Strona Główna Artykuły Pobieralnia plików Linki Kategorie Newsów
Luty 10 2016 22:48:59   
Nawigacja

Zespół Szkół

  Strona Główna
  Pobieralnia plików

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Dokumenty szkoły

  Statut szkoły
  Program profilaktyki
  Kalendarium 2015/2016

Plan lekcji

  szkoła podstawowa
  gimnazjum

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

  Zestaw podręczników

Pedagog szkolny

  Pedagog szkolny
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Projekty edukacyjne

  Kronika szkolna
  Pierwsza pomoc
  WOS

Projekt unijny

  "Bądź twórczy - obserwuj, odkrywaj i działaj"

Archiwum wiadomości

  Archiwum wiadomości 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Kontakt

  Napisz do nas

Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~gosia
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 0
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~wercia2020201 (0 pkt.)
3) ~kuba039 (0 pkt.)
4) ~prosiaczek (0 pkt.)
5) ~chonza (0 pkt.)
6) ~toneypan (0 pkt.)

Witamy

Witaj na stronie Zespołu Szkół w Naruszewie

W skład Zespółu Szkół w Naruszewie wchodzą:

- Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

- Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II
Laureaci w Zespole Szkół w Naruszewie
Uczniowie Zespołu Szkół w Naruszewie Patryk Biernat i Szymon Roguski zostali laureatami Konkursu Historycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Warszawie. Patryka i Szymona do konkursu przygotował nauczyciel historii w Zespole Szkół w Naruszewie p. Paweł Ryglewicz.
Tematem przewodnim tegorocznych zmagań były "Zmienne losy państwa i narodu polskiego na tle dziejów Europy". Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego (odbył się 12 października 2015 r.), rejonowego (10 listopada 2015 r.) i wojewódzkiego (16 grudnia 2015 r.).
Zakres merytoryczny pierwszego obejmował okres od najdawniejszych dziejów człowieka do Polski w dobie unii z Litwą, drugi etap od wielkich odkryć geograficznych do rewolucji francuskiej i trzeci od epoki napoleońskiej do sprawy polskiej podczas pierwszej wojny światowej.
Etapy szkolne odbyły się w poszczególnych szkołach, nasi uczniowie startowali w Gimnazjum w Naruszewie, wzięło w nim udział dziesięciu uczniów. Do rejonowych zmagań, które odbyły się w Ciechanowie, zakwalifikowało się 35 gimnazjalistów z rejonu.
Etap wojewódzki odbył się w Warszawie, uczestniczyło w nim 103 uczniów z całego Mazowsza.
Na każdym z etapów należało rozwiązać test, a na trzecim - wojewódzkim dodatkowo trzeba było napisać pracę historyczną na temat skutków pierwszej wojny światowej. Zakres wiadomości i umiejętności wykraczał poza program gimnazjum, dlatego uczniowie musieli przeczytać oprócz podręczników dodatkową literaturę podaną przez organizatorów.
Droga do wymarzonego tytułu laureata nie była łatwa, wymagała od chłopców miesięcy przygotowań, godzin ślęczenia nad literaturą, uczestnictwa w zajęciach kółka historycznego. Uczniowie często późno opuszczali budynek szkoły, a przecież oprócz konkursu chodzili na inne zajęcia.
Tytuł laureata uprawnia Patryka i Szymona do oceny celującej z historii i zwolnienia z egzaminu gimnazjalnego z historii.
Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!smiley
"Na ratunek!" - przedstawienie profilaktyczne
