Aktualności Artykuły Pliki do pobrania Linki Kategorie Newsów
Maj 15 2021 09:09:30   
Nawigacja

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Naruszewie

  Aktualności
  Pliki do pobrania
  Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
  Harmonogram zebrań z rodzicami
  Ogólna klauzula informacyjna
  Klauzula dotycząca monitoringu
  Wykaz podręczników na rok szkolny 2020/2021
  List intencyjny
  Informacja GIS dla dyrektorów

Nauczanie zdalne

  Harmonogram konsultacji
  Godziny lekcyjne podczas konsultacji
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół - konsultacje z nauczycielami w szkole
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych - edukacja wczesnoszkolna

Rekrutacja 2021/2022

  Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego 2021/2022
  Oświadczenie o miejscu zamieszkania
  Oświadczenie - potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego
  Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej w publicznej szkole podstawowej w roku szkolnym 2021

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

Facebook

  Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

  Napisz do nas

Biblioteka

  Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Dokumenty szkoły

  STATUT SZKOŁY
  PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY 2020/2021

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Pedagog szkolny

  Godziny pracy
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Świetlica szkolna

  Regulamin świetlicy
  Zasady przyprowadzania i odbierania dzieci ze świetlicy szkolnej
  Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

Plan lekcji


Archiwum wiadomości

  Archiwum 2018/2019
  Archiwum 2017/2018
  Archiwum 2016/2017
  Archiwum 2015/2016
  Archiwum 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Akademia z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości
11 listopada w historii Polski to niezwykle ważny czas od wielu pokoleń. To właśnie 11 listopada w 1918 roku, po 123 latach Polska odzyskała niepodległość. Dzień ten przypomina nam o trudnych losach naszej Ojczyzny, a także o tym, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest trwała. Trzeba o nią dbać i ją pielęgnować. 8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzięki zaangażowaniu uczniów z klasy VIII i Va utrwalona została ważna lekcja historii, którą należy zachować w pamięci i przekazywać z pokolenia na pokolenie. W uroczystym montażu słowno - muzycznym przypomnieli oni wszystkim tragedię rozbiorów, trudne lata walk o niepodległość i przeogromną radość z odzyskania wolności.
O godzinie 11:11 wzięliśmy udział w inicjatywie „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Wspólne odśpiewanie hymnu w uroczystych strojach było wspaniałą lekcją Patriotyzmu !
Koncert muzyczny - trio Złota Trąbka
7 listopada 2019 roku gościliśmy w naszej szkole łódzkie Trio „Złota Trąbka”. Artyści zabrali uczniów w "muzyczną podróż" wykonując utwory muzyczne pochodzące z różnych stron świata. Były to znane i lubiane melodie. Zespół zaprezentował się młodzieży w efektownych aranżacjach, uczniowie mogli posłuchać m.in: swingu, paso doble, tanga itp. Elementem koncertu było również zapoznanie dzieci z instrumentami muzycznymi, a niektórzy sami mogli się przekonać, czy gra na puzonie jest tak łatwa jak się wydaje. Uczniowie mogli aktywnie brać udział w koncercie a także wygrać nagrody w mini konkursie muzycznym. Była to niecodzienna ale równie niezwykła lekcja muzyki.
Informacja

Dnia 6 listopada 2019 roku (tj. środa) odbędzie się zebranie z rodzicami.

Porządek zebrania:

1. Prelekcja pt.: „Uzależnienie od internetu, telefonu komórkowego i gier komputerowych - jak przeciwdziałać? Na co zwracać uwagę”
- sala gimnastyczna godz.16:30.

2.Spotkanie z wychowawcami w klasach - po prelekcji.

Zapraszamy!

