Strona Główna Artykuły Pobieralnia plików Linki Kategorie Newsów
Listopad 23 2014 20:38:52   
Nawigacja

Zespół Szkół

  Strona Główna
  Pobieralnia plików
  Kalendarz na rok szkolny 2014/2015

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Dokumenty szkoły

  Statut szkoły
  Program profilaktyki

Plan lekcji

  szkoła podstawowa
  gimnazjum

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

  Zestaw podręczników

Pedagog szkolny

  Pedagog szkolny
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Projekty edukacyjne

  Kronika szkolna
  Pierwsza pomoc
  WOS

Projekt unijny

  "Bądź twórczy - obserwuj, odkrywaj i działaj"

Archiwum wiadomości

  Archiwum wiadomości 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Kontakt

  Napisz do nas

Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~gosia
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 0
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~wercia2020201 (0 pkt.)
3) ~kuba039 (0 pkt.)
4) ~prosiaczek (0 pkt.)
5) ~chonza (0 pkt.)
6) ~toneypan (0 pkt.)

Witamy

Witaj na stronie Zespołu Szkół w Naruszewie

W skład Zespółu Szkół w Naruszewie wchodzą:

- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

- Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
INFORMACJA
Dyrekcja Zespołu Szkół w Naruszewie informuje, że w czwartek 20 listopada 2014 o godz. 16.00 odbędzie się zebranie rodziców.
Porządek zebrania:
1) Spotkanie z wychowawcami w klasach.
Tygodniowy plan zajęć
Informujemy, że na naszej platformie dostępny jest tygodniowy plan zajęć dla szkoły podstawowej jak i dla gimnazjum. Możliwość pobrania planu następuje poprzez wybranie z menu głównego opcji "Plan lekcji" i wybranie jednej z dwóch kategorii. Uwaga!. Plik jest zapisany jako .zip, więc w celu zapisania dokumentu potrzebny będzie dowolny program rozpakowujący dla formatów tego typu.
"Śniadanie daje moc"
7 listopada 2014 uczniowie klasy III, pod kierunkiem wychowawczyni p. Joanny Piechoty wzięli udział w IV edycji programu "Śniadanie daje moc" i przygotowali na lekcji zdrowe śniadanie: kanapki z warzywami oraz owocowe szaszłyki. Dzieci wysłuchały również pogadanki na temat zasad przygotowywania posiłków i prawidłowych proporcji zdrowego menu.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Lekcja biblioteczna
4 listopada 2014 uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły, wraz z wychowawczynią p. Joanną Piechotą, odwiedzili Gminną Bibliotekę w Naruszewie i miło spędzili czas, słuchając pouczających historyjek i wierszy, czytanych przez panią bibliotekarkę.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ
Wycieczka do Warszawy
21 października 2014 uczniowie klas II gimnazjum oraz uczniowie biorący udział w innowacji pedagogicznej z historii (łącznie 46 osób ) wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu był spacer po Łazienkach Królewskich, który niestety odbył się w deszczu. Nie przeszkadzało to jednak nikomu i przy okazji okazało się po raz kolejny, że odnalezienie łazienki w Łazienkach jest wielką sztuką. Napotykane w dużych ilościach wiewiórki wzgardziły przywiezionymi przez nas orzechami, natomiast parkowe gołębie były bardzo przyjacielskie. Następnie udaliśmy się na lekcje muzealne w Pałacu na Wyspie. Mogliśmy wspólnie przygotować menu na obiad czwartkowy u króla Stanisława Augusta i prześledzić wydarzenia poprzedzające Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Później udaliśmy się do Sejmu RP. Mogliśmy przez kilka minut obserwować debatę sejmową oraz braliśmy udział w wykładzie na temat historii parlamentaryzmu w Polsce oraz pracy w Sejmie RP w czasach współczesnych. Jednak największą atrakcją było spotkanie "oko w oko" z posłami znanymi z telewizji (np. panią Grodzką). Ostatnim punktem wycieczki był obiad w McDonaldzie oraz obejrzenie filmu "Miasto 44". Okazało się, że seans filmowy wzbudził ogromne emocje wśród nas wszystkich. Niektóre dziewczęta jeszcze długo nie mogły się "pozbierać" i przeżywały to, co działo się na ekranie (czytaj -> szlochały). Wracając do domu autokarami, dyskutowaliśmy na temat obejrzanego filmu. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy w ramiona rodziców około 21 wieczorem.
Wycieczka do Olsztyna
16 października 2014 uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na całodniową wycieczkę do Olsztyna. Pierwszą niewątpliwą atrakcją wyjazdu było odwiedzenie Huty Szkła Artystycznego w Olsztynku. Sympatyczny pan "szklarz" opowiedział dzieciom o powstawaniu wyrobu szklanego, a także zaprezentował wytwarzanie Ptaszka i Aniołka. Następnie uczniowie wzięli udział w konkursie, gdzie mogli pochwalić się nowo zdobytą wiedzą i za udzielenie poprawnych odpowiedzi wygrać przepiękne szklane wyroby wykonane w hucie. W przyzakładowym sklepie udane zakupy szklanych: kotków, słoników, ptaszków, kwiatków i innych ciekawych kształtów sprawiły wszystkim ogromną radość. Po estetycznych doświadczeniach w Hucie Szkła Artystycznego przyszła kolej na beztroską zabawę w olsztyńskim Centrum Zabaw "Figlolandia". Po wyczerpującej zabawie wśród kolorowych piłeczek i podwieszanych konstrukcji udaliśmy się na posiłek do restauracji McDonald, aby zebrać siły na kolejny, ostatni punkt wycieczki, jakim była wizyta w olsztyńskim Planetarium, gdzie obejrzeliśmy bardzo ciekawy film wyświetlany w technice fulldome. Seans pt.: "Ziemia, Księżyc i Słońce" w prosty i zabawny sposób przedstawił nam najbardziej podstawowe zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować codziennie. Ukazał, w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką rolę pełnią w naszym życiu. Dowiedzieliśmy się ponadto jak powstał kalendarz, jak przebiegała historia kosmicznych podróży i lądowania na Srebrnym Globie. Wycieczkę do Olsztyna należy zaliczyć do jak najbardziej udanych. Zmęczeni i w dobrych humorach około godziny 19.30 wróciliśmy do Naruszewa.
Zbiórka kasztanów
Na przełomie września i października Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował zbiórkę kasztanów. W akcje włączyły się wszystkie klasy szkoły podstawowej. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie uzbierali 300kg, co dało 210zł na potrzeby szkoły.


