Aktualności Artykuły Linki Kategorie Newsów
Lipca 25 2024 15:51:34   
Nawigacja

Rok szkolny 2023/2024

  PLAN ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
  Aktualności
  Plan lekcji
  Wykaz podręczników na rok szkolny 2023/2024
  Dzienny rozkład dzwonków
  Rozkład jazdy autobusów
  Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
  Harmonogram zebrań z rodzicami
  Ogólna klauzula informacyjna
  Klauzula dotycząca monitoringu
  ePUAP
  INFORMATOR EDUKACYJNY POWIATU PŁOŃSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2024/25

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
  Informacja nt . ochrony dzieci przed krzywdzeniem
  Standardy Ochrony Małoletnich

REKRUTACJA 2024/2025

  Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I
  Zgłoszenie dziecka do klasy I
  Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego 2024/2025
  Oświadczenie o miejscu zamieszkania

O SZKOLE

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

ORGANY SZKOŁY

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

SZKOLNE ORGANIZACJE

  Spółdzielnia Uczniowska
  Szkolne Koło Wolontariatu
  Samorząd Uczniowski

BIBLIOTEKA

  Godziny otwarcia biblioteki szkolnej
  Regulamin biblioteki

ŚWIETLICA SZKOLNA

  Regulamin świetlicy
  Reżim sanitarny w świetlicy szkolnej
  Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

PEDAGOG SZKOLNY

  Godziny pracy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

DOKUMENTY SZKOŁY

  Statut szkoły
  Program Wychowawczo - Profilaktyczny

FACEBOOK

  Odwiedź nas na Facebooku

KONTAKT

  Dane kontaktowe

ARCHIWUM

  Archiwum 2021/2022
  Archiwum 2020/2021
  Archiwum 2019/2020
  Archiwum 2018/2019
  Archiwum 2017/2018
  Archiwum 2016/2017
  Archiwum 2015/2016
  Archiwum 2012/2013

RÓŻNOŚCI

  Sponsorzy

Archiwum - rok 2012/2013
3 września 2012 Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

3 września znów zadźwięczał szkolny dzwonek. Po słonecznych wakacjach nadszedł czas powrotu "w szkolne mury". Stawili się dzisiaj wszyscy: nauczyciele, uczniowie i rodzice. W gronie uczniów powitaliśmy najmłodsze grupy, czyli 5 - latki, 6 - latki oraz pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Jest nas wszystkich 343 uczniów, czyli całkiem niemała gromadka. W uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w naszej placówce wzięła udział Pani Wójt - Beata Pierścińska oraz sekretarz Urzędu Gminy Pan Tomasz Konczewski. Po uroczystej inauguracji dyrektor szkoły Pani Maria Roguska przedstawiła założenia pracy szkoły na rok szkolny 2012/2013 oraz bieżące informacje dla uczniów i rodziców.
12 października 2012


W tym dniu odbyła się akademia poświęcona Świętu Edukacji Narodowej. Przy okazji uroczystego apelu, uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie. Wychowawcy klas pierwszych: p. Beata Marianek i p. Konrad Nowak z optymizmem patrzyli na swoich wychowanków, którzy z radością odbierali Akty Ślubowania.
Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ

24 października 2012 Ślubowanie pierwszoklasistów

24 października 2012 odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie. Klasa I liczy 24 uczniów, wychowawcą jest p. Joanna Piechota.
Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ
31 października 2012 "Pozory mylą, dowód nie"

Uczniowie Zespołu Szkół w Naruszewie włączyli się do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Pozory mylą, dowód nie". Pod kierunkiem pedagoga szkolnego p. Arkadiusza Sadowskiego i opiekuna biblioteki szkolnej p. Wioletty Zielonki uczniowie gimnazjum przygotowali przedstawienie teatralne o tematyce profilaktyki alkoholowej, które odbyło się dnia 31 października 2012 roku. Uczniowie zaprezentowali program w formie rozprawy sądowej, w którym oskarżony był ... alkohol. Celem przedstawienia, tak jak całej kampanii, było ograniczenie spożycia alkoholu przez nieletnich. Uczniowie Zespołu Szkół w Naruszewie wykonali także gazetkę szkolną dotyczącą profilaktyki alkoholowej. Został również ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów gimnazjum pod hasłem kampanii. Fundatorem nagród za zajęcie pierwszego miejsca jest Gmina Naruszewo.
Warsztaty Ekologiczne - Chlorofil dla klas I, IV, VI

Od godziny 8.15 odbywały się Warsztaty Ekologiczne - Chlorofil dla klas I, IV, VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie. W tym dniu odbyła się także akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie gimnazjum (klasy I i II) pod kierunkiem p. Agnieszki Karpińskiej i p. Urszuli Żochowskiej przybliżyli młodszym i starszym kolegom historię odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Nie zabrakło wierszy i patriotycznych pieśni, a oprawa muzyczna stworzyła podniosły nastrój.
6 grudnia 2012

