Aktualności Artykuły Pliki do pobrania Linki Kategorie Newsów
Lipiec 29 2021 08:42:57   
Nawigacja

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Naruszewie

  Aktualności
  Pliki do pobrania
  Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
  Harmonogram zebrań z rodzicami
  Ogólna klauzula informacyjna
  Klauzula dotycząca monitoringu
  Wykaz podręczników na rok szkolny 2020/2021
  List intencyjny
  Informacja GIS dla dyrektorów

Nauczanie zdalne

  Harmonogram konsultacji
  Godziny lekcyjne podczas konsultacji
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół - konsultacje z nauczycielami w szkole
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych - edukacja wczesnoszkolna

Rekrutacja 2021/2022

  Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego 2021/2022
  Oświadczenie o miejscu zamieszkania
  Oświadczenie - potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego
  Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej w publicznej szkole podstawowej w roku szkolnym 2021

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

Facebook

  Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

  Napisz do nas

Biblioteka

  Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Dokumenty szkoły

  STATUT SZKOŁY
  PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY 2020/2021

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Pedagog szkolny

  Godziny pracy
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Świetlica szkolna

  Regulamin świetlicy
  Zasady przyprowadzania i odbierania dzieci ze świetlicy szkolnej
  Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

Plan lekcji


Archiwum wiadomości

  Archiwum 2018/2019
  Archiwum 2017/2018
  Archiwum 2016/2017
  Archiwum 2015/2016
  Archiwum 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Życzenia

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021 życzymy naszym Uczniom dużo wypoczynku i radości, bezpiecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień, wartościowych letnich znajomości oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Do zobaczenia we wrześniu!

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
W piątek 25 czerwca 2021roku zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Ze względu na reżim sanitarny nie było tradycyjnego, wspólnego zakończenia. Uczniowie mogli odebrać świadectwa podczas spotkania z wychowawcą w klasie.
Koniec roku szkolnego to szczególnie ważny moment dla uczniów klas ósmych, którzy żegnają się ze szkołą podstawową. W tym roku zrobili to z udziałem Pani Dyrektor Marii Roguskiej, Pani Beaty Pierścińskiej Wójta Gminy Naruszewo, Pana Tomasza Konczewskiego Sekretarza Gminy Naruszewo, rodziców, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia szkoły podstawowej a rodzice uczniów wyróżniających się listy gratulacyjne. Nagrody za osiągnięcie najlepszych wyników otrzymali: Zuzanna Górska, Amelia Tomaszewska, Julia Mroczkowska oraz Mateusz Kozarzewski. Amelia i Julia otrzymały również nagrody książkowe za godne reprezentowanie naszej szkoły w konkursach historycznych oraz nagrody od Pani Wójt. Naszym Absolwentom życzymy przede wszystkim przyjęcia do upragnionych szkół i zapraszamy w nasze mury, gdzie zawsze będą mile widziani.
Informacja

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021

Spotkanie z wychowawcami w klasach-godz. 9:00

Spotkania odbywają się bez udziału rodziców.
Przypominamy o obowiązkowym stroju galowym.
Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych.

Wycieczka do Modlina
Uczniowie klasy VIII razem z wychowawczynią Panią Urszulą Żochowską i Panem Arkadiuszem Sadowskim wybrali się 17 czerwca 2021 roku do Twierdzy Modlin – jednego z najlepiej zachowanych miejsc fortyfikacyjnych w Europie! Przewodnik przybliżył wszystkim niesamowitą historię tego miejsca, był spacer wzdłuż Narwi, a na koniec podchody wojskowe zakończone wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek!! Jak widać powrót do szkoły może być naprawdę fajny!
Integracja w kajakach
Po wielu miesiącach spędzonych w domach w końcu możemy spędzić czas razem na łonie natury. Na integracyjny spływ kajakowy na trasie Przęsławice - Januszew rzeką Bzurą wybrali się uczniowie klas siódmych wraz z opiekunami. Wspaniała przygoda z przyrodą dorzecza Bzury i Wisły w tle trwała ponad 3 godziny. Po spływie czekał na wszystkich poczęstunek - karkówka i kiełbaska z grilla, a na koniec deser lodowy. Było miło iwesoło. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że chętnie to powtórzą!
Nasi uczniowie w konkursach historycznych
W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972- 1514. Od Cedyni do Orszy” i konkurs przedmiotowy z historii. Poszczególne etapy były przekładane w związku z sytuacją pandemiczną w kraju, co utrudniało przygotowania.
Etap szkolny Losów Żołnierza odbył się 25 listopada 2020 roku, wzięło w nim udział kilkunastu uczniów klas VII- VIII, z czego do kolejnego etapu zakwalifikowały się dwie uczennice klasy VIII: Amelia Tomaszewska i Julia Mroczkowska. Uczennice zgodnie stwierdziły, że test na pierwszym poziomie nie sprawił im trudności. Osiągnęły wyniki powyżej 90 procent. Zadowolone, rozpoczęły przygotowania do drugiego etapu na kółku historycznym, które odbywało się cztery razy w tygodniu pod kierunkiem nauczyciela historii, pana Pawła Ryglewicza.
Etap rejonowy został przeprowadzony 18 lutego 2021 roku w macierzystych szkołach ze względu na panującą pandemię. Amelka osiągnęła bardzo wysoki wynik a Julia dotrzymała jej kroku. Dziewczynki zauważyły, że test był znacznie trudniejszy, ale wykorzystały wiadomości i umiejętności, które zdobyły podczas przygotowań.
Etap wojewódzki również odbył się w naszej szkole 14 kwietnia 2021. Uczestniczki niepotrzebnie się stresowały bowiem według nich tylko dwa pytania były trudne. Wyniki potwierdziły odczucia uczennic, obie uzyskały tytuł laureata.
Etap wojewódzki konkursu przedmiotowego odbył się dwa dni po zmaganiach wojewódzkich Losów Żołnierza.
Konkurs przedmiotowy z historii również składał się z trzech etapów. Pierwszy odbył się w szkole 16 listopada 2020 roku. Amelka świetnie sobie poradziła, uzyskując wynik ponad 90 procentowy.
Etap rejonowy został przeprowadzony również w Naruszewie 19 stycznia 2021 i tym razem nasza uczennica awansowała do ostatniego etapu – wojewódzkiego. Najważniejsze zmagania odbyły się w Ciechanowie 12 kwietnia 2021. Amelka uzyskała tytuł finalisty konkursu przedmiotowego.
Amelka i Julka zasługują na wielkie uznanie, pracowały systematycznie prawie cały rok szkolny, w warunkach nauki zdalnej. Warto nadmienić, że obie startują w konkursach od trzech lat osiągając bardzo dobre wyniki. Jesteśmy z nich dumni i liczymy na dalszy rozwój w szkole średniej.
Szczególne uznanie należy się Amelii Tomaszewskiej, która swoją przygodę z historią rozpoczęła w klasie szóstej. W roku szkolnym 2020/2021 wystartowała w trzech konkursach, w dwóch historycznych i chemicznym. W dodatku terminy poszczególnych etapów prawie się pokrywały.
Etap wojewódzki konkursu przedmiotowego odbył się dwa dni po zmaganiach wojewódzkich Losów Żołnierza. Czasami Amelka spała cztery godziny dziennie, żeby sprostać wymogom konkursów. Odskocznią od nauki był dla niej sport, bowiem jest utalentowaną siatkarką, która trenuje pod okiem pana Konrada Nowaka. (red. Paweł Ryglewicz)
❗️❗️Wielkie gratulacje dla Amelki i Julki❗️❗️


