Nowe wiadomości Artykuły Pliki do pobrania Linki Kategorie Newsów
Grudzień 10 2016 03:55:24   
Nawigacja

Zespół Szkół

  Nowe wiadomości
  Pliki do pobrania
  Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
  Kalendarz roku szkolnego 2016/2017

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

Kontakt

  Napisz do nas

Dokumenty szkoły

  STATUT/SP
  STATUT/PG
  PROGRAM PROFILAKTYKI
  PROGRAM WYCHOWAWCZY/Szkoła podstawowa
  PROGRAM WYCHOWAWCZY/Publiczne gimnazjum

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Pedagog szkolny

  Pedagog szkolny
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Świetlica szkolna

  Regulamin świetlicy
  Kwestionariusz

Plan lekcji

  PLAN LEKCJI

Archiwum wiadomości

  Archiwum wiadomości 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Witamy

Witaj na stronie Zespołu Szkół w Naruszewie

W skład Zespółu Szkół w Naruszewie wchodzą:

- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

- Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
Andrzejki w naszej Szkole
Była zabawa, było wesoło, było głośno i radośnie! smiley
24 listopada 2016 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Imprezie Andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a specjalne podziękowania kierujemy do Samorządu Uczniowskiego za zorganizowanie tej fantastycznej imprezy.
GWO Lepsza Szkoła
Uczniowie klasy I A gimnazjum od września biorą udział w projekcie edukacyjnym GWO Lepsza Szkoła: Wielki Egzamin z języka polskiego, który realizuje p. Urszula Żochowska. Jest to praktyczne narzędzie do systematycznego sprawdzania wiedzy i umiejętności uczniów gimnazjum z zakresu języka polskiego oraz do monitorowania i analizy ich postępów w nauce podczas całego roku szkolnego. Program zapewnia kompleksowe przygotowanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada 2016 klasa III B obchodziła Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji wykonali plakaty informujące o uroczystości. Nauczyciele, panie woźne, koleżanki i koledzy z innych klas zostali obdarowani symbolicznymi medalionami. W klasie został przeprowadzony konkurs na królową i króla życzliwości. Wybór był tak trudny, że klasowymi królowymi zostały dwie dziewczynki- Natalia Raźna i Wiktoria Wątkowska. Królem został Bartosz Rukuszewicz. Wygrani dostali symboliczne nagrody i dyplomy od pani dyrektor. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.
"Dopalacze kradną życie! "
"Dopalacze kradną życie!"- z takim przesłaniem 16 listopada 2016 w naszej szkole wystąpiły Panie Policjantki z Powiatowej Komendy Policji w Płońsku.
Prelekcja składała się z dwóch części. W pierwszej uczniowie obejrzeli film pod tytułem "Dopalacze to śmierć" opowiadający o przeżyciach osób, które na własnej skórze doświadczyły psychicznych i zdrowotnych skutków zażywania różnych substancji. W filmie wystąpili lekarze, ludzie sportu, jak Marcin Gortat, czy też Jurek Owsiak.
W drugiej części spotkania policjantki mówiły o doświadczeniach w pracy związanych z narkotykami. Młodzież klas trzecich i drugich gimnazjum oraz klasy szóstej szkoły podstawowej z zainteresowaniem słuchała o pułapkach wieku dorastania.
Spotkanie było świetną okazją do zastanowienia się nad dokonywanymi wyborami i ich wpływem na własne bezpieczeństwo, zdrowie i życie.
"Jesienne bajanie " w wykonaniu klasy IIIA
15 listopada 2016 uczniowie klasy III A pod kierunkiem p. Iwony Kowalik przygotowali montaż słowno- muzyczny dla rodziców pt.: "Jesienne bajanie". Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce jesiennej, zagrali popularne melodie na dzwonkach oraz przedstawili wiersze Brzechwy i Tuwima na wesoło. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim rodzicom jesienne pocztówki , a potem wszyscy wspólnie obejrzeli krótką prezentację "Z życia klasy III A".
Lekcja w Kinie
14 listopada 2016 uczniowie klas V-VI szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum wzięli udział w "Lekcji w Kinie: Magia Kina - tajniki sztuki filmowej" w MCK Płońsk. Lekcja ta była przygotowana przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin.
Uczniowie podczas lekcji:
-poznali najważniejsze etapy tworzenia dzieła filmowego;
-dowiedzieli się, na czym polega specyfika realizacji filmu i czym różni się od innych tekstów kultury;
-odkryli, które z kultowych scen filmowych były improwizowane;
