Aktualności Artykuły Pliki do pobrania Linki Kategorie Newsów
Maj 15 2021 10:13:04   
Nawigacja

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Naruszewie

  Aktualności
  Pliki do pobrania
  Dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
  Harmonogram zebrań z rodzicami
  Ogólna klauzula informacyjna
  Klauzula dotycząca monitoringu
  Wykaz podręczników na rok szkolny 2020/2021
  List intencyjny
  Informacja GIS dla dyrektorów

Nauczanie zdalne

  Harmonogram konsultacji
  Godziny lekcyjne podczas konsultacji
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół - konsultacje z nauczycielami w szkole
  Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych - edukacja wczesnoszkolna

Rekrutacja 2021/2022

  Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego 2021/2022
  Oświadczenie o miejscu zamieszkania
  Oświadczenie - potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego
  Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej w publicznej szkole podstawowej w roku szkolnym 2021

O szkole

  Historia szkoły
  Galeria zdjęć

Facebook

  Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

  Napisz do nas

Biblioteka

  Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Dokumenty szkoły

  STATUT SZKOŁY
  PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY 2020/2021

O nas

  Rada Pedagogiczna
  Samorząd Uczniowski
  Rada Rodziców

Pedagog szkolny

  Godziny pracy
  Program wychowawczy
  Regulamin zachowania uczniów podczas przerw

Świetlica szkolna

  Regulamin świetlicy
  Zasady przyprowadzania i odbierania dzieci ze świetlicy szkolnej
  Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

Plan lekcji


Archiwum wiadomości

  Archiwum 2018/2019
  Archiwum 2017/2018
  Archiwum 2016/2017
  Archiwum 2015/2016
  Archiwum 2012/2013

Różności

  Sponsorzy

Nowa pracownia komputerowa
Mamy bardzo dobrą wiadomość. Nowa pracownia komputerowa została oddana do użytku. 24 nowe stanowiska czekają na uczniów. Pracownia powstała dzięki udzielonej pomocy finansowej z budżetu Województwa mazowieckiego Gminie Naruszewo na podstawie umowy podpisanej w październiku br. przez Marszałka Województwa Pana Adama Struzika oraz Wójta Gminy Panią Beatę Pierścińską. W imieniu uczniów i własnym dziękujemy!
Mikołajkowa niespodzianka
2 grudnia 2019 roku dzieci z grupy Pracowite Pszczółki wraz z panią Kasią i panią Patrycją wybrały się na wycieczkę do Restauracji Piekarczyk-Gościmy ze Smakiem w Kroczewie, która to zorganizowała mikołajkową niespodziankę dla najmłodszych. Najpierw dzieci obejrzały przedstawienie o świątecznej tematyce, podczas którego poznały zasady właściwego postępowania oraz zachowania wobec innych ludzi. Następnie uczestniczyły w warsztatach praktycznych: lepieniu pierników i dekorowaniu ich według własnego pomysłu. Po zakończonych zajęciach dzieci zabrały je ze sobą do domu. Największą atrakcją okazał się jednak Mikołaj, który wręczył wszystkim maluszkom prezenty, uprzednio przygotowane przez mamy z trójki klasowej. Dla Pszczółek był to z pewnością niezapomniany dzień.
Andrzejki
Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb… Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny spotykały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dnia 29 listopada 2019 roku z okazji Andrzejek uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali wróżby. Mogli z nich skorzystać uczniowie i pracownicy naszej szkoły. W przygotowanej magicznie sali, można było przenieść się w krainę czarów, zaklęć, przepowiedni. Emocje były ogromne. Atmosfera magii, andrzejkowych wróżb unosiła się w powietrzu. Każdy chciał dowiedzieć się co go czeka w najbliższej, albo dalekiej przyszłości. Mamy nadzieję, że wszystkie dobre przepowiednie i wróżby andrzejkowe się sprawdzą!
Zajęcia profilaktyczne
W listopadzie 2019 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia realizujące zadania szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego, w których brali udział nie tylko uczniowie, ale również rodzice.
6 listopada 2019 roku podczas zebrania z rodzicami odbyła się prelekcja pt.: „Uzależnienie od internetu, telefonu komórkowego i gier komputerowych – jak przeciwdziałać? Na co zwracać uwagę.”.
28 listopada siódmoklasiści wzięli udział w programie profilaktycznym „Debata”. Jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Tego samego dnia uczniowie klas II-IV uczestniczyli w programie profilaktycznym „Spójrz inaczej”, poświęconemu rozumieniu swoich uczuć i emocji, braniu za nie odpowiedzialności oraz dawaniu sobie rady z trudnymi uczuciami, takimi jak smutek, złość czy wstyd.
Pod koniec listopada, 29 listopada oddziały przedszkolne 5 i 6-latków oraz klasy I-III obejrzały spektakl „Plastusiowe opowieści” – bajkę edukacyjną propagującą dobre zachowanie czyli savoir-vivre. Uczniowie klas IV–VI wzięli udział w prelekcji na temat profilaktyki uzależnień od telefonu komórkowego i internetu. Klasa VII uczestniczyła w warsztatach kształtujących umiejętność współżycia w grupie.
Szlachetna Paczka

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI SZLACHETNA PACZKA

28 listopada 2019 roku Rada Rodziców współpracując z całą społecznością szkoły zorganizowała charytatywny kiermasz ciast. Dzięki hojności kupujących i przygotowujących słodkości udało się uzbierać 1318 zł. W tym roku cała zebrana kwota zostanie przekazana na zakup pralki oraz odzieży w ramach akcji Szlachetna Paczka - ogólnopolskiego projektu pomocy osobom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz pracownikom Urzędu Gminy w Naruszewie za wsparcie, pomoc i włączenie się w tą szlachetną akcję. Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania.