Program edukacyjny - „Kleszcz mały czy duży-nic dobrego nie wróży”
Uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w realizacji programu „Kleszcz mały czy duży-nic dobrego nie wróży” organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Płońsku. W ramach prowadzonych działań uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne o kleszczach, w klasach prowadzone były pogadanki nt. chorób przenoszonych przez kleszcze i zagrożeniach dla ludzi i zwierząt. Dzieci tworzyły wierszyki, rymowanki i hasła o kleszczach. Uczniowie klasy I wzięli udział w konkursie plastycznym „Jak chronić się przed kleszczami?”. W szkole rozdawane były ulotki informujące o sposobach ochrony przed kleszczami i sposobach udzielania pierwszej pomocy po ukąszeniu kleszcza.
OGŁOSZENIE

Organizacja nauczania hybrydowego klas IV-VIII

Od 17 maja klasy IV-VIII rozpoczynają naukę w systemie hybrydowym (część klas uczy się zdalnie, a część stacjonarnie). Poniżej przedstawiamy harmonogram uczęszczania klas do szkoły. Jednocześnie przypominamy, że w dniach 25 – 27 maja w szkole odbywa się egzamin 8-klasisty w związku z czym zajęcia ww. dniach są zawieszone.

W naszej szkole organizacja systemu hybrydowego przedstawia się następująco:

-17-21.05.2021r.
▪️nauczanie stacjonarne w szkole: klasa VIIa, VIIb, VIII;
▪️nauczanie zdalne w domu: klasa IV, V, VIa, VIb;

-24.05 (poniedziałek), 28.05 (piątek) 2021 r.
▪️nauczanie stacjonarne w szkole: klasa IV, V, VIa, VIb
▪️nauczanie zdalne w domu: klasa VIIa, VIIb, VIII

25-27.05.2021 - Egzamin Ósmoklasisty


Od 31.05.2021 (poniedziałek) uczniowie wszystkich klas uczą się stacjonarnie.

Rekrutacja 2021/2022 - klasa I
REKRUTACJA 2021/2022


W dniach od 7 kwietnia do 30 kwietnia 2021 r. można składać wnioski o przyjęcie dziecka do I klasy szkoły podstawowej.

Wnioski są dostępne w menu nawigacyjnym w zakładce
Rekrutacja 2021/2022
lub [tutaj].


Wypełnione wnioski mogą Państwo składać w sekretariacie szkoły.
Zapraszamy do naszej szkoły!
Życzenia świąteczne


Informacja

REKRUTACJA 2021/2022 - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego mają obowiązek potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego, w formie pisemnego oświadczenia (druk dostępny w zakładce Rekrutacja 2021/2022 lub tutaj), w terminie od
8 marca do 10 marca 2021 r
.

Oświadczenia należy składać w sekretariacie szkoły.
Niezłożenie oświadczenia skutkuje nieprzyjęciem dziecka do oddziału przedszkolnego.


Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Kalendarz szkolny 2019/2020
kalendarz
Dziennik elektroniczny
Losowa Fotka


Witaj Wiosno! - występ uczniow klasy IA
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
ZSNaruszewo; 2005