6 grudnia był dla naszych uczniów dniem niezwykle radosnym. Jednym z powodów były oczywiście Mikołajki. Ale nie tylko... Uczniowie klasy VI oraz trójka uczniów klas III gimnazjum pod okiem p. Żochowskiej przygotowała montaż słowno - muzyczny który został zaprezentowany na uroczystości z okazji Złotych Godów par małżeńskich z terenu gminy Naruszewo. Wzruszeni jubilaci mogli wysłuchać wierszy i piosenek poświęconych pierwszemu zauroczeniu, miłości, szczęściu, wspólnemu życiu. Młodzież została nagrodzona gromkimi brawami, a władze gminy, które były organizatorami uroczystości, przygotowały dla nich słodki poczęstunek.
6 grudnia 2012 Mikołajki

6 grudnia 2012 w naszej szkole odbyły się klasowe Mikołajki. Najbardziej ze spotkania z Mikołajem cieszyły się najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego pięciolatków. Pod kierownictwem wychowawczyni p.Marii Kołodziejczyk dzieci powitały Mikołaja wierszykami i piosenkami. Potem odbyło się wręczenie prezentów, wspólna zabawa i poczęstunek z udziałem rodziców dzieci. Na koniec zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia i kolorowy łańcuch choinkowy długości ok. 10 m, przy współudziale rodziców.
Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ
Bożonarodzeniowe ozdoby

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Bożonarodzeniowe ozdoby", który organizowała Szkoła Podstawowa w Radzyminku. Agata Krupińska i Krystian Buraczyński zajęli III miejsce. Pozostali uczniowie z kl. "0", I i V otrzymali wyróżnienia.
7 grudnia 2012 Wycieczka do Warszawy

W mroźny poranek 7 grudnia 2012 uczniowie klas pierwszych gimnazjum wraz z wychowawcami: p.Beatą Marianek i p.Konradem Nowakiem oraz p.Ewą Rosiak wyruszyli do Warszawy. Celem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wizyta w Cinema- City i obejrzenie filmu "Asterix i Obelix: W służbie...". Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego stała się wspaniałą lekcją historii "na żywo". Uczniowie mogli poczuć atmosferę tych niezwykle tragicznych 63 dni powstania. Przygody Asterixa i Obelixa pozwoliły wycieczkowiczom odetchnąć po "bolesnej" lekcji historii.
Przedszkolaki w pizzerii

10 grudnia 2012 dzieci z oddziału "0" sześciolatków wraz z wychowawcą p.Katarzyną Zmysłowską oraz p.Wiolettą Zielonką udały się na wycieczkę do Pizzerii Verona Ristorante w Płońsku. Najmłodsi mogli zobaczyć jak wygląda włoska pizzeria, dowiedzieć się jak i z jakich składników wyrabia się pizzę, a nawet uczestniczyć w praktycznych zajęciach, polegających na wykonaniu własnej pizzy, co było dla dzieciaków ogromną atrakcją. Dużo radości dostarczyło również jedzenie własnoręcznie wykonanych przysmaków :)
Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ
21 grudnia 2012 Jasełka

21 grudnia, w przeddzień odejścia na przerwę świąteczną odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie szkoły podstawowej oraz grupa "0" sześciolatków pod kierunkiem p. Małgorzaty Skibińskiej i p. Katarzyny Zmysłowskiej przybliżyli historię narodzin Jezusa, czyli tradycyjne "Jasełka". W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły nas przepiękne kolędy, które doskonale wykonali mali artyści. Na zakończenie apelu pani dyrektor Maria Roguska złożyła wszystkim życzenia zdrowych, radosnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia oraz bogatego Mikołaja.
Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ
11 stycznia 2013 Mistrzostwa Powiatu w Minipiłce Siatkowej Dziewcząt

11 stycznia 2013 w Zespole Szkół w Naruszewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Minipiłce Siatkowej Dziewcząt. Nasza drużyna w składzie : Oliwia Dudkiewicz, Anita Kruszewska, Weronika Gołębiewska, Weronika Szymańska, Ewelina Cieszewska, Julia Suska, Weronika Golasa, Wiktoria Golasa, Natalia Szpakiewicz, Justyna Witkowska, wywalczyła I miejsce.
16 stycznia 2013

16 stycznia 2013 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym przygotowanym przez panią pielęgniarkę Anetę Szczypińską- Jak uniknąć grypy i przeziębień? Celem zajęć było przedstawienie uczniom sposobów dbania o własne zdrowie w okresie zimowym, a w szczególności jak zapobiegać grypie i uniknąć przeziębień w okresie zwiększonej zachorowalności na grypę.
22 stycznia 2013

22 stycznia 2013 odbyło się spotkanie profilaktyczne z policjantami dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na temat bezpiecznych ferii. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas zabaw na lodzie i śniegu. Przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz bezpieczną organizację zabaw na śniegu w miejscach oddalonych od jezdni. Policjanci życzyli wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.
12 luty 2012 Choinka szkolna

12 lutego, w ostatni dzień karnawału, czyli tzw. "Ostatki" odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Imprezę rozpoczął występ klasy III SP, która pod kierunkiem wychowawczyni p. Marii Buko zatańczyła Poloneza. Następnie zaprezentowały się dzieci z grupy "0" sześciolatków, które pod kierunkiem p. Katarzyny Zmysłowskiej przygotowały wierszyki i piosenkę o tematyce zimowej, a także taniec nowoczesny, który dostarczył widzom dużo atrakcji. Bardzo ciekawa była także inscenizacja pt. "Zamieszanie w krainie bajek" przygotowana przez uczniów klasy I SP pod kierunkiem wychowawczyni p. Joanny Piechoty. Następnie odbyło pasowanie pierwszoklasistów na CZYTELNIKÓW i RYCERZY KSIĄŻEK. W trakcie zabawy odbywały się również bardzo ciekawe konkursy oraz występy uczniów, którzy zaprezentowali swoje talenty wokalno- muzyczne.
Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ
6 marca 2013 Konkurs Wiedzy Biblijnej