-poznali kulisy tworzenia najsłynniejszych filmów;
-dowiedzieli się, w jaki sposób najmniejszy element filmowego obrazu tworzy magię kina.
Młodsi uczniowie obejrzeli również film pt.:"Tom i Huck", starsi natomiast "Gimnazjaliści nie płaczą".
Wyjazd zorganizowały panie: Agnieszka Karpińska oraz Urszula Żochowska.
Dzień Seniora
12 listopada 2016 w remizie OSP w Naruszewie odbyło się uroczyste spotkanie członków Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Naruszewie z okazji Dnia Seniora, podczas którego z niezwykłym programem artystycznym wystąpili uczniowie naszego Zespołu Szkół. Dzieci pokazały swoje niezwykłe talenty dostarczając seniorom wiele niesamowitych wrażeń. Program artystyczny był przygotowywany przez p. Dorotę Łukasiewicz i p. Arkadiusza Sadowskiego.
Jubileusz 50-lecia par małżeńskich gminy Naruszewo
Uczniowie naszego Zespołu Szkół, pod kierunkiem p. D. Łukasiewicz i p. A. Sadowskiego, przygotowali część artystyczną na uroczystość z okazji Jubileuszu 50-lecia par małżeńskich gminy Naruszewo, która odbyła się 10 listopada 2016 w remizie OSP w Naruszewie. Młodzież swoje życzenia dla Jubilatów wyraziła wierszem, piosenką a także pokazami artystycznymi swoich umiejętności.
Święto Niepodległości
10 listopada 2016 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość ta, przygotowana przez panie: Urszulę Żochowską i Agnieszkę Karpińską, miała jednak nieco inny charakter niż zazwyczaj. Nie było okolicznościowych, związanych ze Świętem Niepodległości wierszy, piosenek czy inscenizacji. Społeczność szkolna została zapoznana z pieśniami, które w historii Polski pełniły funkcję hymnu narodowego. Każde z wykonań pieśni hymnicznych było poprzedzone krótką informacją na temat okoliczności jakie towarzyszyły jej powstaniu. Komentarze te były jednocześnie opisem dziejów naszej ojczyzny.
Wzbogacając swoją wiedzę na temat roli pieśni w życiu każdego Polaka uczniowie wysłuchali: "Bogurodzicy", pieśni "Święta miłości kochanej ojczyzny", hymnu "Boże coś Polskę", "Warszawianki 1831","Roty" oraz oczywiście "Mazurka Dąbrowskiego".
Uczniowie mieli okazję zrozumieć, że w pieśni patriotycznej zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie, że to ona dodaje i dodawała otuchy i nadziei w chwilach zwątpienia, że śpiewając pieśni patriotyczne dzielimy radości i smutki tych wszystkich, których łączyła i łączy Polska.
"Śniadanie Daje Moc"
We wtorek, 8 listopada 2016 roku uczniowie klas I -III szkoły podstawowej uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie Daje Moc". Uczniowie pod kierunkiem wychowawców i przy współpracy rodziców przygotowali zdrowe, pożywne i kolorowe śniadania klasowe. Dzieci zdobyły również wiedzę dotyczącą zasad zdrowego odżywiania. Przekonały się, że śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem i zapewnia energię na cały dzień. Uczniowie wykonali także barwne plakaty promujące zdrowe i smaczne śniadania, które zamieścili w swoich klasach i na korytarzu szkolnym. Chętnie też podzielili się nadmiarem wyprodukowanej żywności z uczniami z innych klas naszej szkoły. Było smacznie, było zdrowo i kolorowo. smiley
Ślubowanie uczniów klasy I szkoły podstawowej
28 października 2016 na długo pozostanie w pamięci uczniów pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie. Uroczyście dołączyli oni do grona naszej szkolnej rodziny, składając ślubowanie. W tej uroczystej chwili towarzyszyli im dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz koleżanki i koledzy z oddziału przedszkolnego, klas drugich, trzecich i delegacje z klas IV - VI. Na początku Pierwszaki przedstawiły krótki program artystyczny, do którego przygotowała ich wychowawczyni p. Maria Buko. Pięknie i bezbłędnie recytowali wiersze i śpiewali wesołe piosenki. Po występie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę. Następnie Pani Dyrektor dokonała Pasowania na Ucznia a wychowawczyni klasy wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. Pierwszoklasiści otrzymali także drobne upominki przygotowane przez starszych i młodszych kolegów. Naszym Najmłodszym Uczniom życzymy sukcesów w nauce, szkolnych przyjaźni i radości płynących ze zdobywania wiedzy.
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka


Dzień Rodziny 24.05.2016
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
ZSNaruszewo; 2005