Szkoła pamięta 2019
W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” 25 października 2019 roku, w ostatni piątek przed 1 listopada, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zorganizowali działania upamiętniające ważne postaci i wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Udali się między innymi na cmentarz w Naruszewie, gdzie odwiedzili groby zmarłych pedagogów i pracowników szkoły. Przedszkolaki z kolei zapaliły znicze przy pomnikach Papieża Jana Pawła II i patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej, które znajdują się przed budynkiem szkoły. Pamięć o tych, których nie ma już wśród nas jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Cieszymy się, że nasza szkoła wzięła udział w tej wyjątkowej akcji i w ten sposób dołączyła do dużego grona społeczności pielęgnujących pamięć o naszej historii.
#SzkołaPamięta
Wycieczka do Ciechanowa
W dniu 22 października 2019 roku sześciolatki i pięciolatki wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Ciechanowa. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na krótki spacer po mieście. Przedszkolaki zwiedziły Zamek Książąt Mazowieckich i Rynek miasta. Wielu ciekawych wrażeń dostarczył uczestnikom wycieczki Park Nauki Torus oraz warsztaty kreatywne gdzie dzieci samodzielnie tworzyły kolorowe, pachnące mydełka, które gotowe zabrali ze sobą do domu. Nie zabrakło też wyśmienitej zabawy w sali zabaw z kulkami oraz smacznego obiadu. Tego dnia wiele ciekawych zdarzeń zostało uwiecznionych na zdjęciach.
Ślubowanie uczniów klasy pierwszej
Dnia 21 października 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej przygotowana przez wychowawczynię p. Marię Buko. To bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, rodzice uczniów klas pierwszej, nauczyciele oraz uczniowie klas starszych. Zanim jednak pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania części artystycznej przed zgromadzoną publicznością. Występ nagrodzony został gromkimi brawami. Kolejnym etapem było złożenie przysięgi uczniowskiej i pasowanie na ucznia przez panią Dyrektor. Nie obyło się oczywiście bez pamiątkowego dyplomu pasowania na ucznia oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.
Święto Dyni
Święto Dyni świętujemy w całej Polsce. Dynia to bardzo „fajne” warzywo. Wyrasta w wielu odmianach – jej owoce są bardzo zróżnicowane pod względem rozmiarów i kolorów. Grupa popołudniowa aby również uczcić to święto wykonała wspaniały lampion. Korzystając z pięknej pogody dzieci bawiły się na świeżym powietrzu liśćmi, które obficie opadają na nasz plac zabaw. Grupa miała równi zajęcia kulinarne podczas, których samodzielnie wykonała pyszne kanapki z domowego dżemu. Było wesoło i pysznie!
Dzień Edukacji Narodowej
14 października 2019 roku jak co roku świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem p. Urszuli Żochowskiej i p. Małgorzaty Skibińskiej przygotowali akademię z tej okazji. Wiersze, skecze kabaretowe i piosenki umiliły nam ten wyjątkowy dzień. Były oczywiście ciepłe życzenia oraz kwiaty od Samorządu Uczniowskiego. W imieniu wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły dziękujemy! Resztę dnia uczniowie spędzili ze swoimi wychowawcami oraz na wspólnej dyskotece.
Wycieczka do Płońska
11 października 2019 roku uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Płońska. W Miejskim Centrum Kultury w Płońsku uczestniczyli w warsztatach plastycznych, gdzie wykonywali ciekawe prace z dżinsu. Następnie obejrzeli przedstawienie teatralne Piotruś i Wilk w wykonaniu teatru Artenes z Wrocławia. Spektakl oparty został na baśni Sergiusza Prokofiewa o tym samym tytule. Opowiada o przygodach chłopca Piotrusia i grupy jego przyjaciół, w tym Kaczuszki i Kotka podkreślając przy tym takie wartości jak odwaga, praca zespołowa, zaradność i niepoddawanie się w trudnych chwilach.(fot. Artenes)
Informacja

UWAGA!

W poniedziałek 14 października 2019 roku uczniów obowiązuje strój galowy z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tego dnia odbędą się zajęcia opiekuńcze w godzinach: 8:15-12:00.

Prosimy zaopatrzyć dzieci w II śniadanie ponieważ w tym dniu nie będzie obiadu.

Wizyta w banku
8 października 2019 roku klasa III odwiedziła Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach - oddział w Naruszewie. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor, uczniowie przeprowadzili wywiad z pracownikami banku, poznali różne stanowiska pracy. Zdobyli także wiedzę o kredytach, lokatach, oszczędzaniu, rozpoznawaniu prawdziwych banknotów, obsłudze bankomatu i zakładaniu konta. To była ciekawa lekcja przedsiębiorczości.
Strona 8 z 10 << < 5 6 7 8 9 10 >
Kalendarz szkolny 2019/2020
kalendarz
Dziennik elektroniczny
Losowa Fotka


Wycieczka do Olsztyna 16.10.2014
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
ZSNaruszewo; 2005