6 marca 2013 w Płońsku odbył się Dekanalny Konkurs Wiedzy Biblijnej. Wzięły w nim udział dwie uczennice naszej szkoły, które zajęły czołowe miejsca: Anna Marianek kl. VI miejsce I Weronika Białkowska kl. VI miejsce II Obie uczennice wzięły również udział w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej.
19 marca 2013 "Wszystko wiem o żubrze"

19 marca 2013 odbył się ogólnopolski konkurs organizowany przez Technikum Leśne w Białowieży "Wszystko wiem o żubrze". Celem konkursu jest promowanie i przybliżanie wiadomości o tym największym ssaku Europy. Nasze gimnazjum również wzięło w nim udział. Pod kierunkiem p. Anety Kamińskiej do konkursu przystąpiło 22 gimnazjalistów z różnych klas. Laureatką została Karolina Kruszewska uczennica klasy I B, która otrzymała największą ilość punktów. Jest to wielki sukces uczennicy, a także sukces naszej koleżanki- p. Anety Kamińskiej
21 marca 2013 Loteria fantowa

21 marca 2013 Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej pod kierunkiem p. Ewy Anowskiej- Rosiak zorganizował loterię fantową, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dochód w kwocie 294zł został przekazany na cele szkoły. Dziękujemy wszystkim uczestnikom loterii!
27 marca 2013 "Przygody Wilka i Zająca- noc w muzeum"

W mroźny, słoneczny poranek 27 marca 2013 uczniowie klas 0-III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do MCK w Płońsku na przedstawienie pt. "Przygody Wilka i Zająca- noc w muzeum". Wspólnie z małą Kasią i jej tatą (strażakiem Samem) znaleźliśmy się w Muzeum Bajek, w którym spotkaliśmy ulubione postacie z bajek dziecięcych, m.in. : Wilka i Zająca, Prosiaczka, Kłapouchego, Mądrą Sowę czy Świnkę z bajki o Trzech Świnkach. Gra aktorów, stroje, pokaz świateł, dźwięk oraz animacja bajki "Ja Ci pokażę" sprawiły, że dzieci z zaciekawieniem obejrzały przedstawienie.
8 kwietnia 2013 "Koncertowy zawrót głowy"

8 kwietnia 2013 w naszej szkole po raz kolejny odbył się koncert muzyczny zorganizowany przez Łódzkie Biuro Koncertowe "WIRTUOZ". W programie artyści zaprezentowali swoje instrumenty: saksofon tenorowy, saksofon sopranowy, flet pasterski oraz różne instrumenty klawiszowe, a następnie zagrali utwory największych kompozytorów świata. Zróżnicowane melodie z różnych zakątków świata i mistrzowskie wykonanie wzbudzało aplauz młodych słuchaczy. W trakcie koncertu uczniowie chętnie odpowiadali na pytania i brali udział w muzycznych konkursach. Występ bardzo przypadł wszystkim do gustu, o czym świadczyły gromkie brawa, którymi muzycy zostali nagrodzeni.
12 kwietnia 2013 Międzyszkolne Zawody w Piłce Siatkowej Chłopców

12 kwietnia 2013 w naszej szkole odbyły się MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ ChŁOPCÓW O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY. I miejsce zajęła drużyna chłopców z naszej szkoły w składzie: Karwowski Dominik, Konwerski Damian, Konwerski Dominik, Krynicki Damian, Umiński Bartłomiej, Wiśniewski Piotr, Wronka Piotr, Zieliński Dawid. II miejsce wywalczyła drużyna ZS Szczytno, III miejsce ZS Czerwińsk, IV miejsce ZS Nacpolsk.

18 kwietnia 2013 Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

18 kwietnia 2013 w naszej szkole odbył się MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR WÓJTA GMINY NARUSZEWO. Nasza drużyna w składzie: Krynicka Sylwia, Kopeć Ewelina, Majerkiewicz Paulina, Kalinowska Anita, Gołębiewska Angelika, Frątczak Patrycja, Falacińska Lidia, Gołębiewska Weronika, Kłosiewicz Karolina, Kozera Sylwia, Bielska Beata, Jaroszewicz Agnieszka, wywalczyła II miejsce. I miejsce zajęły gimnazjalistki z Polesia, III miejsce gimnazjum Czerwińsk, IV miejsce gimnazjum Szczytno.


Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ


18 kwietnia 2013 Wycieczka do Białowieży

Uczennice gimnazjum (klasy I B ): Sandra Brenda i Karolina Kruszewska- laureatka ogólnopolskiego konkursu "Wszystko wiem o żubrze" wraz z opiekunami p. Anetą Kamińską i p. Robertem Krysiakiem, w nagrodę 18 kwietnia odbyły jednodniową wycieczkę do Białowieży, gdzie m.in. zwiedzały Muzeum Przyrodnicze, Rezerwat Pokazowy Żubrów, wysłuchały wykładu na temat innych zwierząt puszczańskich oraz spróbowały swoich sił na sportowej strzelnicy szkolnej. Na spotkaniu przybliżono również warunki funkcjonowania szkoły i internatu.
19 kwietnia 2013

19 kwietnia 2013 roku na terenie szkoły odbyło się podsumowanie konkursów: „Pocztówka z mojej miejscowości” (konkurs plastyczny) oraz „Moja miejscowość słowem malowana” (konkurs literacki). Celem konkursów było rozbudzanie u dzieci zainteresowania swoją miejscowością, jej historią, kulturą oraz kształcenie poczucia więzi z „małą ojczyzną”, bo „Kto kocha wieś rodzinną, ten kocha Ojczyznę”. Konkursy były skierowane do uczniów klas młodszych mieszkających na terenie gminy Naruszewo. Wpłynęło 79 prac ze szkół w Zaborowie, Sobanicach, Radzyminku, Krysku, Nacpolsku i Naruszewie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki, a autorów najciekawszych prac nagrodzono pięknymi książkami i grami edukacyjnymi. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Naruszewie i Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach z/s w Naruszewie. Urząd Gminy w Naruszewie sfinansował też wydanie folderu „Gmina Naruszewo – piórem i pędzlem malowana”, opracowanego przez organizatorki konkursu, a zawierającego prace literackie i plastyczne wykonane przez dzieci. Uroczystość podsumowania konkursów rozpoczął występ uczniów klas III, którzy zatańczyli poloneza. Był też krótki montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów klasy I, II i III, którzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki o ojczyźnie. Przygotowano też wystawę prac uczniowskich i okolicznościową gazetkę o gminie Naruszewo. Na zakończenie zorganizowano dla dzieci dyskotekę. Wyniki gminnych konkursów zorganizowanych w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Naruszewie: Wyniki konkursu plastycznego „Pocztówka z mojej miejscowości” I miejsce Anita Cieszewska kl. II S.P. Sobanice, Karolina Górnicka kl. II S.P. Zaborowo, Konrad Kłosiński kl. III S.P. Naruszewo, Patrycja Kochańska kl. III S.P. Radzyminek, Kacper Podlaski kl. I S.P. Radzyminek, Piotr Zych kl. III S.P. Krysk II miejsce Cezary Borowski kl. II S.P. Zaborowo, Wiktoria Głuskowska kl. II S.P. Sobanice, Bartosz Jasiorski kl. III S.P. Naruszewo, Kacper Kurzawa kl. I S.P. Radzyminek, Karol Paładiczuk kl. I S.P. Radzyminek, Anna Szymczak kl. II S.P. Naruszewo III miejsce Jakub Cieplak kl. III S.P. Naruszewo, Maja Dylewska kl. II S.P. Krysk, Natalia Piotrowska kl. II S.P. Nacpolsk, Błażej Podlaski kl. I S.P. Radzyminek, Michał Pokrzywnicki kl. I S.P. Radzyminek, Mateusz Wojciechowski kl. II S.P. Nacpolsk, Sylwia Wojciechowska kl. III S.P. Nacpolsk Wyróżnienia Wiktoria Bartkowska kl. I S.P. Naruszewo, Sandra Biegalewska kl. III S.P. Naruszewo, Katarzyna Fusińska kl. III S.P. Nacpolsk, Olaf Liberacki kl. II S.P. Nacpolsk, Mikołaj Wolski kl. I Zaborowo, Oliwia Wróblewska kl. I S.P. Radzyminek, Michał Zielonka kl. II S.P. Nacpolsk, Patrycja Ziemińska kl. III S.P. Naruszewo, Sara Ziemińska kl. III S.P. Naruszewo Wyniki konkursu literackiego „Moja miejscowość słowem malowana” I miejsce Karolina Górnicka kl. II S.P. Zaborowo, Jakub Guz kl. III S.P. Naruszewo II miejsce Kinga Kraśniewska kl. I S.P. Zaborowo, Kacper Przetacki kl. III S.P. Krysk III miejsce Martyna Smutek kl. I S.P. Naruszewo, Patryk Ziółkowski kl. II S.P. Zaborowo Wyróżnienia Magdalena Gmurczyk kl. III S.P. Naruszewo, Kinga Józwiak kl. II S.P. Naruszewo, Klaudia Kłosińska kl. III S.P. Naruszewo


Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ


19 kwietnia 2013

19 kwietnia 2013 uczniowie klas: I A, I B, II A, II B gimnazjum, pod opieką nauczycieli: p. A.Sadowskiego, p. A.Raczkowskiej, p. M.Zmysłowskiej i p. W.Zielonki wzięli udział w zorganizowanej i sponsorowanej przez Urząd Gminy w Naruszewie wycieczce do Warszawy na imprezę estradową połączoną z akcją profilaktyczno- informacyjną na temat uzależnień pod hasłem "NIEĆPA". Cała impreza odbyła się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Celem imprezy (zorganizowanej już po raz jedenasty) było kształtowanie właściwych postaw społecznych poprzez m.in. informowanie społeczeństwa o charakterze zjawiska uzależnień, szczególnie od narkotyków, alkoholu, nikotyny oraz możliwościach przeciwdziałaniu tym uzależnieniom i redukcji szkód związanych z używaniem innych substancji psychoaktywnych. Gwiazdą koncertu był zespół DE MONO oraz grupa STO % z Piotrem Nagielem. W trakcie koncertu uczniowie aktywnie brali udział w zabawie pod samą sceną. Impreza bardzo przypadła wszystkim do gustu. Nasza młodzież miała również możliwość zrobienia sobie zdjęć z artystami, a także zdobycia autografów.
Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ
23, 24 i 25 kwietnia 2013 Egzamin gimnazjalny

