WYCIECZKA NAD MORZE
Dodane przez beamar dnia Czerwca 02 2024 19:18:23
27 maja grupa uczniów z klas 4 - 8 wraz z opiekunami udała się na wycieczkę nad morze. Pierwszego dnia zwiedzili Westerplatte - miejsce, które pamięta wydarzenia z września 1939r. Następnie udali się do Gdańska, gdzie przewodnik opowiedział m.in. o: nabrzeżu Motławy, średniowiecznym Żurawiu, monumentalnym Domu Towarzystwa Przyrodniczego, urokliwej ul. Mariackiej i jej kamienicach. Oprócz tego zobaczyli reprezentacyjny Długi Targ, z symbolem Gdańska czyli Fontanną Neptuna, Dwór Artusa, gotycko - renesansowy Ratusz Głównego Miasta, XVI-wieczny Dom Schumannów oraz manierystyczną Zieloną Bramę. Dotarli także do “Korony Gdańska”, czyli Bazyliki Mariackiej, największej ceglanej budowli sakralnej w Europie. Z Gdańska udali się do miejsca zakwaterowania w Jastrzębiej Górze. Po kolacji i odpoczynku udali się na spacer po okolicy i przywitali z morzem na plaży.
Drugi dzień wycieczki to pobyt na Mierzei Helskiej. Najpierw wszyscy przespacerowali się po miejscowości Hel – umownym początku Polski, mieście znanym z plażowania, rybołówstwa, marynarki wojennej i żeglowania. Kolejnym punktem programu był rejs statkiem wokół Helu, podczas którego nasi wycieczkowicze podziwiali helską panoramę, oglądali z bliska wraki okrętów, a z daleka - letnią rezydencję Prezydenta Polski.
Trzeci - ostatni - dzień wycieczki to pobyt w Gdyni i Sopocie. Spacer po Gdyni rozpoczął się od najważniejszego punktu gdyńskiego śródmieścia - Skweru Kościuszki, gdzie znajdują się największe turystyczne atrakcje miasta: okręt - muzeum ORP “Błyskawica” oraz trzymasztowy piękny żaglowiec “Dar Pomorza”. W Sopocie przewodnik opowiedział o polskiej stolicy wakacji, wypoczynku i plażowania. Następnie uczestnicy wycieczki relaksowali się na Molo, które na ponad 450 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej oraz spacerowali po słynnej ulicy Bohaterów Monte Cassino, zwanej popularnie “Monciakiem”, która pełna jest restauracji, sklepów, kawiarni i artystów. Po zakupie pamiątek nasi podróżnicy wyruszyli w drogę powrotną do domu. Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Wioletta Zielonka, Anna Raczkowska, Anna Nowak i Małgorzata Skibińska :)

Rozszerzona zawartość newsa