Do 5 grudnia 2019 roku na terenie szkoły będzie prowadzona również zbiórka:
- żywności trwałej (herbata, ryż, kasza, maka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne i rybne, warzywa w puszkaach, kawa)
- środków czystości (proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, szampon, mydło/żel myjący, pasta do zębów, szczoteczka do zębów)
- przyborów szkolnych.

Zapraszamy wszystkich do pomocy w przygotowaniu paczki, która będzie darem od naszej całej społeczności szkolnej.

Zakręcona Akcja

Zakręcona Akcja w naszej szkole nadal trwa i ma się dobrze. Tym razem zebrane nakrętki przekazaliśmy dla chorej na cukrzycę Mai z Płońska. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Pamiętajcie, że to jeszcze nie koniec.„Nie zmarnuj swojego życia”
W poniedziałek 25 listopada 2019 roku do naszej szkoły zawitali RYMcerze ze swoim projektem profilaktycznym połąc­zonym z kon­certem hip-hopowym „Nie zmarnuj swojego życia”. Duet raperów - w składzie: Bęsiu (Łukasz Bęś) i DJ Yonas (Jonatan Blank) dzieląc się swoim doświadczeniem życiowym promuje dobre postawy oraz właściwe wybory. Muzycy podczas spotkania starali się przekazać uczniom klas V-VIII uniwersalne, chrześcijańskie wartości i wskazać drogę lepszego życia – życia w zgodzie z własnymi zainteresowaniami, pasjami, bez dopalaczy, narkotyków i innych używek. Sądząc po reakcji młodzieży zapamiętają tą nietypową godzinę wychowawczą na długo w pamięci.
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada 2019 roku Tygryski Urwiski i Mądre Sówki przyszły dziś do przedszkola ze swoimi ukochanymi misiami, aby wspólnie obchodzić Dzień Pluszowego Misia. Na maluchy czekało wiele atrakcji: poznały historię powstania maskotki, ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, pląsy, bawiły się przy piosenkach oraz wykonywały prace plastyczne. Cały dzień upłynął w sympatycznej, ciepłej atmosferze, w poczuciu, że...świat bez pluszowych przyjaciół byłby bardzo smutny i ubogi. Na szczęście moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Dzień Kredki - Tygryski Urwiski

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
namalują wszystko to, co chcę.”

22 listopada 2019 roku Tygryski Urwiski zamieniły szary listopadowy dzień w kolorowy. Świętowały Dzień Kredki. To dzięki kredkom dzieci potrafią wyrażać emocje w różnych pracach plastycznych. Za ich pomocą mogą odzwierciedlić to, co myślą, czują i o czym marzą. Rysowanie dodatkowo rozwija wyobraźnię i fantazję. Celem zabawy była integracja grupy oraz utrwalenie nazw kolorów. Tego dania było u maluszków bardzo kolorowo.
Lekcja o samorządzie
W dniu 22 listopada 2019 roku uczniowie klasy VIII S pod kierunkiem Pani Urszuli Żochowskiej, poszerzali swoją wiedzę na temat funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego na przykładzie Gminy Naruszewo. Lekcję z wiedzy o samorządzie gminnym poprowadziła Pani Beata Pierścińska - Wójt Gminy Naruszewo.
Uczniowie klasy VIII włączyli się również czynnie do akcji Radia Płońsk związanej ze zbiórką potrzebnych rzeczy dla zwierząt. Do urzędu gminy dostarczyli karmę dla zwierząt w tym: 12 małych i 7 dużych puszek oraz 3 kg suchej karmy.
Jesienny koncert
14 listopada 2019 roku uczniowie klasy III zaprosili swoich rodziców i dyrekcję szkoły na „Jesienny koncert”, na który złożyły się piękne wiersze i piosenki o jesieni. Ponadto uczniowie zagrali dla swoich rodziców popularne melodie na dzwonkach. Na zakończenie dzieci wręczyły wszystkim gościom jesienne laurki z życzeniami wesołej i kolorowej jesieni. Następnego dnia uczniowie klasy III zaprezentowali „Jesienny koncert” swoim młodszym kolegom z przedszkola, klasy I i II. Wszyscy miło spędzili czas słuchając jesiennych wierszy i piosenek.
Strona 7 z 10 << < 4 5 6 7 8 9 10 >
Kalendarz szkolny 2019/2020
kalendarz
Dziennik elektroniczny
Losowa Fotka


"Niećpa" z Enejem 05.03.2015
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
ZSNaruszewo; 2005