23, 24 i 25 kwietnia 2013 uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Naruszewie pisali Egzamin Gimnazjalny. 23 kwietnia 2013 r. gimnazjaliści przystąpili do egzaminu z części humanistycznej, która obejmowała wiadomości i umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie. O godzinie 9.00 gimnazjaliści przystąpili do testu z wiedzy o społeczeństwie i historii, który zawierał tylko pytania zamknięte i trwał 60 minut. Natomiast o godzinie 11.00 rozpoczął się test polonistyczny zawierający pytania otwarte oraz zamknięte, który trwał 90 minut. 24 kwietnia 2013 r. gimnazjaliści przystąpili do egzaminu z części matematyczno – przyrodniczej, która obejmowała wiadomości i umiejętności z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych: matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki. O godzinie 9.00 gimnazjaliści przystąpili do testu przyrodniczego (fizyka, chemia, biologia, geografia), który zawierał tylko pytania zamknięte i trwał 60 minut. Natomiast o godzinie 11.00 rozpoczął się test matematyczno – przyrodniczy, który zawierał pytania otwarte oraz zamknięte i trwał 90 minut. 25 kwietnia 2013 r. gimnazjaliści przystąpili do egzaminu z języków obcych, który obejmował wiadomości i umiejętności z zakresu języka obcego nowożytnego. O godzinie 9.00 gimnazjaliści pisali test podstawowy, który trwał 60 minut, natomiast o godzinie 11.00 test rozszerzony, który trwał również 60 minut. Wszystkim abiturientom gimnazjum życzymy doskonałych wyników z egzaminu i pomyślnej rekrutacji do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.
9 maja 2013 "Zakręcona akcja"

Akcję zbierania plastikowych nakrętek, już na początku roku szkolnego 2011/2012 zainicjował pedagog szkolny p. Arkadiusz Sadowski. Nasza szkoła uczestniczy w niej już dwa lata. W akcji wzięli udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej, gimnazjum oraz przedszkolaki. W dniu 9 maja 2013 roku w Zespole Szkół w Naruszewie została zakończona akcja zbierania plastikowych nakrętek. Uczniom i pracownikom naszej szkoły udało się zebrać 417,7 kg plastikowych nakrętek. W związku z zakończeniem akcji pedagog szkolny p. Arkadiusz Sadowski w imieniu podopiecznych Fundacji Żoliborskie Stowarzyszenie "Dom- Rodzina- Człowiek" chce serdecznie podziękować nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły, a w szczególności uczniom, którzy z dużym zaangażowaniem zbierali plastikowe nakrętki, czasami angażując nawet całe rodziny. Należy pamiętać, że akcja zbierania plastikowych nakrętek rusza na nowo od września, dlatego też pamiętajmy przez wakacje... ZBIERAJMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI!!! WYNIKI WAŻENIA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK Szkoła Podstawowa Grupa "0"5 – 2,3kg Miejsce 7 Grupa "0"6 – 36,5kg Miejsce 3 Klasa I – 36,5kg Miejsce 3 Klasa II – 31,3kg Miejsce 5 Klasa III – 45,1kg Miejsce 2 Klasa IV – 56,4kg Miejsce 1 Klasa V – 36kg Miejsce 4 Klasa VI – 29kg Miejsce 6 RAZEM 273,1kg Gimnazjum Klasa IA – 5,7kg Miejsce 6 Klasa IB – 13,9kg Miejsce 3 Klasa IIA – 13,8kg Miejsce 4 Klasa IIB – 62,1kg Miejsce 1 Klasa IIIA – 10,9kg Miejsce 5 Klasa IIIB – 25,7kg Miejsce 2 RAZEM 132,1kg Panie woźne :) 12,5kg
17 maja 2013 Konkurs Małych Form Teatralnych "Kocham moją Ojczyznę"

17 maja 2013 w Szkole Podstawowej w Radzyminku odbył się Gminny Konkurs Małych Form Teatralnych "Kocham moją Ojczyznę". W konkursie uczestniczyły trzy uczennice naszej szkoły: Natalia Krysiak z klasy IV, Anna Michalak z klasy IV i Anna Marianek z klasy VI. Jako szkoła zajęliśmy II miejsce, natomiast w kategorii indywidualnej I miejsce zajęła Natalia Krysiak.
Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ21 maja 3013 Konkurs Plastyczny