Oto jak przedstawiały się wyniki zbiórki w poszczególnych klasach:
klasa "0"6- 61kg
klasa I a- 51kg
klasa I b- 7kg
klasa II- 32kg
klasa III- 38kg
klasa IV- 57kg
klasa V- 32kg
klasa VI- 46kg
Nad akcją czuwała p. Aneta Ulicka.
Spotkanie z policjantami
3 października 2014 na zaproszenie do naszej szkoły przybyli panowie policjanci. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i dotyczyło przede wszystkim bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze policji przybliżyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.
Największym zainteresowaniem cieszyły się wśród uczniów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Następnie uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które panowie policjanci chętnie i wyczerpująco odpowiadali.
Spotkanie z pisarzem- Arkadiuszem Niemirskim
1 października 2014 o godz. 11.00 w Zespole Szkół w Naruszewie odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Arkadiuszem Niemirskim, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Naruszewie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV- VI oraz gimnazjum. Znaczną część spotkania z uczniami stanowiło wystąpienie pisarza, który w ciekawy i zabawny sposób opowiadał o sobie, swoich młodych latach, doświadczeniach w "kabarecie i...", niedokończonych studiach oraz inspiracjach i pomysłach na nowe książki. Swoje opowieści pisarz dopełnił przygotowaną prezentacją multimedialną, na której pokazywał zdjęcia z różnych etapów życia. Niemirski przygotował także krótkie quizy ze znajomości znanych z filmów i książek detektywów oraz autorów powieści detektywistycznych.
Spotkanie z pisarzem przypadło młodym słuchaczom do gustu, ponieważ gość z dużym poczuciem humoru opowiadał o swoich zmaganiach z pisaniem oraz tworzeniem tekstów kabaretowych, a dowcipny język pisarza co chwila wzbudzał śmiech wśród uczniów. W trakcie spotkania autor zachęcał młodych do czytania książek, rozwijania swoich pasji oraz realizacji marzeń. Na zakończenie spotkania autor otrzymał podziękowania oraz podpisywał książki swojego autorstwa.
Spotkanie ze strażakami
30 września 2014 uczniów szkoły podstawowej odwiedzili strażacy z OSP w Naruszewie. Podczas spotkania panowie strażacy zaprezentowali uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomie, opowiadali o pracy w swoim zawodzie, a także ciekawostkach związanych z ich pracą, konieczności przestrzegania zakazów i zachowania bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia: w czasie pożaru, burzy, wypadku, zagrożenia ze strony bezpańskich zwierząt. Strażacy zapoznali dzieci z numerami alarmowymi, a także przypomnieli zasady wzywania straży pożarnej. W czasie spotkania uczniowie obejrzeli również filmik o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię i poruszaniu się po drogach, a także konieczności noszenia odblasków. Goście zademonstrowali uczniom strój strażaka oraz niektóre sprzety i ich przeznaczenie.
Jesteśmy bardzo wdzięczni strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Naruszewie za poświęcony czas, cenne rady oraz pouczającą lekcję związaną z bezpieczeństwem.
Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata
19 września 2014 uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Zaopatrzeni w worki foliowe oraz jednorazowe rękawiczki, przemierzając Naruszewo zbierali nieczystości, które następnie pracownicy Urzędu Gminy przewieźli na wysypisko.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka


Choinka szkolna 2012/2013
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Reklama

MBS Łomianki

eXtreme-fusion

ZSNaruszewo; 2005