28 stycznia 2016 , podczas zebrania z rodzicami, uczniowie Zespołu Szkół w Naruszewie zaprezentowali niezwykle wzruszające przedstawienie profilaktyczne dotyczące nałogów- dopalaczy, narkotyków i nieodpowiedniego zachowania.
Motto przewodnie brzmi: "Na ratunek!"
Przedstawienie zostanie również zaprezentowane uczniom ze szkół podstawowych w: Krysku, Zaborowie i Radzyminku.
Serdecznie zapraszamy.
Spektakl profilaktyczny w wykonaniu aktorów teatru "Maska" z Krakowa
20 stycznia 2016 w Zespole Szkół w Naruszewie odbył się spektakl teatralny teatru "Maska" z Krakowa. Uczniowie klas 0- III obejrzeli przestawienie, pt. "Wielka ucieczka", które w przystępny i zabawny sposób wskazuje młodym widzom odpowiednie wzorce zachowań. Pomaga zrozumieć, dlaczego należy uważać na nieznajomych, jak bezpiecznie poruszać się po drogach lub jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w wolnym czasie. Ponadto ostrzega przed używkami takimi jak: alkohol, narkotyki, papierosy. Uczniowie klas IV- VI i gimnazjum uczestniczyli natomiast w spektaklu, pt. "Kolekcjonerzy wrażeń", który porusza kontrowersyjny problem tzw. DOPALACZY. Opowiada on o trójce beztroskich nastolatków: luzackim maturzyście Miśku, nieśmiałej Róży i jej wiernej przyjaciółce Izie, którzy wspólnie postanawiają uczcić Walentynki. W celu rozluźnienia atmosfery decydują się na zażycie popularnych dopalaczy. Nie mając żadnej wiedzy na temat podejrzanych substancji faszerują się mieszanką zakupionych specyfików. Ta decyzja pociąga za sobą tragiczne skutki...
Spektakle sfinansowane zostały przez Urząd Gminy w Naruszewie.
Siatkarska Wigilia w Naruszewie
"Otwórz oczy, zobacz więcej"- tak brzmiał tytuł tegorocznych jasełek bożonarodzeniowych, przygotowanych 22 grudnia 2015 przez dzieci i młodzież Zespołu Szkół w Naruszewie pod kierunkiem p. Doroty Łukasiewicz i p. Beaty Marianek.
Jak co roku, oglądając jasełka mogliśmy przypomnieć sobie biblijne wydarzenia związane z przyjściem Jezusa na świat oraz pośpiewać znane wszystkim kolędy i pastorałki.
Tegoroczne jasełka wspólnie ze społecznością szkolną, oglądali również zaproszeni goście: Starosta Płoński- Andrzej Stolpa, Wójt Gminy Naruszewo- p. Beata Pierścińska, Proboszcz Parafii Naruszewo ks. Sławomir Stefański, Trener UKS Rutki Płońsk- p. Igor Piotrowski.Gośćmi honorowymi przedświątecznej uroczystości były występujące w Orlen Lidze (ekstraklasa kobiet)- siatkarki SK Bank Legionovia Legionowo wraz z prezesem klubu p. Sławomirem Supa.
Po uroczystości jasełkowej w hali sportowej Zespołu Szkół w Naruszewie odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o Puchar Wójta Gminy Naruszewo. W turnieju udział wzięły trzy drużyny: Gimnazjum Polesie, Gimnazjum Naruszewo1 oraz Gimnazjum Naruszewo2.
Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym":
Polesie - Naruszewo2 - 0:2 (18:25, 22:25)
Naruszewo2 - Naruszewo1 - 2:1 (25:16, 23:25, 15:10)
Naruszewo1 - Polesie - 2:0 (25:18. 25:23)
Klasyfikacja końcowa turnieju:
Turniej wygrały dziewczęta z drużyny Gimnajzum Naruszewo2, które nie przegrali żadnego meczu, a w decydującym o pierwszym miejscu meczu pokonały po tie-breaku swoje koleżanki z drużyny Gimnazjum Naruszewo1. Tym samym drużyna Naruszewo1 zajęła drugie miejsce, natomiast na najniższym miejscu podium uplasowała się drużyna Gimnazjum Polesie.
Turniej przygotował i przeprowadził Pan Konrad Nowak.
Choreografię występu cheerlederek opracowała p. Ewa Anowska- Rosiak.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