21 maja 3013 uczniowie gimnazjum: Dawid Kostrzewa kl. II A, Lidia Falacińska kl. IIA, Malwina Stawska kl.II A, Joanna Zakrzewska kl.II A pod opieką p. Arkadiusza Sadowskiego wzięli udział w Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Płońsku. Celem konkursu było kształtowanie uczuć patriotycznych, rozwijanie zainteresowań historią narodu polskiego. Zadaniem uczestników było wybranie tematu: "Polsko, kocham Cię"- plakat lub "Oni wciąż do Niepodległej szli"- przedstawienie dążeń i walk o odzyskanie niepodległości w formie komiksu, a następnie samodzielne wykonanie pracy w czasie 3 godzin. Wszystkie prace, osiemnastu uczniów z różnych szkół były bardzo ciekawe i pomysłowe, jednak najlepszą pracę wykonał uczeń naszej szkoły Daniel Kostrzewa, który zajął I miejsce. Daniel został również wyróżniony nagrodą specjalną. 24 maja 2013 również w Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Płońsku odbył się Konkurs Pieśni Pariotyczno- Religijnej, w którym uczennica klasy III A Katarzyna Mariańska zajęła I miejsce w kategorii solistów szkół gimnazjalnych. Kasia do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem p. Doroty Łukasiewicz.
Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ
22 maja 2013

22 maja 2013 uczniowie klas IV- VI wraz z opiekunami: p. Wiolettą Zielonką, p. Marleną Zmysłowską, p. Ewą Anowską- Rosiak wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie zwiedzali "Niewidzialną wystawę" za pomocą dotyku i słuchu, w zupełnej ciemności, przy braku wzroku. Dzięki temu doświadczeniu dzieci mogły wczuć się w sytuację osób niewidomych, poznać trudności z jakimi na co dzień spotykają się niewidomi. Kolejną atrakcją wycieczki był pobyt w Cinema City i oglądanie filmów. Starsze dzieci obejrzały film, pt. "Oszukane", młodsze- "Mambo, Lula i piraci". Wycieczkę zdecydowanie trzeba zaliczyć do udanych.
22 maja 2013 Dzień Patrona Gimnazjum

22 maja 2013 w Publicznym Gimnazjum w Naruszewie odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły – Papieża Jana Pawła II. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek – p.Beaty Marianek i p.Doroty Łukasiewicz przygotowali montaż słowno – muzyczny na temat wartości, które były bliskie Patronowi – tolerancji, miłości, nadziei, zrozumienia. Po apelu uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli we mszy św. w miejscowym kościele.
Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ


23 maja 2013 Wycieczka do Płocka

W czwartek 23 maja 2013 uczniowie klasy I SP oraz dzieci z grupy „0” sześciolatków wraz z wychowawcami: p. Joanną Piechotą i p. Katarzyną Zmysłowską oraz opiekunami: p.Arkadiuszem Sadowskim i p. Pauliną Czerniakowską wybrali się na wycieczkę do Płocka. Wycieczkę rozpoczęło zwiedzanie płockiego zoo, gdzie oprócz podziwiania zwierząt dzieci mogły również kupić wiele ciekawych zabawek i pamiątek. Kolejną niewątpliwą atrakcją wyjazdu był prawie godzinny rejs statkiem po Wiśle. Najmłodsi byli bardzo podekscytowani, gdyż większość z nich pierwszy raz w życiu płynęła statkiem. Następnie wycieczkowicze udali się do Krainy Zabaw „Happy Park” w Stróżewku k.Płocka. W Krainie Zabaw każdy znalazł coś dla siebie: były zjeżdżalnie, tunele do przechodzenia, baseny z kolorowymi kulkami, trampoliny, samochodziki, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji. Wycieczka bardzo nam się udała, pogoda wprawdzie nie była najlepsza, ale nastroje dopisywały. Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ
24 maja 2013 Dzień otwarty

W piątek 24 maja 2013 w Szkole Podstawowej odbył się Dzień Otwarty. Gośćmi byli uczniowie kl. VI ze szkół podstawowych z Kryska i Radzyminka. Uczniowie wysłuchali projektu edukacyjnego przygotowanego przez uczniów gimnazjum. Tematem i celem projektu było zachęcanie uczniów do aktywności fizycznej. Potem przybyli uczniowie oglądali prezentację szkoły, a także zwiedzali szkołę. Na koniec szóstoklasiści z naszej szkoły przygotowali poczęstunek dla gości. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze
27- 28 maja 2013 Gminny Konkurs z Języka Angielskiego

W dniach 27- 28 maja 2013 odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs z Języka Angielskiego podzielony na część dla Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum, przygotowany przez p. Marleną Zmysłowską i p. Annę Wieczorek. Do konkursu przystąpili uczniowie ze SP. w Radzyminku, Krysku, Zaborowie oraz Nacpolsku- łącznie 15 uczestników. Zwycięzcami zostali: I miejsce - Kacper Mężyk SP. Nacpolsk II miejsce - Patryk Biernat SP. Krysk III miejsce - Julia Gizińska SP. Nacpolsk W drugiej części konkursu (28.05.2013) wzięły udział dwa Gimnazja: w Naruszewie i Nacpolsku. 12 uczniów rozwiązywało test gramatyczno- leksykalny. Zwycięzcy: I miejsce - Kamila Fronczak Gimnazjum Naruszewo II miejsce - Anna Dąbrowska Gimnazjum Nacpolsk III miejsce - Bartosz Kunkowski Gimnazjum Nacpolsk Konkurs odbywał się pod patronatem Urzędu Gminy, który ufundował nagrody. Gratulujemy zwycięzcom!
"Od łuku do czołgu- wędrujemy z orężem przez wieki"

