wioletta Zielonka, p. Anna Raczkowska, p. Urszula Żochowska i p. Arkadiusz Sadowski. Uczniowie poddali próbie swoją aktywność fizyczną wchodząc na " Św. Katarzynę" (było różnie, nie wszystkim się to udało ). Kolejną górą był Św. Krzyż, ale zdobyliśmy go wjeżdżając kolejką. Drugiego dnia bawiliśmy się w Bałtawie. Ogromny kompleks turystyczny dostarczył mnóstwa emocji. Ponadto zwiedziliśmy Muzeum Zabawek, odwiedziliśmy najstarszy dąb "Bartek" oraz oglądaliśmy jaskinię "Raj". Pogoda dopisała, zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do Naruszewa.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka


01.10.2013 Wycieczka do Warszawy
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Reklama

MBS Łomianki

eXtreme-fusion

ZSNaruszewo; 2005