"Zaalektryzowani- czy to magia? Nie, to czysta chemia!!!"
10 grudnia 2016 gościliśmy w naszej szkole grupę "Zaelektryzowani", która zaprezentowała występ zatytułowany "Śladami wielkich odkryć", podczas którego mogliśmy obserwować wiele ciekawych doświadczeń chemicznych. Inspirujący podróżnik- Krzysztof, wraz ze swym przyjacielem lekko oszalałym alchemikiem Albertem- naukowcem, wprowadzili widownię w świat prawdziwej nauki. Uczniowie mieli okazję czytać mapę, obserwować działanie kompasu, poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas korzystania z urządzeń elektrycznych, wysłuchali również elektryzujących opowieści podróżniczych wzbogaconych niezwykłymi eksperymentami chemicznymi i kolekcją magicznych rekwizytów.
Wycieczka do MCK w Płońsku
10 grudnia 2015 przedszkolaki z grupy "0"oraz uczniowie klasy II B szkoły podstawowej wraz z p. K. Zmysłowską, p. P. Czerniakowską i p. J. Witkowską wybrali się na wycieczkę do MCK w Płońsku na przedstawienie teatralne w wykonaniu artystów Teatru Współczesnego z Krakowa, pt. "Kot w butach". Bajka o mądrym, sprytnym i przedsiębiorczym kocie, który sprawia, że jego biedny i niezbyt zaradny pan odnosi sukces, zaprezentowana została w pomysłowej i zabawnej formie. Lekkie, dynamiczne i bardzo dowcipne przedstawienie trafiło w gust najmłodszych widzów, także dzięki niesamowitym efektom specjalnym i starannie przygotowanym scenom. Po spektaklu dzieciaki uczestniczyły w animacjach zorganizowanych przez MCK w Płońsku. Najmłodsza grupa przedszkolaków brała udział w zajęciach teatralnych, natomiast uczniowie klasy II mieli okazję pokazać swój talent podczas specjalnych zajęć plastycznych. Na zakończenie wycieczki zjedliśmy wspólny posiłek w bufecie MCK i w radosnych nastrojach ruszyliśmy w drogę powrotną do Naruszewa.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

"V Spotkanie Mikołajkowe"
We wtorek, 8 grudnia 2015 w gminie Naruszewo odbyło się "V Spotkanie Mikołajkowe", zorganizowane przez Wójta Gminy Naruszewo oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Naruszewie. W interaktywnym spektaklu, pt. "Gdzie jesteś Święty Mikołaju" uczestniczyło ponad 300 dzieci z terenu gminy Naruszewo. Dwa wesołe elfy: Pralinek i Landrynek wprowadziły wszystkich w magiczny, przedświąteczny nastrój, opowiadając prawdziwą historię o życiu Świętego Mikołaja i prosząc widzów o pomoc w jego odnalezieniu. Opowieść pełna humoru, interaktywnych zabaw i wspaniałej aranżacji muzycznej, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem najmłodszych odbiorców, którzy nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Wspólnej zabawie towarzyszyły balonowe kreacje, kolorowe konfetti oraz bańki mydlane. Na koniec spotkania najmłodszych odwiedził Święty Mikołaj. Każde z dzieci otrzymało książeczkę oraz małą, słodką paczuszkę.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Mikołajki
4 i 7 grudnia 2015 w naszej szkole odbywały się klasowe Mikołajki. Najbardziej ze spotkania z Mikołajem cieszyły się najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego, które pod kierunkiem pań wychowawczyń powitały Mikołaja wierszykami i piosenkami. Potem odbyło się wręczenie prezentów, wspólna zabawa i przygotowany przez rodziców poczęstunek. Radości dzieci nie było końca smiley