W roku szkolnym 2012/2013 w Publicznym Gimnazjum w Naruszewie realizowana jest innowacja pedagogiczna "Od łuku do czołgu- wędrujemy z orężem przez wieki", w której uczestniczą uczniowie klas pierwszych pod kier. nauczyciela historii p. Pawła Ryglewicza. Zajęcia rozwijają indywidualne uzdolnienia młodzieży, budzą zainteresowanie przeszłością, kształtują postawę patriotyczną, zapewniają uczniom wszechstronny rozwój, a także przygotowują do samodzielnej pracy intelektualnej. Młodzież rozwija kompetencje informatyczne, społeczne i obywatelskie, porozumiewanie się językiem ojczystym, umiejętność uczenia się, inicjatywność i przedsiębiorczość, świadomość i ekspresję kulturalną poprzez stosowanie na zajęciach metod innowacyjnych takich jak WebQuest czy ePortfolio. Uczniowie pozyskują informacje w sposób interaktywny, pochodzący z zasobów internetowych, opcjonalnie uzupełnianych materiałami podręcznymi. Ciekawy projekt, pt. "Kultura polskiego odrodzenia" zrealizowali: Kamil Przywuski i Błażej Białkowski; uczennice: Agnieszka Jaroszewicz, Sandra Brenda, Dominika Rosińska, Ilona Traczyk i Beata Bielska wykonały klepsydrę, wykorzystując materiały odpadowe, takie jak butelka plastikowa czy sznurek. Joanna Zakrzewska i Anna Pietrzak napisały pracę, pt. "Wychowanie dawniej i dziś", którą przedstawiamy poniżej. Uczennice wykorzystały swoją wiedzę, umiejętnie posłużyły się Internetem, klarowni i z wyobraźnią zaprezentowały swoje stanowisko.
Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ
1 czerwca 2013 Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w naszej szkole zaczęliśmy „ na sportowo”, od samego rana trwały rozgrywki w piłkę nożną dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Kolejną atrakcją było oglądanie filmów. Uczniowie SP obejrzeli film, pt. „Rekin i Lawa”, gimnazjaliści natomiast poznali przygody „Misia Yogi”. Po filmach uczniowie jeszcze przez kilka godzin bawili się na dyskotece szkolnej. Dzień Dziecka upłynął nam bardzo przyjemnie.
3 czerwca 2013 Wycieczka do "Baśniowego Sadu" w Strzembowie

3 czerwca 2013 z okazji Dnia Dziecka uczniowie z klasy I SP i dzieci z grupy "0" sześciolatków wraz z opiekunami: p. Joanną Piechotą i p. Katarzyną Zmysłowską wybrali się do gospodarstwa agroturystycznego "Baśniowy Sad" w Strzembowie. Uczniowie zobaczyli zwierzęta gospodarskie: kozy, kury, króliki. Mieli również możliwość karmienia zwierzątek. Gospodarze pomyśleli także o atrakcjach dla dzieci takich jak: konstrukcje wykonane z bali i lin, kołyszące się mostki i wieżyczki ze zjeżdżalniami, piaskownice, huśtawki i unoszące się kilka centymetrów nad ziemią tory przeszkód. Największym powodzeniem cieszyło się urządzenie przypominające wyciąg narciarski. Pogoda dopisała, nastroje również, dlatego wycieczka do "Baśniowego Sadu" bardzo nam się udała.
Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ
3 czerwca 2013

3 czerwca 2013 uczniowie klas II gimnazjum z nauczycielką uczącą wiedzy o społeczeństwie p. Urszulą Żochowską, uczestniczyli w lekcji przeprowadzonej na terenie Urzędu Gminy w Naruszewie. Stało się już tradycją, że zajęcia poświęcone organizacji pracy i organom samorządu terytorialnego prowadzone są przez pracowników naszego urzędu. Uczniów powitała pani wójt Beata Pierścińska, zajęcia poprowadził pan sekretarz Tomasz Konczewski. Młodzież mogła jak gdyby „od wewnątrz” poznać specyfikę pracy urzędu gminy i zadania, jakie urzędnicy muszą podejmować. Lekcja przeprowadzona w innej niż szkolna atmosferze pozwoliła uczniom szybciej i łatwiej przyswoić treści wynikające z programu nauczania. Młodzież mogła również poznać szczegóły dotyczące przyszłych inwestycji w gminie, szczególnie te, które dotyczą naszej szkoły. Pan sekretarz namawiał uczniów, aby zdobywali wykształcenie i swoją przyszłość wiązali z gminą Naruszewo, gdyż niepokojąca jest migracja, która powoduje, że liczna ludności w naszej społeczności lokalnej zmniejsza się z roku na rok. Miłym akcentem na zakończenie wizyty młodzieży w Urzędzie Gminy był słodki poczęstunek. Z całą pewnością w przyszłym roku lekcja na temat samorządu terytorialnego odbędzie się ponownie w gościnnym Urzędzie Gminy w Naruszewie.
3- 7 czerwca 2013 Wycieczka w góry

W dniach 3- 7 czerwca 2013 odbyła się 5- dniowa wycieczka w Tatry, której uczestnikami byli gimnazjaliści i uczniowie klasy VI. Opiekę sprawowali: p. Aneta Kamińska, p. Robert Krysiak i p. Arkadiusz Sadowski. Mimo strug deszczu i ciężkich chmur, które chowały szczyty gór, udało się jednak je zobaczyć, a humory zarówno dzieciakom, jak i dorosłym dopisywały. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kraków, który powitał nas słoneczkiem. A tam Wzgórze Wawelskie- katedra, dziedziniec zamkowy, ul. Grodzka, Kanoniczna, Kościół św. Piotra i Pawła, Rynek Główny, Kościół Mariacki. Drugi dzień to wyprawa do Doliny Kościeliskiej, podziwianie fauny i flory Tatr oraz górskich widoków. Kolejny dzień to wjazd na najwyższą w Polsce skocznię narciarską Wielką Krokiew, wjazd kolejką na Gubałówkę, gdzie rozpościera się piękna panorama Tatr, zwiedzanie zabytkowej nekropolii w Zakopanem- Cmentarza na Pęksowym Brzysku, gdzie spoczywa elita podhalańskiego świata kultury i sztuki, ratownicy TOPR, wybitni wspinacze i speleolodzy. A potem było czyste szaleństwo zakupu pamiątek, oscypków, ciupag na jednym z bardziej popularnych deptaków w kraju- Krupówkach. Wieczorem wspólne wyjście na pizzę do Karczmy Muzykanckiej. Czwarty dzień to piesza wędrówka do Morskiego Oka, najbardziej znanego górskiego stawu w naszym kraju. Podczas przechadzki dzieci zobaczyły wodospad Wodogrzmoty Mickiewicza, a dochodząc do celu wędrówki wycieczkowiczom ukazały się przepiękne widoki Micha, Kazalnicy i prawie, prawie... Rysów. Dzieciaki dzielnie pokonały tę trasę, jak również bardzo chętnie i sprawnie obeszły dookoła Morskie Oko, zatrzymując się dłuższą chwilę na Wyspie Miłości. Wieczorem czekała nas wielka niespodzianka- ognisko z kapelą góralską! Dzieci bardzo chętnie śpiewały ludowe, podhalańskie przyśpiewki, a niektórzy spróbowali swoich sił w tańcu. To był niezapomniany wieczór. Ostatniego dnia żal było pożegnać góry. Może niektórzy tu wrócą za jakiś czas? W drodze powrotnej odwie dziliśmy rodzinne miasto Jana Pawła II- naszego patrona- Wadowice. W czasie wolnym mieliśmy możliwość degustacji słynnych " Papieskich Kremówek". Po drodze, w Częstochowie ostatni punkt programu- McDonald. I tutaj kolejne szaleństwo! Żal było wracać do domów i szarej, szkolnej rzeczywistości :) Niektórzy już czekają i zbierają pieniądze na kolejną wycieczkę za rok.
Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ
13 czerwca 2013 Dzień Patrona Szkoły Podstawowej

13 czerwca 2013 obchodziliśmy uroczyście święto patronki Szkoły Podstawowej- Marii Konopnickiej. Podczas akademii przypomniano życie i twórczość pisarki, a wybrani uczniowie klas 0- VI recytowali jej wiersze, które są bliskie dzieciom również współcześnie. Uroczysty apel na tle ciekawej, dobranej tematycznie dekoracji, został przygotowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Skibińskiej i p. Doroty Łukasiewicz.
Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ


28 czerwca 2013 Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

28 czerwca 2013 w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Wszyscy spotkali się dzisiaj na hali sportowej, gdzie po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała Dyrektor Szkoły- Pani Maria Roguska. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny oraz podziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom za pracę, naukę i współpracę w minionym roku szkolnym. Uczniowie otrzymali także nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową frekwencję, czytelnictwo, a także nagrody za osiągnięcia sportowe.
22 do 31 lipca 2013 Obóz językowy

Dwudziestu ośmiu uczniów z naszego Zespołu Szkół pod opieką p. Marleny Zmysłowskiej i p. Anny Wieczorek uczestniczyło w obozie językowym zorganizowanym w ramach projektu unijnego "Bądź twórczy - obserwuj, odkrywaj i działaj". Obóz trwał od 22 do 31 lipca 2013 roku. Obozowicze zatrzymali się "U Topora" w Białym Dunajcu gdzie miło i smacznie spędzili czas. Gospodarze uatrakcyjnili czas organizując ognisko oraz zabawy taneczne. W trakcie zajęć z języka angielskiego uczniowie poszerzali swoje umiejętności językowe, poznając nowe słownictwo w sposób twórczy i aktywny. Dzieci bardzo entuzjastycznie podchodziły do proponowanych zadań. Aby umilić czas między zajęciami z języka angielskiego, uczestnicy obozu mieli również okazję poznać bliżej Tatry Polskie, spacerując Doliną Kościeliską, docierając nad Morskie Oko czy podziwiając panoramę Zakopanego z Gubałówki. Poza tym grupa wybrała się na Słowację do najnowocześniejszego Parku Wodnego w mieście Poprad.
Chcesz obejrzeć zdjęcia, kliknij TUTAJ
Kartka
Kalendarz szkolny 2022/2023
kalendarz
Dziennik elektroniczny
Losowa Fotka


Wycieczka do afrykańskiej wioski w Sobanicach
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej 2022