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Andrzejki
27 listopada 2015 w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, w której uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum, a także dzieci z oddziału przedszkolnego. Wszyscy bawili się świetnie przy dyskotekowych rytmach znanych przebojów.
Charytatywny turniej siatkówki w Piasecznie
22 listopada 2015 dziewczynki z naszego UKS wzięły udział w charytatywnym turnieju siatkówki młodziczek w Piasecznie "Wigilia Pełna Prezentów" .
Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Weronika Szymańska, Agata Bartołowicz, Angelika Szcześniak, Joanna Czerniakowska, Natalia Krysiak, Małgorzata Tomaszewska, Wioleta Jeznach i Wiktoria Kruszewska
Pierwszy mecz z Perłą Złotokłos dziewczyny zaczęły doskonale: mocna zagrywka, dobry odbiór i błędy rywalek dały nam zwycięstwo do 11. w I secie. Drugi set to niestety kompletne załamanie naszej gry. Brak dobrej zagrywki. Dużo błędów w przyjęciu skutkowało przegrana seta do 12. Tie-break to już walka punkt za punkt. Doskonała gra zawodniczek obu drużyn, rewelacyjna gra Asi Czerniakowskiej w obronie dala nam nawet dwa punkty przewagi. Jednak chwilowy przestój w postaci braku przyjęcia i to rywalki wyszły na punktowe prowadzenie. Dzięki czemu wygrały set jak i cały mecz.
Drugi mecz z gospodyniami turnieju ASTO KZD Piaseczno, rozpoczęliśmy od wysokiego prowadzenia, doskonale przyjecie, skuteczne zbycia piłek oraz kiwki Agaty Bartołowicz wprowadzały rywalki w zakłopotanie i niemoc. Od początku do do końca spotkania dziewczyny kontrolowały wynik spotkania. Nawet kontuzja Agaty nie spowodowała zmiany naszej gry. Agatę dobrze zastępowały koleżanki z ławki dzięki temu wygrywamy 2-0
Trzeci mecz gramy z Blue Soft Mazovia Warszawa to kontynuacja precyzyjnego przyjęcia i świetnych zagrywek dziewczyn. Wszystko nam wychodziło. Mecz wygrywamy 2-0.
Dzięki Wygranej Piaseczna z Perłą Złotokłos uplasowaliśmy się na pierwszym miejscu.
Każda z zawodniczek wniosła dużą ilość pozytywnej energii dzięki czemu zagraliśmy bardzo zespołowo i konsekwentnie w każdym aspekcie siatkówki. MVP drużyny wybraliśmy Asię Czerniakowską za wspaniałą postawę w przyjęciu i obronie. Jednak każdej dziewczynce należało by przyznać taką nagrodę bo wszystkie zagrały na równym poziomie sportowym. Dodatkowa atrakcją były nagrody od firmy under 20. Wszystkie uczestniczki turnieju dostały torbę z kosmetykami.
Agata wyróżniała się dobra zagrywka, przyjęciem oraz mądrymi kiwkami, którymi oszukiwała przeciwniczki.
Natalia mocna w ataku jak również w przyjęciu.
Kapitan naszej drużyny Weronika mocnymi zagrywkami upolowała każdą rywalkę.
Dwie nasze rozgrywające (Angelika i Małgosia) - przy dobrym przyjęciu rozgrywały doskonale na co skutkowało kolejnymi punktami. Wioleta dawała świetne zmiany i walkę na siatce.
Najmłodsza w drużynie Wiktoria dając dobre zmiany pozwalała koleżankom z drużyny chwilę odpocząć w tych ciężkich bojach.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Najmłodsi w Happy Parku
19 listopada 2015 dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I A, wraz z wychowawcami i opiekunami, udali się na wycieczkę do Krainy Zabaw "Happy Park" w Stróżewku k.Płocka. Na miejscu przywitała nas pani, która opowiedziała o zasadach jakie panują podczas pobytu w sali. Następnie najmłodsi czym prędzej ruszyli do zabawek, które już na nich czekały. Niezwykłą frajdą okazała się konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieciaki z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów, dmuchanych zamków, ścianek wspinaczkowych. Dzieci uczestniczyły także w organizowanych konkursach, zabawach tanecznych, malowaniu twarzy. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji po prawie trzy godzinnych zabawach wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną do Naruszewa.

Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

Strona 1 z 13 1 2 3 4 > >>
Zegar & Kalendarz
Losowa Fotka


Choinka 2014
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Reklama

MBS Łomianki

eXtreme-fusion

ZSNaruszewo; 2005